Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 94 of 94

Thread: Затягане на ГТП през 2012?

  1. #91
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато си регистрирах колата, тя беше с газова уредба.
    Това никъде не бе отразено по документите.

    Сега излиза, че държавата ми е издала документ с невярно съдържание и сега иска тази грешка да я коригирам за своя сметка.

    Това правилно ли е?

    А аз мисля, че е правилно да ме потърсят в удобно за мен време и място, за да ми връчат поправения документ и да ми поднесат извинения за създаденото ми неудобство.


    Аман от институционални измекярщини!
    +10
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  2. #92
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    големия талон от прегледа и на мен ми казаха да го нося тъй като само там е записано че автомобила е с АГУ. държа го в жабката при полицата за ГО /която също трябвало да се носи/.
    пожарогасителя - всяка година на преглед вече отделно от ГТП. тоест където са специализирани в тези прегледи. освен това в зависимост от гасителното вещество, пожарогасителя се източвал и презареждал наново на 2 или 5 години. зареждането е ~10лв. моя беше тип АБЦ и казаха че се презарежда на 2 години. купих си нов тип БЦ за 20лв който се презареждал на 5 години. стария си го пазя.

    За зареждане нищо не ми казаха в сервиза за пожарогасители . Предполагам те си знаят кой тип на какви интервали трябва да се презарежда .
    НО - за сметка на това пък всяка година трябва да минава преглед и да има стикер .

    @ecotronic
    Ако искаш да ти разкажат играта от проверки на всичко , просто сложи варненски номера и дай повод на полицаите в Добрич да те спрат за проверка
    Само налягане в гумите не ми мери .
    Проверява ме дори и какво има в аптечката - апарат за изкуствено дишане , марли , бинт , турникет ... извадих му от раницата си дори и Upsarin C и го питах дали е доволен и пак не му дадох да се почерпи
    Явно просто случих на някой който си е взел варненка за жена и тъщата му е стъжнила живота
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #93

    Default

    Днеска пак ме спират и се почва любимото ми напоследък:
    -Дай талончето за преглед.....
    -Казаха ми че не е задължително да го нося
    -Я, и кой то го каза
    -Два пъти районния съд, и един път окръжния.....(принципно не бих се занимавал със това, но имам разпечатани 3 съдебни решения на 3 различни състава дето намерих из нета)
    -Ма тва не може да бъде, новиия талон ли имате или стария?
    -Нов, стар няма значение - в закона не пише че талона за ГТП трябва да се носи, виж там член 100......
    Гледат чл.100.......
    -Ми тука пише че трябва да се носят превозните документи определени от министъра на бла-бла-бла.......
    -Ми ти да виждаш аз да ПРЕВОЗВАМ нещо, храни, животни, химия, инертни материали или прочее товари????
    Видяха че съм философ и не се разправяха повече......

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Проверява ме дори и какво има в аптечката - апарат за изкуствено дишане , марли , бинт , турникет ... извадих му от раницата си дори и Upsarin C и го питах дали е доволен и пак не му дадох да се почерпи
    Явно просто случих на някой който си е взел варненка за жена и тъщата му е стъжнила живота
    Не колега, просто си случил на загубеняк, реално закона им дава такава свобода, че реално като се замислиш е можел преспокойно да ти тресне акт за квото ти скимне, и да те остави да се оправяш......ама квото ти кефне - че си нямал аптечка, че гумите ти били без грайфер, че си нямал колан, че тоя дето сочиш като свидетел до тебе също няма(което вече не го прави чак такъв свидетел, а виновник), че си бил без фарове, че си бил с пуснати халогени денем на слънце, изобщо нямаш си на идея колко са им развързани ръцете.......и колко са малко възможностте за противодействие.....не че няма такива.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 15-11-2013 at 20:13.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #94
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Откакто вкараха един шофьор в пандиза за 20 лв, не си и помислям да черпя. Не се и разправям с катаджии. Неам нерви. Когато съм уверен в правото си подавам иск до съда и с това се приключва. Когато съм убеден, че съм виновен, не споря и си понасям наказанието.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •