Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Проблем с централното заключване

  1. #1
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default Проблем с централното заключване

    Намерих доста теми с централното но не и такива като моето. Като натисна да заключа мигачите мигат, отзад до акомулатора едно реле щрака 3-4 пъти това с контактния ключ, с дистанционото на алармата мигачите мигат алармата се включва но вратите си остават отключени. Като заключа вратите ръчно после и с ключа и с дист. на алармата всичко се отваря нормално. Ако е някоя машинка на вратите прецакана поне за момент правят опит да се заключат и после се отварят Проверих бушона-здав е пък и то нали после вратите се отключват.
    Last edited by gigi; 13-01-2012 at 15:37.
    166 2.4JTD-00г.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колега, мисля, че някоя машинка не сработва - тоест не подава сигнал за затворена врата. При мен като затварям вратата и ако щракне само на първия зъб колата не заключва с дистанционното - прави опит да заключи и секунда по късно отключва. Като затворя нормално и четирите врати заключва без проблем.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #3
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Това ме притеснява че не прави изобщо никакъв опит да заключи все едно че не отива ток, но когато заключа отвътре другите врати и шофюрската с ключа после всички се отключват нормално-значи има ток до механизмите.
    166 2.4JTD-00г.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Обърни внимание на това като запалиш двигателя да нямаш лъжлива индикация за отворена врата. Ако има такова нещо, централното няма да сработи при опит за заключване.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    И това гледах не показва да има отворено нещо. Ако тоя модул за централното нещо не е наред възможно ли е да работи при отключване а не може да заключи, и всъщност къде се намира?
    166 2.4JTD-00г.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    И това гледах не показва да има отворено нещо. Ако тоя модул за централното нещо не е наред възможно ли е да работи при отключване а не може да заключи, и всъщност къде се намира?
    Модулът се води M80. Намира се зад ICS - а. Достъпен е откъм пасажерското място, като свалиш сивата тапицерия ниско долу отляво на краката на пасажера. Мисля, че беше жълта пластмасова кутийка. Може да има студена спойка или окислен контакт на релето.

    Ще я намериш лесно ако след като махнеш тапицерията и откриеш мястото, дадеш команда да отключи. Ще чуеш релето да цъка.


    Ето тук търси M80:

    Last edited by ecotronic; 11-01-2012 at 22:32.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Куплунгът към M 80 изглежда така:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Куплунгът към M 80 изглежда така:

    Това колега не е куплунг а е конзола за реле пише си го ясно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Смятам в неделя да го извадя да видим какво ще се получи.Благодаря за помощта.
    166 2.4JTD-00г.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За пореден път се уверявам, че този E-learn става да си избърше човек г**а. Тук намирам информация, която изглежда по-достоверна (въпреки, че и тя вероятно е взета от някоя си версия на E-learn.

    И така според тази информация нещата стоят така:

    Управлението на заключващите механизми на вратите се нарича модул M-40 и се намира в багажника в дясно (там, където е фабричната аларма).
    Този модул има 2 конектора B и C.
    Всички мотори на бравите на вратите са свързани в паралел към пинове 4 и 5 от конектор B.
    Би трябвало в момент на заключване между въпросните пинове (4 и 5) да се появи импулс в амплитуда 12 V и някаква полярност. В момент на отключване отново между въпросните пинове трябва да се появи импулс но с обратна полярност.
    Ясно е, че щом вратите се отключват но не се заключват не се касае за лоша връзка между пинове 4 и 5 и моторите на ключалките. Въпросът е защо M-40 не изработва единия от двата възможни импулса. Възможно е в него да има реле с лош контакт. Така или иначе, трябва да се отвори и погледне.

    PS: Колега Trop4i, гледам, че не си от София, но ако имаш път насам, веднага бих свалил модула от моята, за да пробваш. ......Или ако можеш да намериш отнякъде за пробата.
    Last edited by ecotronic; 12-01-2012 at 15:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За пореден път се уверявам, че този E-learn става да си избърше човек г**а. Тук намирам информация, която изглежда по-достоверна (въпреки, че и тя вероятно е взета от някоя си версия на E-learn.

    И така според тази информация нещата стоят така:

    Управлението на заключващите механизми на вратите се нарича модул M-40 и се намира в багажника в дясно (там, където е фабричната аларма).
    Този модул има 2 конектора B и C.
    Всички мотори на бравите на вратите са свързани в паралел към пинове 4 и 5 от конектор B.
    Би трябвало в момент на заключване между въпросните пинове (4 и 5) да се появи импулс в амплитуда 12 V и някаква полярност. В момент на отключване отново между въпросните пинове трябва да се появи импулс но с обратна полярност.
    Ясно е, че щом вратите се отключват но не се заключват не се касае за лоша връзка между пинове 4 и 5 и моторите на ключалките. Въпросът е защо M-40 не изработва единия от двата възможни импулса. Възможно е в него да има реле с лош контакт. Така или иначе, трябва да се отвори и погледне.

    PS: Колега Trop4i, гледам, че не си от София, но ако имаш път насам, веднага бих свалил модула от моята, за да пробваш. ......Или ако можеш да намериш отнякъде за пробата.
    Е-learn-a има бъгове но в случея проблема е в теб Мога да твърдя от всекидневно и многократно ползване на E-learn че си е супер точна А за метода проба грешка не коментирам, ако се чете правилно от менюалите няма да има никакъв проблем да се отстраняват проблемите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Е-learn-a има бъгове но в случея проблема е в теб Мога да твърдя от всекидневно и многократно ползване на E-learn че си е супер точна А за метода проба грешка не коментирам, ако се чете правилно от менюалите няма да има никакъв проблем да се отстраняват проблемите
    Във версията, която аз ползвам, този модул M40 изобщо не фигурира, за разлика от това, което съм дал в линка от предишния ми пост. Та кажи, коя версия ползваш ти, за да поправя грешката си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Във версията, която аз ползвам, този модул M40 изобщо не фигурира, за разлика от това, което съм дал в линка от предишния ми пост. Та кажи, коя версия ползваш ти, за да поправя грешката си.
    Колко пъти да ти повторя много добре виждам коя схема си извадил и ти казвам че проблема не е във версията Освен това за 166 съм ползвал и ПДФ-и на времето и пак са били верни и след това Е-леарн също Не търси под вола теле
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колко пъти да ти повторя много добре виждам коя схема си извадил и ти казвам че проблема не е във версията Освен това за 166 съм ползвал и ПДФ-и на времето и пак са били верни и след това Е-леарн също Не търси под вола теле
    Не знам как да ти го кажа.........може би на китайски за да го разбереш.

    Това тук въобще го няма в Е-learn, който аз ползвам!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам как да ти го кажа.........може би на китайски за да го разбереш.

    Това тук въобще го няма в Е-learn, който аз ползвам!
    Добре господин китаец съгласен съм със всичко което пишете
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •