Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 94

Thread: Затягане на ГТП през 2012?

  1. #1
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default Затягане на ГТП през 2012?

    Май пак се опитват да затягат нещата, ма тоя път по-сериозно... Четете: http://www.bmwpower-bg.net/forums/vi...c1e6464cb57dee

    Има ли някой минал вече през тази година да сподели впечатления?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да! Аз минах на 5-ти януари Вече 2-ра поредна година минавам по нормалния начин. Тоест колата минава преглед на светлини -къси/дълги, мигачи, задна,стопове, спирачки, ръчна спирачка. Гледат за наличие на аптечка, пожарогасител, триъгълник, жилетка. Мериха ми със сонда и изгорелите газове + нещо като импровизиран оглед (от горе-от горе) на канал дали нещо под колата не е на ред...

    Получаваш накрая някакъв "чаршаф", за разлика от предходни години, когато беше едно талонче... А най-важното - цената вече е 45лв, поради това, че прегледа се записва с камера... Абе измислят си само нови глупости, за да ни вземат парите...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Да! Аз минах на 5-ти януари Вече 2-ра поредна година минавам по нормалния начин. Тоест колата минава преглед на светлини -къси/дълги, мигачи, задна,стопове, спирачки, ръчна спирачка. Гледат за наличие на аптечка, пожарогасител, триъгълник, жилетка. Мериха ми със сонда и изгорелите газове + нещо като импровизиран оглед (от горе-от горе) на канал дали нещо под колата не е на ред...

    Получаваш накрая някакъв "чаршаф", за разлика от предходни години, когато беше едно талонче... А най-важното - цената вече е 45лв, поради това, че прегледа се записва с камера... Абе измислят си само нови глупости, за да ни вземат парите...
    Мен ми взеха 50лв....и някакъв идиот ми се качи в колата....не ставало мен да ме снимат на камерите...
    Явно са ме заснели миналата година дето като дърпах ръчната и натисках крачната спирачка постепено)
    п.п. абе въпроса е повече пари в държавната хазна да влизат...така ми го обясни собственика на пункта...за него остават само изискванията да покрие...и се надява повече да отпаднат...за да се увеличи оборота...а бе българска работа..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Има и друг 'тънък' момент - влизаш за преглед. Обаче нещо не е наред - примерно не светят стоповете. Излизаш с едно листче, с което имаш право 14 дни да караш, за да оправиш повредата. Но - плащаш си цената за прегледа. Като отидеш вторият път - пак си я плащаш. И така. При нашите бандити прегледа е 35 лева.

    Ха, за първи път от много време ги виждам изцапани от влизането в канала...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Моята кола има адски спирачки, всичко ми свети и е изрядна като цяло, но няма катализатор и предния капак е с карбоново фолио и сега ми е малко терсене, да не ме върнат гадовете...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #6
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Нали знаете как е в България .... всяко чудо за 3 дена.. Сега ще ни принудят да си въведем колите в оригиналния фабричен вид , тоест ще сме принудени да изсипем по 2 шапки с пари. И най вероятно другата или по другата година всичко ще си е по старому. Представете си какво ще стане , при положение че мноооого по-голямата част от населението кара коли на над 10 години.. и реално погледнато по един такъв автомобил винаги може да се намери косур. Ама си ги караме колите защото за толкова ни стигат заплатките ... и съответно си ги поддържаме както си можем . Та ако искаме и трябва винаги да сме изрядни , трябва да караме по-нови коли ... ама от къде кешовица ... и ето на .. хем искат от нас да сме изрядни и същевременно само ни спъват и прецакват ... Ама на така е в нашата мила и свидна Родина ...
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  7. #7
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Гледам,че доста хора си плащате за прегледа...Не ви ли е бонус от застраховката към някои пунктове за преглед?Не че е голямата пачка,но все пак...
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    И по каква причина ревете, че прегледът ще бъде истински, а не фиктивен?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9

    Default

    Ето още една дискусия пак свързана с прегледите:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67187

    @koolio: Въпроса ти е реторичен...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by daksy View Post
    Гледам,че доста хора си плащате за прегледа...Не ви ли е бонус от застраховката към някои пунктове за преглед?Не че е голямата пачка,но все пак...
    От 2010 са забранени каквито и да е бонуси, намаления, отстъпки към ГО.

    За това, че закона изисква да има камери или прегледа да е както трябва пак ние плащаме повече. Аз мисля, че заради състоянието на колите ни подкупите ще са по-големи за да минеш, а камерата само показва колата, че е била там, но в какво състояние...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  11. #11

    Default

    Тва което ще стане ся е че пунктовете дето могат да пунтират прегледи и да карат през пръсти колите ще имат много повече клиенти, от тия дето преглеждат основно......общо взето който иска да знае къде може да мине отгоре - отгоре пак ще намери и общо взето няма да се промени кой знае колко, просто ще се каже че се е направило много нещо в тая насока........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    И по каква причина ревете, че прегледът ще бъде истински, а не фиктивен?
    От както видях как минават таралясници, а на мен ми се заядоха за вдлъбнатина в калника която даже не е свалила боята (просто е нарушена формата му, но като как са успели без да свалят боята, трябва да кажат италианците... точно я бях взел 146 та... на снимката в подписа ми личи вдлъбнатината)... ми е все тая за тия прегледи.
    Но я някой да ми обясни колко пари трябва да дам за да мине тенекиджията и бояджията по тая 146 след като и жена ми се учи да кара на нея?
    Инак е изправна, ама външен вид?!?
    Трябва ли да изхвърля изправен автомобил, само защото е позаприличал на манерка?

    Е това е... прегледи ли.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #13
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сериозно са ги подхванали пунктовете.Днес трима специалисти половин час ми преглеждаха колата. Гледат всичко до най-малките подробности,светлини всичките до последната крушка по колата,газове на празен ход и на ""ускорение"",преди валяците ми направи впечатление, че я теглиха с кантар всяко колело отделно,на спирачките вече се гледа дали има ралика дясно-ляво,имаха някъкъв компютър закачен за стенда и процедират стъпка по стъпка според каквото иска софтуера,гумите чак резервната и цялото оборудване там аптечки,жилетки и т.н.
    Те си я вкарват вътре и си скачат по педалите,навират се в канала да я огледат отдолу.Седиш в една стъклена стаичка от страни и стискаш палци всичко на е о.к.
    Направо ме отказаха да се заглеждам за 159-ка, дето ще се видя в чудо да я подържам изправна.

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе от една страна е добре това. Дано намалеят неизправните "кършаци" по нашите пътища, а не да се кръстя и да гледам в огледалото тоя зад мен ще спира ли, няма ли да спира...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Абе от една страна е добре това. Дано намалеят неизправните "кършаци" по нашите пътища, а не да се кръстя и да гледам в огледалото тоя зад мен ще спира ли, няма ли да спира...
    Те тези с гробниците въобще не ги интересува и не ходят на годишен технически, нито имат гражданска и т.н.
    В моя случай най-много да се наложи да си играем на сложи обратно катализатора за прегледа и на другия ден пак го махни

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •