Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 67

Thread: Мога ли да карам без ламбда сонда

  1. #16
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    Еми не за пръв път ходя при него,оплаквания нямам,и други коли ми е правил,не мисля че е сгрешил,не съм неграмотен и не съм сляп на това което се виждаше на компютъра,но за да съм сигурен утре ще отида и на друго място и ще кажа със сигурност
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    Еми не за пръв път ходя при него,оплаквания нямам,и други коли ми е правил,не мисля че е сгрешил,не съм неграмотен и не съм сляп на това което се виждаше на компютъра,но за да съм сигурен утре ще отида и на друго място и ще кажа със сигурност
    И какво се виждаше на компютъра,че ми стана интересно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    Еми не за пръв път ходя при него,оплаквания нямам,и други коли ми е правил,не мисля че е сгрешил,не съм неграмотен и не съм сляп на това което се виждаше на компютъра,но за да съм сигурен утре ще отида и на друго място и ще кажа със сигурност
    Колега за да спрат терзанията ти, отиди в един сервиз в София, член на който е колега, дал в тая тема над 4 мнения. Говоря така кодирано за да не направа реклама и да ми се скарат.

  4. #19
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Само то любопитство колега, за кой сервиз в Перник говорим?

    Сори за спама.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ами не е хубаво да караш така дълго време,особено на дълъг път.Иначе сондата за твойта кола е точно универсална,много отдавна е открит проблем в каталога на Бош с номера на сондата точно за ТС-ите,опита показва че най-добре на тази кола работи точно универсална сонда Бош ЛС05.Според мен,не е лошо да минеш и през друг сервиз,за още мнения,защото сондата може да забие,ако колата има някакъв друг проблем,а колата може да се оправи просто с един ресет на ЕКУ-то,от много каране на газ се забатачва

    П.С.Сондата мисля че струваше около 230 лв.
    Батка, каталожната сонда работи по-добре от универсалната. Тва е пълна глупост с тази универсалната. Не знам на кои коли е имало проблем но аз си карам с 190 и тя работи много по-добре от LS05.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Батка, каталожната сонда работи по-добре от универсалната. Тва е пълна глупост с тази универсалната. Не знам на кои коли е имало проблем но аз си карам с 190 и тя работи много по-добре от LS05.
    Може,аз слагам 190-ки на Евро 3
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Колата ти е с програма за определена сонда, а не за ОЕМ изпълнение - не прави глупости

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    72

    Default

    Еми колега, да се включа и аз в темата. Няма ли тая колица онази иначе толкова до болка позната "лапма на смъртта", демек Engine Failure? След това, ако ще купуваш нова сонда пробвай в ebay.de оригинална на Bosh. Аз от там си взех за моята 2.0 jts и на фона на 323 лв. който ми бяха обявени от всички сервизи, 89 Евро си е друга работа. Да чакаш една седмица, но си спестяваш около 150 левчета. Другото което е, не знам твоята с колко и какви сонди точно е, но е добре да знаеш. Моята е с две пред катализатора и две след катализатора. Фукнцията на двете след катализатора е точно както ти описа в първия си пост, да пускат живот от време на време. Така че, вдълбай се по-надълбоко. А относно газовия инжекцион оставам без без коментар...
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Дъ Блек Багер
    Lancia Prisma 1.6 I.E. Пепа Проклетата

  9. #24
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Spox View Post
    Еми колега, да се включа и аз в темата. Няма ли тая колица онази иначе толкова до болка позната "лапма на смъртта", демек Engine Failure? След това, ако ще купуваш нова сонда пробвай в ebay.de оригинална на Bosh. Аз от там си взех за моята 2.0 jts и на фона на 323 лв. който ми бяха обявени от всички сервизи, 89 Евро си е друга работа. Да чакаш една седмица, но си спестяваш около 150 левчета. Другото което е, не знам твоята с колко и какви сонди точно е, но е добре да знаеш. Моята е с две пред катализатора и две след катализатора. Фукнцията на двете след катализатора е точно както ти описа в първия си пост, да пускат живот от време на време. Така че, вдълбай се по-надълбоко. А относно газовия инжекцион оставам без без коментар...
    Братле, ти JTS. Той е просто ... с една сонда

  10. #25
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    дам с една сонда съм,днеска ходих и на друга диагностика,потвърдиха че е от нея,всичко друго е оки.За момента си карам така,без нея,но съм я засекъл да видя колко ще вдигне разхода и ще споделя,работата иначе и на газ и на бензин е нормална .И се ориентирвам да търся нова при първа възможност (парична) разбира се
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    дам с една сонда съм,днеска ходих и на друга диагностика,потвърдиха че е от нея,всичко друго е оки.За момента си карам така,без нея,но съм я засекъл да видя колко ще вдигне разхода и ще споделя,работата иначе и на газ и на бензин е нормална .И се ориентирвам да търся нова при първа възможност (парична) разбира се
    I все пак някой обясни ли ти защо мислят, че е ламбда? Освен това ти свали ли я, да видиш не е ли мръсна, с нагар по нея?

  12. #27
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    колега еми мислят че е ,защото на диагностиката я закачиха на компютъра и не отчита никакви стойности,на някакво като диаграма се вижда права черта,а до колко знам трябва да има някакви кривки ,като диаграмата където ти праят на сърцето .се едно не диша
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    колега еми мислят че е ,защото на диагностиката я закачиха на компютъра и не отчита никакви стойности,на някакво като диаграма се вижда права черта,а до колко знам трябва да има някакви кривки ,като диаграмата където ти праят на сърцето .се едно не диша
    Так е,но зависи къде, в какъв диапазон е тази права черта
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Так е,но зависи къде, в какъв диапазон е тази права черта
    А допускаш ли, че може да не е оригиналната му сонда, а някоя бавна?

  15. #30
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    Значи колата е вкарана в бг преди 10 месеца,за тия 10 месеца 15 хиляди съм навъртял,и всичко което си е на нея е дошло от италия,пък дали е оригинално или бавна нз,но за мен е умряла,защото чертата си беше права като магистрала,и след 1 минута подрипна некъде и после пак права,имам още малко да се повоза и ще споделя разликата в разхода,и тогава да го изкоментираме ако няма увеличение
    Alfa Romeo 156 1.8TS

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •