Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42

Thread: Проблем с централното заключване

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Добре господин китаец съгласен съм със всичко което пишете
    Ето картинката от моя E-learn:


    някъде да виждаш M40, както е на другата схема???

    Изобщо можеш ли да видиш разликата???

    Last edited by ecotronic; 12-01-2012 at 22:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ето картинката от моя E-learn:
    някъде да виждаш M40, както е на другата схема???
    Така е бе аз съм заблуден и не разбирам става ли
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Така е бе аз съм заблуден и не разбирам става ли
    Това, че си заблуден, аз не съм го казал. За времето откакто съм в този форум, съм разбрал това, че си разбираш от занаята.

    Аз обаче, в хода на моята 30 годишна практика съм разбрал един златен принцип:

    "Когато фактите говорят, и Боговете мълчат."


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, че си заблуден, аз не съм го казал. За времето откакто съм в този форум, съм разбрал това, че си разбираш от занаята.

    Аз обаче, в хода на моята 30 годишна практика съм разбрал един златен принцип:

    "Когато фактите говорят, и Боговете мълчат."
    Фактите са че не съм срещал E-learn в който да има грешка относно централното на 166, а съм ползвал поне 3 версии Фактите за теб са че не си го намерил за мен са че винаги го намирам Така че споко опитах да те насоча че търсиш на грешното място но явно си имаш твърди принципи от 30 години Със здраве и не ми се връзвай
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Аз също съм за кутийката в краката - М80 ли или там както се води. На колегата ми беше точно същото - отключва винаги, заключва когато е на кеф.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Фактите са че не съм срещал E-learn в който да има грешка относно централното на 166, а съм ползвал поне 3 версии Фактите за теб са че не си го намерил за мен са че винаги го намирам Така че споко опитах да те насоча че търсиш на грешното място но явно си имаш твърди принципи от 30 години Със здраве и не ми се връзвай
    Ни най малко не се впрягам. Напротив, този лек спор беше полезен за мен, защото вече окончателно се убедих в това, че съм попаднал на някаква кекава версия на този софтуер. Ако не вярваш на думите ми, мога да ти го пратя, за да се увериш сам в това.
    Както и да е. В спора се ражда истината.

    Бъди жив и здрав!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Когато разбера от къде е проблема ще пиша.
    166 2.4JTD-00г.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Когато разбера от къде е проблема ще пиша.
    Колега, информацията по въпроса е противоречива.
    Накратко:
    Според едната документация модулът за централното заключване се нарича M40 и се намира в багажника.
    Според E-Learn (който аз ползвам) въпросният модул се нарича M80 и се намира зад ICS-a.

    Кой от двата варианта е реалният, не мога да ти кажа, преди да го проверя (това ще стане утре).

    PS: Твърде вероятно е документацията, в която е описан като M40 да касае фейслифта на 166.
    Last edited by ecotronic; 13-01-2012 at 15:59.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колега, информацията по въпроса е противоречива.
    Накратко:
    Според едната документация модулът за централното заключване се нарича M40 и се намира в багажника.
    Според E-Learn (който аз ползвам) въпросният модул се нарича M80 и се намира зад ICS-a.

    Кой от двата варианта е реалният, не мога да ти кажа, преди да го проверя (това ще стане утре).

    PS: Твърде вероятно е документацията, в която е описан като M40 да касае фейслифта на 166.
    Освен вероятностите които спомена отчете ли вариянта че има 166 с фабрични аларми ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Освен вероятностите които спомена отчете ли вариянта че има 166 с фабрични аларми ?
    Да, това си го помислих, но предполагам, че в зависимост от това дали има или не фабрична аларма, мястото и вида на модула за централното не би трябвало да се променя. Поне аз така бих го измислил ако бях конструктор. Но всичко е възможно. Утре ще разбера кое е вярно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проверих реално как стоят нещата. И така:

    1 - Това което съм писал по темата в пост №6 отговаря на реалността.

    2 - Въпросният модул (M 80) се намира зад ICS - а и до него се стига откъм пасажерската страна:

    Става въпрос за жълтата пластмасова кутийка с двата конектора (сивия и червения):

    Демонтиран М 80 изглежда така:

    Вътре се виждат двете релета, които обръщат поляритета на моторите на бравите:

    В зависимост от това дали се отключват или заключват вратите, е задействано едното от двете релета.

    Ако при подаване на команда за заключване, съответното реле сработва но вратите не се заключват,трябва да се провери за студени спойки на релетата или за окислени контакти.
    Ако при команда за заключване релето изобщо не сработва, е възможно за има прекъсване в оперативната му верига (намотката).
    Ако и това не е - тогава търсим причина във външните условия, които трябва да са налични, за да се задейства въпросното реле. Като неизправност в тройниците (девиаторите) на предните врати.
    Last edited by ecotronic; 09-07-2013 at 10:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Реших проблема, извадих жълтата кутийка тази, която е показал колегата на снимките в горния си пост. В единият край, където беше мокро изглежда от антифриза, едната спойка беше се окислила и разрушила и част от пистата прекъсната. С поялника успях да възстановя връзката. Сложих модула на мястото му и централното си проработи без проблем. Сега мисля да сложа някакво парче найлон върху тези релета, поне като капе да не е върху тях, а да се стича отстрани. Добре, че е форума, където има хора готови да помогнат. Благодаря на всички за помощта.
    166 2.4JTD-00г.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Реших проблема, извадих жълтата кутийка тази, която е показал колегата на снимките в горния си пост. В единият край, където беше мокро изглежда от антифриза, едната спойка беше се окислила и разрушила и част от пистата прекъсната. С поялника успях да възстановя връзката. Сложих модула на мястото му и централното си проработи без проблем. Сега мисля да сложа някакво парче найлон върху тези релета, поне като капе да не е върху тях, а да се стича отстрани. Добре, че е форума, където има хора готови да помогнат. Благодаря на всички за помощта.
    Радвам се затова, че си решил проблема. Това с капенето на течност ( може и да е кондензирала по тръбите вода) в този участък си е конструктивен недостатък, дискутиран и в други теми. При мен имаше прекъснати пътечки в зелената, кутийка (на снимката се вижда между жълтата и ICS-а) и поради това не ми работеха индикаторите за мигачите на таблото. След като ги оправих, уплътних кутийката със силикон. Така, че идеята ти да сложиш нещо, което да предпазва и трите модула е много добра. Ще избегне бъдещи главоболия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Реших проблема, извадих жълтата кутийка тази, която е показал колегата на снимките в горния си пост. В единият край, където беше мокро изглежда от антифриза, едната спойка беше се окислила и разрушила и част от пистата прекъсната. С поялника успях да възстановя връзката. Сложих модула на мястото му и централното си проработи без проблем. Сега мисля да сложа някакво парче найлон върху тези релета, поне като капе да не е върху тях, а да се стича отстрани. Добре, че е форума, където има хора готови да помогнат. Благодаря на всички за помощта.
    Поздравления за успешния ремонт! И не е зле да се ослушваш за протекъл радиатор на парното .Говоря от личен опит.Щото там май няма от какво друго да е мокро.Ама аз се убедих чак когато ми подгизна мокета под краката

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •