Results 1 to 14 of 14

Thread: Нова година - нова светлинка(на таблото)

  1. #1

    Default Нова година - нова светлинка(на таблото)

    Точно от новогодишната нощ на таблото ми свети диодчето за отворен капак на багажника. Два-три пъти изгасна от само себе си, после пак блесна и ... досега. Заедно с това спря да свети лампата в багажника, а крушката е здрава. Някаква идея къде да търся проблема - в датчик(дето нямам представа къде е) или и тук я има старата болест на 155 - прекъснат кабел в маншона между купето и капака

  2. #2

    Default

    На моята точно там беше проблема,ако искаш мога да ти кажа как семних всички кабели за около 3-4 лева и досега са ОК.Не един всички, кабели бяха леш,но първо ми изгасна лампата в багажника,както при теб
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Точно от новогодишната нощ на таблото ми свети диодчето за отворен капак на багажника. Два-три пъти изгасна от само себе си, после пак блесна и ... досега. Заедно с това спря да свети лампата в багажника, а крушката е здрава. Някаква идея къде да търся проблема - в датчик(дето нямам представа къде е) или и тук я има старата болест на 155 - прекъснат кабел в маншона между купето и капака
    Свали бравата на багажника,ще видиш микроключето,премери го с мултицед дали зтваря веригата,ако всичко е наред,се насочи към маншона на задния капак,там се крие истината.

    П.С.Не само 155 с такива проблеми,а абсолютно всички италиански коли
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Свали бравата на багажника,ще видиш микроключето,премери го с мултицед дали зтваря веригата,ако всичко е наред,се насочи към маншона на задния капак,там се крие истината.

    П.С.Не само 155 с такива проблеми,а абсолютно всички италиански коли
    Само не казвай,че и 159 го има тоя проблем А иначе процедурата с кабелите в маншона ми е до болка известна от легендата. Затова първо ще проверя микрето.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Точно от новогодишната нощ на таблото ми свети диодчето за отворен капак на багажника. Два-три пъти изгасна от само себе си, после пак блесна и ... досега. Заедно с това спря да свети лампата в багажника, а крушката е здрава. Някаква идея къде да търся проблема - в датчик(дето нямам представа къде е) или и тук я има старата болест на 155 - прекъснат кабел в маншона между купето и капака
    Абсолютно същия проблем имам от както съм взел колата.Лятото горе долу работи,зимата свети нон стоп.Осветление в багажника нямам,а крушката е здрава.Според мен на 90% проблема е в снопа кабелли в маншона на капака на багажника.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Само не казвай,че и 159 го има тоя проблем А иначе процедурата с кабелите в маншона ми е до болка известна от легендата. Затова първо ще проверя микрето.
    При 159 го няма още
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    Абсолютно същия проблем имам от както съм взел колата.Лятото горе долу работи,зимата свети нон стоп.Осветление в багажника нямам,а крушката е здрава.Според мен на 90% проблема е в снопа кабелли в маншона на капака на багажника.
    Ми Мони какво чакаш още взимай ножа и отваряй , и при мен беше същата бозааа
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  8. #8
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    И аз смених целия сноп, но не успях да навра проводниците в гумения маншон, понеже станаха по-дебели и сега всичко работи отлично, то съм ги изолирал без гумения маншон , който се вози в резервната гума
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    И аз смених целия сноп, но не успях да навра проводниците в гумения маншон, понеже станаха по-дебели и сега всичко работи отлично, то съм ги изолирал без гумения маншон , който се вози в резервната гума
    Ти хубаво си направил,ма така и така не ползваш маншона,резни му накрайниците,и ги сложи където са им местата,защото колкото и да си изолирал снопа,няма да усетиш как ще се протърка бързо там където влиза в купето и капака
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ти хубаво си направил,ма така и така не ползваш маншона,резни му накрайниците,и ги сложи където са им местата,защото колкото и да си изолирал снопа,няма да усетиш как ще се протърка бързо там където влиза в купето и капака
    Виж за това не се бях сетил.Благодаря Трябва да го направя и за да не влиза вода там.
    Иначе кво да каже, не може в муфа 1 цол да вкараш тръба цол и половина...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Този проблем вчера го видях и при ауди-100
    Ама този проблем при тях не се смята щото са немски коли.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  12. #12
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Лампата в багажника не свети щото той реално дава информация че е постоянно отворен А при вариант отворен тя отначало свети но ако се задържи по дълго време отворен то тя угасва Само едно ми е чудно - за две три лампи на капака и един електромагнит кабелите са почти колкото цялата инсталация на една лада примерно
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Виж за това не се бях сетил.Благодаря Трябва да го направя и за да не влиза вода там.
    Иначе кво да каже, не може в муфа 1 цол да вкараш тръба цол и половина...
    Може, може ,нали те светнах как
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може, може ,нали те светнах как
    Дааа,друго си е патилото. Приготвил съм едно сапунче в колата...нека малко да се потопли и ще ги сложа, щото ме влудява нещо по нея да не е както е излезла от завода...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •