Results 1 to 4 of 4

Thread: Ламбда сонда

  1. #1
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default Ламбда сонда

    Здравейте колеги,имам два голями проблема става въпрос за моята Алфа 145 1.4 TS с металния капак.Та въпроса ми е следният,преди около месец колата започна отвреме на времем да забива муцуната и да не иска да върви,но рядко,тогава не и обърнах внимание,постепено проблема започна да се увеличава. Вързах кабелите да видя какво ще изкара излезна "интегратор ламбда сонда" погледнах данните и старата ламбда не работеше много нормално до тук добре.Поръчах нова ламбда сонда на Бош докато доиде (2-3 дни) колата вече неможеше да се кара докато я изфорсирам става задръстване зад мен (неможеше да вдигне обороти и гърмеше от към филтъра ) Сложих новата сонда има лека промяна (поне може да се кара) но като цяло колата е доста зле (забива муцуна не върви както трябва,гърми от към филтъра) на диагностика пак излезна "ламбда сонда интегратор" и накрая за десерт като я вържа с Fiat Ecu Scan ми изкарва проблем в кабела или неправилна настройка на COM порта,а съм закачал колата с него повече от 20 пъти и не е имало проблем.Пробвах няколко пъти на 15 тия път се закачи запалих колата пак ме изхвърли пробвах пак не пожела да се закачи повече.Пробвах на 2 други коли със същия лаптоп и същите кабели закача се без проблем пробвах пак на моята закачи се от 1 път запалих колата и до там повече не ме пусна.Иначе дебитомера работи правилно и е на малко КМ,свещите са на 10000 км прегледах смукателните маркучи не вади други грешки направо незнам какво иска,ако някой може да помогне ще съм много благодарен!Също така ако някои може да ми каже малко повече за тази грешка "Ламбда сонда итегратор причина късо съединиение на маса" за да знам към какво да се насоча.Мерси предварително!

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ламбда сонда интегратор означава че колата е стигнала максимума на самонастройките си и затова записва грешката - това НЕ значи че сондата не работи Проблемите могат да дойдат от много места
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Ахаа ясно значи да се насоча към нещата,който диагностиката не хваща.

  4. #4
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Здравеите колеги,днес си поиграх малко с колата и намерих проблемите!
    1- смучеше по-малко въздух от скъсаната гарнитура на моторчето на празния ход!
    2- кабелите на свещите са мешали ток!
    3- гарнитурата на капака на клапаните е свършила и свещите и бобините на 4-ти цилиндър бяха целите в масло,вече всички проблеми са изчистени и колата върви многооо приятно (никога не е вървяла толкова) Дано помогна и на някой друг колега!
    Само проблема с диагностиката ми остана някой може ли да даде малко акъл от къде може да е проблема пробвах на Ланчия Капа на Алфа 156 и 155 на всички се връзва веднага само на моята не иска днес се пробвах да се вържа към AirBаg-a и пак същото "грешни настройки на порта или проблем в кабела".Мерси предварително!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •