Results 1 to 11 of 11

Thread: Замръзва!!!???

  1. #1
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default Замръзва!!!???

    С г.и. динозавър слаган в Италия Ланди ренцо съм.Сутрин когато температурата е под нулата имам проблем.Пали вдига 40 градуса ,влиза в обороти ,автоматично си преминава от бензин на газ и колата както върви напред тръгва назад.Все едно ми е свършила газта.Антифриза ми е на максимум и не го губи.Изпарителя Е наврян в долния край на радиатора.Като поработи малко двг -то го пипам и е топъл.На газ тръгва когато загрее добре и се отопли и купето.Възможно ли е да имам вода в самата бутилка и тя да замръзва?Къде другаде може да е проблема?

    Romeo 146 1,4 97г.

  2. #2

    Default

    Най-вероятно рейка, щом не му знаеш километрите на ГИ
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  3. #3
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    Предполагам,че имаш в предвид това горе в дясно което прилича на октопод!И какво ще да му се е случило?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails landi_renzo_3g.jpg  

    Romeo 146 1,4 97г.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това с водата в бутилката е възможно, но ако имаше вода, щеше да усетиш проблеми и при по-топло време.
    Не съм запознат с тази уредба, но ако има задръстени филтри симптомите ще са същите.
    Друго за което се сещам е ако по някаква причина е паднала смукателната тръбичка на сондата в бутилката. Тогава практически по тръбата към двигателя ще върви газообразна фаза вместо течна. Или самото изпарение ще се случва в бутилката вместо в изпарителя. При топло време това може и да не го усетиш, но при ниски температури, процесът на изпарение в бутилката е много бавен и тогава се усеща недостиг на газ.
    За да се потвърди или отхвърли последната хипотеза, трябва да се провери дали по тръбата към изпарителя идва течност или газ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    Това за последната хипотеза не съм съгласен-ами тръгне ли веднъж газта почти няма разлика от бензина.За филтри виждал съм да е м/у изпарителя и рейката - моята там няма.Къде другаде е нормално да ги сложат жабарите?Не са толкоз малки ,че да не се виждат.по пътя от бутилката към гу има ли?

    Romeo 146 1,4 97г.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    От това, което си написал в първия си пост и от това в последния, нещо се обърках. Би ли описал ясно в какво точно се изразява проблема?
    Филтър обикновено има на газовия клапан преди изпарителя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    На прясно сложен г.и. видях сложен алуминиев капсулован филтър за еднократна употреба /за няколко х.км./след изпарителя към рейката.Моята там няма.Къде да го търся?Мерси за бързия отговор

    ---------- Post added at 21:50 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

    Изпарителя ми е като този на снимката и е наврян на майка си в г*за - ниско долу сигурно за добро , но за да видя какво има от бутилката до него ми трябва канал.Не знам дали там някъде няма филтър

    Romeo 146 1,4 97г.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Преди изпарителя на тръбата, коато идва от бутилката трябва да има електромагнитен клапан. Обикновено в тялото на клапана има чашка - утайник и филтър.


    Иначе как се държи двигателя като обърне на газ когато околната температура е ниска? Не му стига гориво?
    Last edited by ecotronic; 15-01-2012 at 22:05.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    Или няма гориво и не се държи никак - или има гориво и е за състезание,тръгне ли на газ температурата няма значение

    Romeo 146 1,4 97г.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако беше задръстен филтър мисля, че по-скоро никога нямаше да върви добре. Проблемът влияе ли се от количеството газ в бутилката?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    Наистина голямо благодаря ecotronic и най-правилно ще е да намеря къде да си заведа уредбата за газ и шишето за газта на истинска профилактика.

    Romeo 146 1,4 97г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •