Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 114 of 114

Thread: Обща тема за JTS - впечатления, препоръки и обмяна на опит.

  1. #106

    Default

    Тук не съм много съгласен.Ако си и от малък град,забрави за екзотична Алфа,или Ланчиа.Масово сервизите немата тестери за диагностика,оттам едни глупави диагнози насляпо,едни смени се започват,едни хиляди левове се дават грешни.Ако не ги дадеш,колата или остава да прашасва и да гние,или на морга.

  2. #107

    Default

    Чак пък хиляди или морга... Репатрака е лев на километър. Не повече от 250лв до най-близкия форумен или официален сервиз ако се случи нещо сериозно че да не може да се придвижи сам. Звучи тъпо но е по-добра алтернатива от моргата
    Last edited by acho_; 19-09-2015 at 09:04.



  3. #108

    Default

    На мене лично проблема и драмата е следната....мястото където живея всичко на всичко има за продаване общо 200 Алфи.....повечето от половината са 156-ци,таралясници изцедени и ръждясали от каране в екстремни зимни условия(99.9% ТС-и).Една четвърт са по-нови 2004-2008 и всичко останало е над 15к евро.Аз се бутам в тая четвъртинка 2004-2008....и като сложиш и някои претенции които имам,а те не са големи(подгряване на мотор,босе и евентуално -кожа)....е избора ми ,от вече два месеца ,се върти около от 2 до 4 коли.От тия 4 коли две примерно са над 250000км......остават две......едната ми е на 500км от мен....другата на 35км....И тя е именно 156 ЖТС ТС 2005 с абсолютни всички екстри и шукарии....
    ......та затова пиша и тук,щото ми писна на оная работа от четене и искам да видя какво мислят и другите хора...(въпреки,че ми беше ясно)....но все пак да не би да има вече светлинка по въпросите по отношение на поддръжката на един ЖТС мотор.....пък да не би Селето от 2005 да е по-хубаво от 2000.....знам ли,не съм запознат.....
    За съжаление аз Селето сам не мога да си го поправям,също и двигателя......така че ,ми се залага колкото се може по на сигурно.....но всичко е до късмет.

    Даже не знам,за какво ги пиша тия работи.....
    Поздрави на всички!
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #109
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by Италиан View Post
    Тук не съм много съгласен.Ако си и от малък град,забрави за екзотична Алфа,или Ланчиа.Масово сервизите немата тестери за диагностика,оттам едни глупави диагнози насляпо,едни смени се започват,едни хиляди левове се дават грешни.Ако не ги дадеш,колата или остава да прашасва и да гние,или на морга.
    Диагностика (базова) вече има навсякъде,щото цените започват от 50-60лв.
    При по-заплетен проблем, не диагностиката а този дето работи с нея открива проблема. Грешки вече навсякъде могат да прочетат и изтрият.
    Нали затова казвам -
    като не искаш сериозни проблеми - стар модел с базово оборудване = по-малко проблеми. Като искаш екстри си ги плащаш, ако не при закупуването то при ремонта на колата.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  5. #110
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Иво, и днес не можах да счупя ЖТС-а на Калояново. Много го мъчих, за сефте изхвърчах и в картофите и се тътрузих, ама не можах. Кабел и лаптоп сигурно имаш, прочети колата, покарай я и късмет. Малко бара масло мотора, ама наливам и пак газ. Късмет!
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #111
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by angelovi69 View Post
    Иво, и днес не можах да счупя ЖТС-а на Калояново. Много го мъчих, за сефте изхвърчах и в картофите и се тътрузих, ама не можах. Кабел и лаптоп сигурно имаш, прочети колата, покарай я и късмет. Малко бара масло мотора, ама наливам и пак газ. Късмет!
    То това твоята Белисима е жулязна.Това е май трето мероприятие на което издевателстваш над нея ,и тя не се предава
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  7. #112
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Абе хора стига се напъвахте, те и от алфа са си го признали чее недоразумение тоя мотор,та чак на Третата версия на валовете долу горе са оправили нещата. И това ,че някой колеги тук са имали късмет да паднат на читава кола и са в графа изключения нее добра идея да нахъсват човека, камоли като си казва че около него няма кой нае какво разбирачи в кавчики да я правят и гледат колата,а и той самият не може да се наеме с ремонти и И иска да заложи на сигурно!
    Ако отиде и я хареса ,та вземе и я купи и савсем скоро разбере че е поредният Шрот JTS маслобойна невървяща и тн, че вземе и Слето си направи неговите номера, ще идете ли лично да му ударите едно рамо?!

    И яаз много исках 156 фейслифт бензин, но като стъпих на земята ипогледнах трезво се отказах, просто риска е твърде голям,а аз не се чувствам супер късметлия че да си правя експерименти.

    Към колегата търсещ- По-добре си намери един Шестак с много екстри и си карай, може да похарчва 2-3 кила отгоре в града, но поне си е доказан мотор.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #113
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Колега, само да попитам колко километра имаш навъртяни с ЖТС (+ Селеспийд), че изказваш толкова компетентно мнение?
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  9. #114
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    За мой късмет николко и то благодарение на разума и на това че слушах какво ми се казва и попрочетох малко.
    А ти колега колко човека си чул и видял да карат jts и да не са правили мотор? Предвид факта че има официални данни от фиат, че тоя мотор е сбъркан и както писах вече, чак на третия опит му докарват що годе валовете.
    Не ме разбирайте грешно, аз обичам Алфа и се радвам че има хора с късмет и са попаднали на читав jts.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •