Results 1 to 8 of 8

Thread: Нов член с молба за съдействие

  1. #1
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default Нов член с молба за съдействие

    Здравейте колеги,
    От няколко дни и аз се сдобих с Алфа 166. Колата е производство 2000 година 2.4 JTD 140 к.с. Както на повечето картончето с кодовете за ICS липсва. Има само картончето с кодовете за ключа. Някой може ли да съдейства за разкодирането на ICS-а? Ходих до студентски град, но ми казаха цена 140лв. което ми се видя доста. Колата закупих от гр. Гоце Делчев и от автокъщата носиха екрана за разкодиране, но "майсторите" казаха, че не е проблем да го разкодират но трябвало да се остави 2-3 дни, защото имали много работа. Цената е 10лв. при тях и поради тази причина 140 ми се струват доста. Имам снимки на лепенките със серийните номера на ICS-a. Пробвах с 4444 и с последните 4 цифри на серийният номер но нищо. ICS-a e Becker+Siemenes BE2580. Моля да съдействате. Също така се интересувам ако можете да ми дадете ориентировъчни цени за ремъци с ролки и филтри.

  2. #2

    Default

    Аз като я взех, свалих ICS-а(имаше много хубава тема как става тая работа) и отзад на корпуса му имаше стикер с кода. Не знам дали на всички е така, ама аз се оправих бързо. Можеш да пробваш.За ремъците и ролките - около 320 лв ми беше смяната на ангренажния комплект и водната помпа заедно с частите. Пистовия ремък и ролките му ги сменях по-късно - там нещата отиват на 500 лв,щото само обтягащата ролка е от 210 до 270 лв. На фона на тия цени филтрите не са сериозна цифра. Да уточня, говоря за 136 коня, доколкото знам при 140 нещата са почти същите.
    А, да - ето ти и темата за ICS-а - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...B%FF%ED%E5+ICS
    Last edited by endeavour; 16-01-2012 at 10:17.

  3. #3
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Аз го свалих и намерих лепенките със серийните номера. Имам снимки и на двете лепенки. Проблема е че те не ми помагат с нищо. Ремъците с ролките и филтрите ми ги намериха за 220 лв. остава само да се сменят.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Намират се тук - там калкулатори за кодовете, но в 99% от случаите не вършат работа. Рисковано е и да се заплаща online за такава услуга, защото има много хора, които са си платили, но не им е свършена работа.
    Най-сигурният начин си остава локалната намеса, която се свежда до софтуерно елиминиране на защитните кодове, или до изчитането им от EPROM на ICS-a.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Здравейте колеги,
    От няколко дни и аз се сдобих с Алфа 166. Колата е производство 2000 година 2.4 JTD 140 к.с. Както на повечето картончето с кодовете за ICS липсва. Има само картончето с кодовете за ключа. Някой може ли да съдейства за разкодирането на ICS-а? Ходих до студентски град, но ми казаха цена 140лв. което ми се видя доста. Колата закупих от гр. Гоце Делчев и от автокъщата носиха екрана за разкодиране, но "майсторите" казаха, че не е проблем да го разкодират но трябвало да се остави 2-3 дни, защото имали много работа. Цената е 10лв. при тях и поради тази причина 140 ми се струват доста. Имам снимки на лепенките със серийните номера на ICS-a. Пробвах с 4444 и с последните 4 цифри на серийният номер но нищо. ICS-a e Becker+Siemenes BE2580. Моля да съдействате. Също така се интересувам ако можете да ми дадете ориентировъчни цени за ремъци с ролки и филтри.
    140лв не са малко,във В.Търново ми го разкодираха за 70 лв.,но за София явно е друго, някой колега ще ти помогне с по-добра оферта- изчакай малко.
    166 2.4JTD-00г.

  6. #6
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Вече имам оферта от 60 лв в Монтана (родното ми място) от човек, който се занимава с такива работи и също кара 166. При резултат ще споделя.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Вече имам оферта от 60 лв в Монтана (родното ми място) от човек, който се занимава с такива работи и също кара 166. При резултат ще споделя.
    Трябва да знаеш, че си е бая играчка тази манипулация. Така, че 60 лв си е приемлива цена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Аз го свалих и намерих лепенките със серийните номера. Имам снимки и на двете лепенки. Проблема е че те не ми помагат с нищо. Ремъците с ролките и филтрите ми ги намериха за 220 лв. остава само да се сменят.
    Значи търсиш друг вариант за кода. А заедно с ремъците - един съвет от мен - смени си и водната помпа

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •