Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 85 of 85

Thread: Промени в надзора на АГУ или "отзад-напред"

Моята газова е монтирана през 2014-та, но бутилката е произведена през 2013-та, така че просто отидох с удостоверението за ГТП, в което е вписан и прегледът на АГУ-то + талоните, и ми ти смениха без протокол за монтаж и удостоверение за първоначален преглед.

+- mimouzunov's Avatar

Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Моята газова е монтирана през 2014-та, но бутилката е произведена през 2013-та, така че просто отидох с удостоверението за ГТП, в което е вписан и прегледът на АГУ-то + талоните, и ми ти смениха без протокол за монтаж и удостоверение за първоначален преглед.
    Преди месец минах и аз през КАТ...
    Бях с документите на 2 коли и си минах за 30мин.
    Граждански, лична карта и талоните на машините и в моя случаи по-важното е че в синкавото листче от ГТП-то и на двете машини беше вписано че имат газови.
    Трябва да имате копия на тези синкавите листчета защото остават при тях те (копията)!!!
    Та вписана ли е уредбата в това въпросното листче, в кат грам не ги интересува от коя година е бутилката, в моя случаи на едното возило е от 2004-та и никакъв проблем.
    Ще добавя и една снимка от входа на КАТ, точка "3" е тази която ни вълнува.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 0-02-05-6c265be4f1ab499aed2d5d8251cc19505a06fcb4a29eb48375f480d01a9c2229_f76bbca0.jpg  
    155 8V Super 92" 2.0

Имам предвид, че дори да е монтирана след влизане на наредбата през 2014-та, ако е вписана в листа за ГТП, не е нужно да се вадят останалите протоколи.

+- mimouzunov's Avatar

Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Имам предвид, че дори да е монтирана след влизане на наредбата през 2014-та, ако е вписана в листа за ГТП, не е нужно да се вадят останалите протоколи.
    В допълнение, може и да е над 10г бутилката в КАТ не гледат от кога е... Там изискват само да видят че в картончето за прегледа пише че е със уредба там газова метанова и тн...
    155 8V Super 92" 2.0

Именно, някаква проформа процедура, която не допринася с нищо към безопасността, но пък ще генерира за някой някакви приходи - къде от смяна на талони, къде от протоколи, къде от глоби за който не я е спазил...

Но не е лошо да се сменят бутилките и без тоя закон.
    Като остарее една бутилка почва да пуска ръжда отвътре и да цапа филтрите често.

Факт, но масово се гледа да се мине по тънката линия, и ако не стане задължително, то малка част ще се занимават със смяна на бутилките доброволно.

GRID Autosport Friday's Avatar

Аз не разбрах, на който му е вписана АГУ в талона къде трябва да минава ГТП (да получи удостоверение и стикерче),
    само на специализираните пунктове получили разрешение за извършване на проверка на газови уредби
    или
    навсякъде в кой да е пункт.

Някой от тези: https://rta.government.bg/images/Ima...asPermits.html
    Last edited by Friday; 10-07-2020 at 14:11.
    Sport Wagon 2.0TS|LPG

Това от линка май е за розовото удостоверение за първоначален преглед, с което се вписва в талона, ако е монтирана след 2014-та. Не съм чул за промени в ГТП до сега.

обикновен газаджия robygas's Avatar

Когато веднъж са вписани в регистъра на Автомобилна администрация, поделение на която са пунктовете за ГТП, би трябвало в който и да е пункт автоматично да излиза , че колата е с допълнително монтирана уредба. Това е и идеята на закона. Да се следят съдовете под налягане.
    Смяната на талоните, според мен е единствено обоснована от гледна точка на статистика и по-важното за предстоящото въвеждане на ЕКО стикери и работа в посока облекчения за колите с по-висок такъв. Такава е идеята. Все някога трябваше да се започне от някъде.

От друга страна се извършва контрол и над монтажите и фирмите имащи право на това.
    Last edited by robygas; 11-07-2020 at 01:12.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456