Results 1 to 11 of 11

Thread: не иска да върви и гасне като е студена

  1. #1
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default не иска да върви и гасне като е студена

    Здравейте колеги колата е от подписа ми с обикновенна газова брц слагана в италия беше ме ядосалаи бях махнал клапата и я карах само на бенз но нещо много бърка в джоба карам само градско и реших пак да си закача газта и няма проблем сипах газ и колата си работи нормално и ония ден един колега ми звънна че бил закъсал до цалапица и аз отиеох да го дръпна и по магистралата я натиснах хвана към 168 км и неще повече като натисна педала до долу като че ли глъхне а като взема да го отпускам като че ли тогава тръгва да набира.А щях да забравя и на другия ден сутринта слизам да карам хлапето на градина паля на бенз и без да чакам грам прехвърлям на газ и тръгва и на първото кръстовище колата изгасна и няма палене нито на газ нито на бенз взе да мирише на бенз и я зарязах там вечерта отивам запали на бенз без проблем и така та помагайте
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    .паля на бенз и без да чакам грам прехвърлям на газ и тръгва и на първото кръстовище колата изгасна и няма палене
    ...
    Виж дали антифриза ти е до нужното ниво. И принципно се изчаква поне леко да позагрее колата за да се прехвърля на газ!
    Last edited by mimouzunov; 15-01-2012 at 12:08.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    Здравейте колеги колата е от подписа ми с обикновенна газова брц слагана в италия беше ме ядосалаи бях махнал клапата и я карах само на бенз но нещо много бърка в джоба карам само градско и реших пак да си закача газта и няма проблем сипах газ и колата си работи нормално и ония ден един колега ми звънна че бил закъсал до цалапица и аз отиеох да го дръпна и по магистралата я натиснах хвана към 168 км и неще повече като натисна педала до долу като че ли глъхне а като взема да го отпускам като че ли тогава тръгва да набира.А щях да забравя и на другия ден сутринта слизам да карам хлапето на градина паля на бенз и без да чакам грам прехвърлям на газ и тръгва и на първото кръстовище колата изгасна и няма палене нито на газ нито на бенз взе да мирише на бенз и я зарязах там вечерта отивам запали на бенз без проблем и така та помагайте
    Това за липсата на мощност при по-висока скорост - отвори малко кранчето (кранчетата) на изходната тръба на изпорителя.

    Това с угасването и отказа да запали е защото като не подгрее достатъчно изпарителя, сместта е много богата и колата се дави.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и в двата случая е щото ти изстива изпарителя. термостата как е.
    точка

  5. #5
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    Като купих колата го сменях термостата
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ти хубаво си го сменил, ама работи ли. температурата на уреда на таблото как е.
    точка

  7. #7
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ти хубаво си го сменил, ама работи ли. температурата на уреда на таблото как е.
    Извинявайте са офф топика, каква трябва да е работната температура ? моята е около 70 градуса, повече дига само в задръстване
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Deathriderr View Post
    Извинявайте са офф топика, каква трябва да е работната температура ? моята е около 70 градуса, повече дига само в задръстване
    работната температура трябва да е в диапазона 80-90 градуса, но може и да има отклонения, както и уреда на таблото да не показва много вярно.
    точка

  9. #9
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    И моята е около 70 градуса само като на колегата в задръстване вдига повече
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  10. #10
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Колеги, кажете някакъв чалъм да я накарам да загрява повече, освен газ до ламарината? Сложих 1 картон отпред малко по-добре е поне парното стопля вече, но пак не може да ги качи 80-90 градуса ( технически всичко е ново освен газовото там нищо не е пипано от 2 години най-малко)
    Last edited by Deathriderr; 22-01-2012 at 12:30.
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Deathriderr View Post
    Колеги, кажете някакъв чалъм да я накарам да загрява повече, освен газ до ламарината? Сложих 1 картон отпред малко по-добре е поне парното стопля вече, но пак не може да ги качи 80-90 градуса ( технически всичко е ново освен газовото там нищо не е пипано от 2 години най-малко)
    Търси читав термостат. При мен нормално достига 90 гр. И стрелката стои там като закована. Без значение околната температура или начина на каране.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •