Results 1 to 7 of 7

Thread: Всеки ден ново проблемче :(

  1. #1
    започва да се пристрастява Tickles's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    90

    Default Всеки ден ново проблемче :(

    От известно време не е имало сутрин, в която да тръгна за работа и да не забележа нов проблем по колата
    Първо се започна със светлините. Когато пусна мигач, той светва, но някак по-бавно трака, когато натисна спирачка, спира да свети. Доколкото разбрах от очевидци, стоповете ми светят в жълто, аварийните, цитирам "странно". Това е много кофти, защото като завивам, докато още се движа имам мигач, като натисна спирачка не мига и изглежда все едно съм се отказала да завивам.
    Day 2: парктроникът започва да пищи не само на задна, а и на всякакви предавки, когато някой застане зад мен /т.е. нон стоп/. Поне си отчита нормално - показва на колко см. и от коя страна има нещо, само дето не ми трябва и пищи влудяващо.
    Слад това вчера установявам, че ми е счупено дясното огледало.
    Днес сядам в колата и CD-player-а ми свири, обаче няма никакви светлини и визуализации.
    Утре ... ще видим какво.

    Някой ме е проклел

    Аз не толкова да питам какво става, просто се оплаквам. Знам, че трябва да я закарам в някой сервиз, да я оправят, но изчаквам насъбирането на щети най-после да приключи.
    Driving is the only thing I'm bad at

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    ЕЕЕ не е чак толкова страшно колкото изглежда
    Отзад се губи маса на стоповете (честа болка и не само на фиат) Затва става тая цветомузика и щуротиите с мигачите. Проблемчето се решава точно за 5 минути с почистване на клемите на стопа и малко контактен спрей. От същото място идва и проблема с парктроника - най-вероятно задна свети (или по скоро мъждука) постоянно и той се шашка.

    А сидито ако е със сваляш панел го поразмести, може и да си тръгне. Пак контактен спрей
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8376


    май ще ти правя конкуренция колежке
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4
    започва да се пристрастява Tickles's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    90

    Default

    Взех се в ръце въпреки, че се бях отчаяла и имах намерение да зарежа колата, някак съчетах да съм на работа и да я закарам на сервиз ииии ми взеха смешно малко пари

    Един огромен букет върна усмивката ми и ми показа, че все още и хубави неща се случват. Не знам от кой е, нямаше картичка, но много благодаря! А дано това да е края на каръщината.
    Driving is the only thing I'm bad at

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не бях аз ....за съжаление освен ако букета не е от хартиени рози

    П.П Аз веднъж пращах така рози - ама друг обра лаврите, момичето помислило, че са от него .....много тъпо се почувствах
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default

    Мила, съвет по повод поправката на тези малки, но значителни проблеми не мога да ти дам, но мога да ти кажа само: Напълно те разбирам!

    При мен този период беше може би първите 6 месеца с Бравото. Беше толкова зле, че не исках да я карам. А проблемчетата наистина бяха незначителни... И точно наскоро си мислех как аз и колата сме се погодили и една вечер, както си карах единия ми фар(проблемния) го видях как започва да прекъсва и така докато съвсем не угасна. А вече глобяваха за акция Светлина. По принцип гаджето ми се занимава с ремонта й, а на следващата вечер трябваше да го карам в Пирогов, за да му гипсират крака. Колкото и зле да звучи, това означаваше, че няма да има кой да ми оправи нито фара, нито тубата, която също както си работеше изведнъж спря. Да не говоря, че бях и за нови накладки и то спешно. Карах три дена без фар, накрая ми омръзна да се оправдавам, отворих капака и се разрових. Мислех че крушката ми отново е изгоряла.. а тя е от скъпичките Cool Blue. Проблема беше, че не знаех как се сменя крушка.

    И познай какво видях: имаше някаква странно висяща букса с кабели. Оказа се, че тя се е разхлабила, разкачила, и фарът изчезнал! Та моя съвет е: по-спокойно, смело напред и отстранявай възможно най-скоро възникналия проблем. Иначе проблемите се наслагват и така ти започваш да се чустваш некомфортно. Аз лично си намерих един добър майстор, който преглежда колата и казва кое може да оправи и за кое къде да отида. До момента не се изложил нито веднъж човека. Браво!

    А на теб много целувки и търпение. Колата си заслужава!
    Карам фиат и не ме е яд! 1,9TD 100HP!

    Без тунинг!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •