Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 55 of 55

Thread: Защо нямам прекъсвач?

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Мх всеки си решава сам за него си колега , и мен ме е жал вече да я цедя в критики , ама в началото много я перах , иначе ако нямаш чип мисля , че трябва да ти е 7000
    На 7200 знам, че трябва да е.

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    На 7200 знам, че трябва да е.
    точно там!

  3. #48
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    е това 7200 го писахме няколко пъти вече. При дизел 16V на мен ми прекъсва на около 5100

  4. #49
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    На 7200 знам, че трябва да е.
    Мх може не помня казах , ама то кяр да настъпваш от 7000 нагоре няма освен на първа малко в обороти да влезниш за 2ра , иначе просто си издевателстваш над колата
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #50
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post

    Относно датата на програмиране това е първата дата на програмиране на компютъра и то няма общо в флашването на двигателната памет. Ако щеш и 50 пъти да я ремапнеш тази дата ще си остане.

    ....

    С лош ремап освен да тъпче и да харчи друго няма да стане

    Ами датата на производство на колата е 97-ма година. Датата на програмиране на ЕКУ-то е 98-ма. От там си мисля, че явно е датата на ремап-а.
    А за лошия ремап дето си написал - незнам какъв е, ама ми харчи на дълъг път 7-7.5 ако я карам нормално.
    С под 100 км/ч. ми пада под 7.
    В града ми харчи 11-12 някъде.

    Несъм спрял да я засичам от както съм я взел
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #51
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Ами датата на производство на колата е 97-ма година. Датата на програмиране на ЕКУ-то е 98-ма. От там си мисля, че явно е датата на ремап-а.
    А за лошия ремап дето си написал - незнам какъв е, ама ми харчи на дълъг път 7-7.5 ако я карам нормално.
    С под 100 км/ч. ми пада под 7.
    В града ми харчи 11-12 някъде.

    Несъм спрял да я засичам от както съм я взел
    Между датата на производство на стъклата и датата на програмиране (вече когато е била сглобена) има разлика. Както и да е. Ти си човека чиито ограничител липсва нали така? Това проблем ли е за теб? Явно че е щом си пуснал тема. Да се самоуспокояваш, това помага ли на случая?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #52
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Не се успокоявам за прекъсвача - по скоро ме дразни това.
    А за датата на стъклата - дори несъм ги гледал какво пише на тях.
    Иначе съм сигурен че е 97-ма, защото датата на първата регистрация на колата е 03.11.1997.
    А предполагам, че тогава е била вече сглобена
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #53
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Уфф добре де айде... грешен ми е талона, всичко дето го пише не е вярно, трябва да се примиря с това, че колата е регната 98-ма, сигурно в държавата дето казваш и сега трябва да стане по-лошо...

    Всичко е мит, че е от италия, и че е възможно 98-ма година някой просто да е правил нещо по ЕКУ-то...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  9. #54
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Колега не разбрирам защо почваш , да се дразниш на хората, очевидно софтуера ти е баран, аз примерно дори и да имах чип(изключвателя ми да е бил на повече обороти) пак щях да ида да ми сложат чип тука, защото НИКОГА не можеш да си сигурен какъв чип е било!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #55
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Колега не разбрирам защо почваш , да се дразниш на хората, очевидно софтуера ти е баран, аз примерно дори и да имах чип(изключвателя ми да е бил на повече обороти) пак щях да ида да ми сложат чип тука, защото НИКОГА не можеш да си сигурен какъв чип е било!
    Ами дразня се на такива разни твърдения, дето накрая излиза, че и колата може да не е алфа.
    Иначе знам, че е пипано ЕКУ-то, ама нямам 200 лв. сега да ходя да го ремапват.

    П.С: Горния пост ми е относно мнение на един колега, ама сега видях, че той си е изтрил поста явно!
    Last edited by i.ganchev.ganchev; 30-01-2012 at 11:21.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •