Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Защо нямам прекъсвач?

  1. #1
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default Защо нямам прекъсвач?

    Колеги, колата е от подписа.
    Реших да пробвам все пак къде ми е прекъсвача. Карах я няколко пъти в червеното, но така и не го чух.
    След, което закачих ФЕС-а и я изрязох яката... е направих 8150 оборота (по ФЕС) и една идея след 8000 по оборотомер (само за пробата).
    Уви, не ми удари прекъсвач никъде, а искам да имам!

    Имате ли идея що нямам, и аджеба кой може да ми го "включи", ако мога така да се изразя
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #2

    Default

    най-вероятно имаш заигравка със софтуера

  3. #3

    Default

    Хората пари дават да нямат, ти искаш да имаш

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Хората пари дават да нямат, ти искаш да имаш
    Да бе

  5. #5
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Колата с газова ли е?
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  6. #6
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Братле, тунингован си. Я виж на ФЕС МАКС. РЕЖИМ НА ДВИГАТЕЛЯ каква цифричка ти показва

  7. #7

    Default

    Първо, не си казал каква е колата - нали се сещаш, че по времето на карбураторните впръскващи системи... Както и да е, все пак казваш, че си закачал компютър към колата - явно не е с карбуратор...
    Това "8150 оборота" ми изглежда като да те е било страх да натиснеш педала както си трябва...
    Като искаш да видиш прекъсвач, натискаш педала до долу на свободна и чакаш 4-5 секунди на собствен риск - или ще удари 2-3 прекъсвача, или ще счупи някой клапан (ако се окаже, че наистина си тунингован с махнат прекъсвач)...

    edit: Съжалявам, моя грешка, не видях, че пише "Колата е от подписа".
    Нещо ми се върти 7200 оборота по принцип, но е много вероятно да бъркам. При всички случаи мисля, че макс към 8200 трябва да е ударила, иначе...
    Last edited by badmadafaka; 10-01-2012 at 15:10.

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Първо, не си казал каква е колата - нали се сещаш, че по времето на карбураторните впръскващи системи... Както и да е, все пак казваш, че си закачал компютър към колата - явно не е с карбуратор...
    Това "8150 оборота" ми изглежда като да те е било страх да натиснеш педала както си трябва...
    Като искаш да видиш прекъсвач, натискаш педала до долу на свободна и чакаш 4-5 секунди на собствен риск - или ще удари 2-3 прекъсвача, или ще счупи някой клапан (ако се окаже, че наистина си тунингован с махнат прекъсвач)...
    Колата от подписа!!!
    Тези коли нямат механичен прекъсвач, а прекъсвач софтуерен по обороти. 1.8TS '01(моята) след около 7000 оборота не бачка - забива. Бобо да каже кога им "свършва" картата точно. А има и доста ремападжии тук - те да споделят
    Last edited by NightRider; 10-01-2012 at 09:01. Reason: допълнение

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На 7200 е сток. Явно при колегата или са го спрели или са го вдигнали много над 8000. Не добре. До 7500 трябва да е макс. На горе е опасно. Това може да се коригира разбира се. Колегата ако иска може да ми се обади на лично.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На 7200 е сток. Явно при колегата или са го спрели или са го вдигнали много над 8000. Не добре. До 7500 трябва да е макс. На горе е опасно. Това може да се коригира разбира се. Колегата ако иска може да ми се обади на лично.
    А, те това е истината.

  11. #11
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На 7200 е сток. Явно при колегата или са го спрели или са го вдигнали много над 8000. Не добре. До 7500 трябва да е макс. На горе е опасно. Това може да се коригира разбира се. Колегата ако иска може да ми се обади на лично.
    Съгласен напълно, над 7500 няма смисъл, и доста пъти този изключвател ме е спасявал от основен ремонт, случва се на гонка да се загледаш в огледалото да видиш до къде е съперника и докато се усетя бия 2-3 изключвателя, е ако го нямам определно ще стане лютеница. Съветвам колегата без прекъсвача да се свърже с oem той ще му асистира
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    ...случва се на гонка да се загледаш в огледалото да видиш до къде е съперника и докато се усетя бия 2-3 изключвателя...
    Демек излиза, че по-добре е да гледаш "съперника" през предното стъкло за да не си отвличаш вниманието...

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Демек излиза, че по-добре е да гледаш "съперника" през предното стъкло за да не си отвличаш вниманието...
    И за да не пристигнеш на репатрак с прокъсан джоб

  14. #14
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Не ми харесва да нямам прекъсвач, определено .
    Иначе, колегата нагоре дето пита дали имам газова - не нямам. И дето ме било страх да натисна до ламарината за да видя кога ще удари - ами не ме беше страх, натиснах я... бая газ и раздадох, ама като видях че отива след 8000 и пуснах! И да има прекъсвач след това, за какъв чеп ми е, и без това след 7500 мисля че е руска рулетка вече!
    Сега ще пиша едно ЛС на колегата OEM, че така не си е работа.
    Иначе незнам що са го махнали... то големия тунинг да нямаш прекъсвач. Мисля, че 7200 оборота са ми достатъчни!
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не ми харесва да нямам прекъсвач, определено .
    Иначе, колегата нагоре дето пита дали имам газова - не нямам. И дето ме било страх да натисна до ламарината за да видя кога ще удари - ами не ме беше страх, натиснах я... бая газ и раздадох, ама като видях че отива след 8000 и пуснах! И да има прекъсвач след това, за какъв чеп ми е, и без това след 7500 мисля че е руска рулетка вече!
    Сега ще пиша едно ЛС на колегата OEM, че така не си е работа.
    Иначе незнам що са го махнали... то големия тунинг да нямаш прекъсвач. Мисля, че 7200 оборота са ми достатъчни!
    Бягай до Oem. Ако има луканки - викай

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •