Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 85

Thread: Зимни и летни гуми

  1. #16
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е точно такова говно като Бареков е списвало и тия новини.
    Хем неграмотно хем натегач... цялата ни журналистика може да се събере в тези 2 думи.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Така е, ама най интересното е, че всяка година всички журналисти или повечето масово повтарят едно и също, прави сметка за какъв професионализъм или подготовка става дума..
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18

    Default

    Вече се отказах да взимам дискусии в такива неща, каже тоя мърсол нещо, и всички медии гръмнат и се чудят какви глупости да изтряскат.....
    Тва няма как да стане....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19

    Default

    Това, че не се срещат у нас зимни гуми за тирове, не пречи с тази тема да предизвикаме тяхното използване у нас.
    Интересно ми е в Скандинавските страни, Аляска и Сибир дали камионите карат с всесезонни гуми
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #20
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    сабалян някаква спешна пресконференция, егати шума, рекох я дабълце, я дабълби ще се самоизволнява, па то кво - някакъв го отлюспили от партията

    много шум за нищо, и цялата дандания пак от ония там и смотаните гъзолизни журналя
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  6. #21
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Това, че не се срещат у нас зимни гуми за тирове, не пречи с тази тема да предизвикаме тяхното използване у нас.
    Интересно ми е в Скандинавските страни, Аляска и Сибир дали камионите карат с всесезонни гуми
    ми хубаво де. един влекач като тръгне от близкия изток за австрия примерно кво правим.
    а самолетите с какви гуми кацат на летище софия. айде и тях под ножа. какви са тия безобразия
    точка

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ми хубаво де. един влекач като тръгне от близкия изток за австрия примерно кво правим.
    а самолетите с какви гуми кацат на летище софия. айде и тях под ножа. какви са тия безобразия
    Автомобилният и железопътния транспорт се различават.Всяка сериозна и държаща на името си транспортна фирма, трябва да подържа няколко шофьори и автомобили подготвени за тежки зимни условия, а не постоянно да се оправдават с почистването. Верно южна държава сме, но снегът не е нещо необичайно в тези географски ширини.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #23
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    В Сибир КрАЗовете точно карат с едни и същи гуми през цялото време
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    В Сибир КрАЗовете точно карат с едни и същи гуми през цялото време
    Да, но нямат нашите големи амплитудни разлики в температурата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #25
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Тъй като май не само на нас ни е трудно да кодифицираме понятието зимна гума или гума за сняг, за сух или мокър асфалт, във Финландия от 01.11 до 01.05(примерно) е задлжително всичко да е оборудвано с гуми с шипове(пиша го защото споменахте скандинавието).
    А казвам, че ни е трудно да определим гумите за различни условия, защото ако не греша в закона за движение по пътищата има критерии само за дълбочината на грайфера, но не и за вида гума. Поправете ме ако греша, но на тази база ми се струва абсурдно да изискват от хората "зимни гуми" при положение, че в закона никъде не пише кои гуми са зимни и кои летни.
    alfa romeo sprint 1984

  11. #26
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    А казвам, че ни е трудно да определим гумите за различни условия, защото ако не греша в закона за движение по пътищата има критерии само за дълбочината на грайфера, но не и за вида гума. Поправете ме ако греша, но на тази база ми се струва абсурдно да изискват от хората "зимни гуми" при положение, че в закона никъде не пише кои гуми са зимни и кои летни.
    точно за това става въпрос и разни умници редовно се изцепват по тая тема. тираджиите били виновни щото карали с летни гуми и задръстили магистралата... дрън дрън.
    то не случайно няма такова пояснение в закона като зимни и летни гуми, ама виж сега с тия управляващи нещата могат да се променят. мисленето не им е сила
    точка

  12. #27

    Default

    Аз съм за промяна в закона - да се разграничат и въведат в най-снежноледените периоди от годината задължително използване на зимни гуми за всички. Има начин да се разграничат видовете в закона - който не знае обозначенията да се научи. Незнанието не е причина за оневиняване.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Аз съм за промяна в закона - да се разграничат и въведат в най-снежноледените периоди от годината задължително използване на зимни гуми за всички.
    Тва при повечето евро държави няма как да стане, щото вече не е особенна тайна че при всичко друго освен на сняг, зимната гума не е по добра......и при положение че времето зимата е променливо, няма как да се задължи някой да кара на сухо с гуми който са по - кофти от т.нр всесезонни.......просто няма как да стане.......много ми е чудно как биха накарали 35 - 40% от населението на евросъюза, дето я види 2 санта сняг 2 пъти в годината я не, да кара цяла зима с зимни гуми......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тва при повечето евро държави няма как да стане, щото вече не е особенна тайна че при всичко друго освен на сняг, зимната гума не е по добра......и при положение че времето зимата е променливо, няма как да се задължи някой да кара на сухо с гуми който са по - кофти от т.нр всесезонни.......просто няма как да стане.......много ми е чудно как биха накарали 35 - 40% от населението на евросъюза, дето я види 2 санта сняг 2 пъти в годината я не, да кара цяла зима с зимни гуми......
    Евросъюза е едно - ние сме друго, защото сме в него само по документи.По-добре да се съобразят законите с нашите условия - по-добре все пак да се направи нещо.Колко хора трябва да се избият още за да се променят условията.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Евросъюза е едно - ние сме друго, защото сме в него само по документи.По-добре да се съобразят законите с нашите условия - по-добре все пак да се направи нещо.Колко хора трябва да се избият още за да се променят условията.
    На който и тираджия да кажеш- зимна гума, ще ти се изсмее в лицето. Имам приятел с автопарк от 5 тира и сме говорили на тая тема.
    Lexus IS200

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •