Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Мога ли да карам без ламбда сонда

  1. #1
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default Мога ли да карам без ламбда сонда

    Да започна с това:колата е 156 1.8тс 144к.Значи преди около една седмица се появи следния проблем: Колата е с газов инжекцион фобос,сутрин като запалех до 50 градуса порблеми никакви,но след това се започва с давене ,падането на обороти,никаква мощност,колата започна да превключва на 60-65 градуса,5 километра ми е работата от дома,аз докато се прибера тя тогава превлючи ,а бе пълен хаос,започнах да зареждам повече бензин от колко газ.Та вчера забелязах че притрисането и лошата работа е също и на бензин и я откарах при майстора,който установи че ламбда сондата не дава никакви стойности,чат пат някакъв проблясък.Каза ми че я откачил и сега е добре,и наистина колата в момента е добре,но разходът щял да се вдигне,а нова и оригинална била 250 лв ,каза ми да не взимам от тия универсалните защото били пълен боклук,кажете вашто мнение,ако не дигне разхода,мога ли да карам така за момента,или веднага трябва да търся друга.Но се пак мисля че мощноста в голямите обороти и е спаднала или просто се лъжа
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами не е хубаво да караш така дълго време,особено на дълъг път.Иначе сондата за твойта кола е точно универсална,много отдавна е открит проблем в каталога на Бош с номера на сондата точно за ТС-ите,опита показва че най-добре на тази кола работи точно универсална сонда Бош ЛС05.Според мен,не е лошо да минеш и през друг сервиз,за още мнения,защото сондата може да забие,ако колата има някакъв друг проблем,а колата може да се оправи просто с един ресет на ЕКУ-то,от много каране на газ се забатачва

    П.С.Сондата мисля че струваше около 230 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    значи майстора кара същата алфа като мойта и те по точно са двама с 156 ,и ми каза че е слагал и на други алфи и било само фалш.А забравих да кажа че колата е 98 година ако има от значение,мене най ме притеснява дали за момента мога да карам без нея,аз сега ще и засеча какъв разход ще ми даде,вече 15 000 я карам на газ и това първия филм в който се вкарвам
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    значи майстора кара същата алфа като мойта и те по точно са двама с 156 ,и ми каза че е слагал и на други алфи и било само фалш.А забравих да кажа че колата е 98 година ако има от значение,мене най ме притеснява дали за момента мога да карам без нея,аз сега ще и засеча какъв разход ще ми даде,вече 15 000 я карам на газ и това първия филм в който се вкарвам
    Еми щом му имаш толкова вяра,действай.Аз с интерес ще очаквам развитието

    П.С.Това че майстора кара такава кола,не значи че я познава
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ами не е хубаво да караш така дълго време,особено на дълъг път.Иначе сондата за твойта кола е точно универсална,много отдавна е открит проблем в каталога на Бош с номера на сондата точно за ТС-ите,опита показва че най-добре на тази кола работи точно универсална сонда Бош ЛС05.Според мен,не е лошо да минеш и през друг сервиз,за още мнения,защото сондата може да забие,ако колата има някакъв друг проблем,а колата може да се оправи просто с един ресет на ЕКУ-то,от много каране на газ се забатачва

    П.С.Сондата мисля че струваше около 230 лв.
    колега нз от къде си я зимал ,но преди година си я зех от пловдив за 123лева точно тази ,която казваш
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfaa156 View Post
    колега нз от къде си я зимал ,но преди година си я зех от пловдив за 123лева точно тази ,която казваш
    Гршката е моя,обърках се с цените на дебитомерите,тях ги коригираха от Бош.Съжалявамз а подвеждането
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Карай си, няма проблем, особено ако си имаш спонсор за прекомерно висок разход - нямаш грижи.
    ГИ-то си дърпа инфо от ЕКУ-то, така че като си без ламбда, и на газ ще лапа юнашки, защото ЕКУ-то вкарва аварийния режим и обогатява сместа много.
    А газаджията го поздрави за това, че е "разбирач", ако искаш му и вярвай, макар че аз лично на такива бих им затворил сервиза, че да не си патят и други от философщините му. Но в случай, че решиш да си нормализираш разхода - купи си един Bosch LS-05 и всичко ще се оправи - ако разбира се ламбдата си е заминала и от нея е проблема. А това би могъл да го разбереш, ако чуеш и още някое мнение, и то от по-запознат с Алфите. Карането на такава кола не означава задължително да й познаваш тънкостите.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    И при мен лабдата беше мъртвец следслагане на газ. Смених я с оригинална БОШ от БОШ Киров за 150лв.(огромна благодарност на Георги, който я купи и смени) Оригиналния номер вече не се произвежда и ми дадоха тази с която е заменена. Ако те интересува ще потърся кутията и ще ти кажа точния номер по каталог. Преди клатеше оборотите яко, сега спят просто.
    Last edited by Alamo; 06-01-2012 at 17:16.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  9. #9
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    Колеги вие грешно ме разбрахте,аз не съм казал че съм му повярвал и че ще карам без ламбда сонда,просто исках да зная дали за 2-3 седмици ако карам така ще и стане нещо и каква да купя,точно затова пуснах темата,защото в момента нямам възможност да отида и да купя една на момента.Затова и питам тук във форума,защото се някой се е сблъскал с такова нещо,и съм сигурен че от тук ще изградя мнение какво да правя,затова и ще послушам колегите които ми казаха да купя там bosh LS-O5 ,а тя в каква цена варира

    ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    И при мен лабдата беше мъртвец следслагане на газ. Купих си оригинална БОШ от БОШ Киров за 150лв. Оригиналния номер вече не се произвежда и ми дадоха тази с която е заменена. Ако те интересува ще потърся кутията и ще ти кажа точния номер по каталог. Преди клатеше оборотите яко, сега спят просто.
    еми дам колега ,може и да ги напишеш,може да ми бъдат от полза
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Пак ти казвам,не се хвърляй веднага да купуваш сонда,отиди някъде другаде на диагностика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    А как разбраха, че сондата не работи?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  12. #12
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Пак ти казвам,не се хвърляй веднага да купуваш сонда,отиди някъде другаде на диагностика
    Мъри, не се мъчи - тук думата ДИАГНОСТИКА е мръсна дума. А мерак за ремонт без ДИАГНОСТКА се избива само с ... много пари

  13. #13
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    Ми как е разбрал,не му е за пръв път да прави диагностика сигурно,де да го знам :Д ,закачи я на компа но и на мен ми показа там някаква като диаграма и то седеше права черта,не отчиташе нищо.от както я откачи всичко се оправи,и на газ и на бензин.Предполагам че за това преди това се е шашкало всичко,но утре ще я откарам ако трябва и на друго място на диагностика да я видят хората и да потвърдат евентуално,но засега ще карам така
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  14. #14

    Default

    Хората те питат дали си сигурен в диагностичните умения на въпросния майстор, защото 99.9% от простаците, които наричат себе си "майстори" имат познания по диагностика дотолкова, че да прочетат грешките, записани в ЕКУ-то, и като на 9 от 10 записани пише нещо, свързано с ламбда сонда, разбирача решава, че тя е за смяна.

    От друга страна това е все едно да имаш 5 различни болки: да те боли зъб, да те боли ухото, да те боли гърлото, да те боли ръката защото си се порязал и да те боли г.з. Та при тия 5 неща ако отидеш на лекар и той ти направи операция на нервната система, защото всичките неща те болят именно заради нервите, които са част от нея, тоя лекар добър ли е според теб..?

    А иначе за огромна част от членовете на тоя форум освен, че "диагностика" е мръсна дума, цена за каквото и да било в колата над 100 лева е "неоправдан разход"... Ама това не е по темата...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    От друга страна това е все едно да имаш 5 различни болки: да те боли зъб, да те боли ухото, да те боли гърлото, да те боли ръката защото си се порязал и да те боли г.з. Та при тия 5 неща ако отидеш на лекар и той ти направи операция на нервната система, защото всичките неща те болят именно заради нервите, които са част от нея, тоя лекар добър ли е според теб..?
    Тва беше добро сравнение....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •