Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 93

Thread: Промени в надзора на АГУ или "отзад-напред"

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Колев, относно въпроса за повишените цени - ами нали някой инвестира в камери, компютри и т.н.
    Доколкото знам,новата техника не е платена от собствениците на пунктовете. Това ме навежда на мислълта, че нещата са по-дълбоки отколкото си мислим.
    Точно така техниката е доставена от фирма със която има договор министерството на транспорта,за изграждане на цялата система,вкючително и мобилния интернет който предоставят,НО от там нататък нашата цена за консумативи,или материали за извършване на преглед на МПС скочи тройно,или със една моя заявка за консумативи фирмата си избива цялата техника,и от там нататък разходидите им са минимални,а парите вече как се поделят между фирмата и министерството не съм наясно.Отделно други изисквания за друга техника,спирачен стенд за 4WD и т.н.,всички пунктове са сертифицирани по TUV NORD ISO 9001 2000 и т.н

    За това цените тепърва ще се променят.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Точно така техниката е доставена от фирма със която има договор министерството на транспорта,за изграждане на цялата система,вкючително и мобилния интернет който предоставят,НО от там нататък нашата цена за консумативи,или материали за извършване на преглед на МПС скочи тройно,или със една моя заявка за консумативи фирмата си избива цялата техника,и от там нататък разходидите им са минимални,а парите вече как се поделят между фирмата и министерството не съм наясно.Отделно други изисквания за друга техника,спирачен стенд за 4WD и т.н.,всички пунктове са сертифицирани по TUV NORD ISO 9001 2000 и т.н

    За това цените тепърва ще се променят.
    айде да те помоля като излезе нещо по горните точки, понеже вие ще сте първите които ще научите, да споделиш. също и разяснение за новите талони за минат преглед.
    точка

  3. #33
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    За това цените тепърва ще се променят.
    Което си е в реда на нещата.
    Много "граждани" не го осъзнават обаче.
    При газ сервизите беше същото само дето много хора си мислят, че "подписа" не струва нищо.

    Както казах темата беше точно за това озаглавена така: "Отзад-напред" - такава ни е системата. Сега тепърва ще си видим пропуските в закона и ще има гратисни периоди за да направим нормативната база и и обучим хора.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Което си е в реда на нещата.
    Много "граждани" не го осъзнават обаче.
    При газ сервизите беше същото само дето много хора си мислят, че "подписа" не струва нищо.

    Както казах темата беше точно за това озаглавена така: "Отзад-напред" - такава ни е системата. Сега тепърва ще си видим пропуските в закона и ще има гратисни периоди за да направим нормативната база и и обучим хора.
    Така е всичко се случва Отзад-напред,за съжаление.....!!!
    Last edited by dilian alfa gtv; 12-01-2012 at 23:32.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #35

    Default

    А според мен нещата тук се случват предимно "Отзад"...
    Аз вече разбрах за един "преглед" при който "преглеждащите" на пункта са се оплакали, че им се налага поне 20-тина минути да се суетят около колата и да се правят, че проверяват нещо, за да се запише на камерата... На цена от 50 лева (поне така ми каза човека, който е "минал" успешно "прегледа")...
    Така, че какво се казваше в оная сентенция - "Нов бардак със старите к*рви не се прави", или нещо такова беше..?
    Last edited by badmadafaka; 13-01-2012 at 12:08.

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Някой яко се е налапал от доставката на оборудването за контрол и изграждането на информационната система. Независимо, че става въпрос за евро-директиви, и там важи онова от филма "Хлапето"


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някой яко се е налапал от доставката на оборудването за контрол и изграждането на информационната система. Независимо, че става въпрос за евро-директиви, и там важи онова от филма "Хлапето"
    то това е ясно, само че сега ние ще платим целия мурафет. а кои са тия с мобилния интернет че ми е интересно. по скоро мтел или можеби мтел
    точка

  8. #38
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Имам конкретен въпрос. на 06.01 минах на преглед. Оня Нищо не ми каза за газовата. Да разбирам ли, че в документите за пргледа е описана и газовата или март трябва пак да я прглеждам?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  9. #39
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Имам конкретен въпрос. на 06.01 минах на преглед. Оня Нищо не ми каза за газовата. Да разбирам ли, че в документите за пргледа е описана и газовата или март трябва пак да я прглеждам?
    щом нищо не е казал, вероятността да не е забелязал че си с АГУ е твърде голяма. ма те тия къде ли гледат....
    не можеш да минеш само преглед на газовата, така че до година...
    точка

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Забеляза, защото на газанализатора му излизаха много ниски стойности и ме пита дали съм на газ. Но до там.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  11. #41
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    В крайна сметка на 21.01.2012 трябва отново да си заверя паспорта къде да ходя. ГТП минах 12.2011 г.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  12. #42
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    В крайна сметка на 21.01.2012 трябва отново да си заверя паспорта къде да ходя. ГТП минах 12.2011 г.

    Поздрави
    ще се върнеш там където са ти правили прегледа и ще им кажеш че са пропуснали да ти напишат газовата като ще гледаш да минеш без пари щото това е тяхна грешка. проверка на агу не може да минеш самостоятелно.
    точка

  13. #43
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ще се върнеш там където са ти правили прегледа и ще им кажеш че са пропуснали да ти напишат газовата като ще гледаш да минеш без пари щото това е тяхна грешка. проверка на агу не може да минеш самостоятелно.
    Сега четох постановлението и напрактика то е влязло в сила преди датата на прегледа ми. В петък ще ходя да се боря с вятърните мелници и ще кажа.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Сега четох постановлението и напрактика то е влязло в сила преди датата на прегледа ми. В петък ще ходя да се боря с вятърните мелници и ще кажа.

    Поздрави
    Кога е влязло в сила? Че и аз минах през декември. Но не и газовата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ще се върнеш там където са ти правили прегледа и ще им кажеш че са пропуснали да ти напишат газовата като ще гледаш да минеш без пари щото това е тяхна грешка. проверка на агу не може да минеш самостоятелно.
    Ти обаче си бил голям философ,ама си и много прост,без да се сърдиш,100 пъти пита какво ли не и на края прати човека за зелен хайвер да му пишели газовата и да гледал без пари щото не било негова грешка.
    Вземи сега като си много компетентен да обясниш какво искаш да кажеш,такива като теб знаеш ли как ги обичам
    ,голям сладур си,3 странници писане и пак не разбра за какво става въпрос иначе акъл даваш.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •