Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: относно чип 1.9жтд

  1. #1
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default относно чип 1.9жтд

    колеги колата ми има чип но вече и свикнах а пък чипа а пък нивата ми на гориво и въздух са ниски опасно ли е ако нацепя още колата дали може да строши мотора

  2. #2
    започва да се пристрастява Alfabas Dimov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Burgas
    Posts
    64

    Default

    това двигателче може да понесе огромни издевателства но зависи от много неща

  3. #3
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    колега до кокло може да понесе турбината и диузите сега сместа жаздух гориво е кам 16.5 на пълна газ да не да стане мн богата и да стопя някои бутало0

  4. #4

    Default

    Ти гледай сега в студа преди да е загряла да не я мачкаш щото тогава има опасност да стане нещо
    А относно темата за повече от чип вече се искат доста повече пари!

  5. #5
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    колега аз я даржа 10 мин запалена преди да трагна да я карам но вапроса ми е до кокло мога да напомпя колата без да има опасност за мотора че минах жеднаж по тоя път между другото днеска едно бмв 1.8тдс с хибридна турбина пробва на 145цата пушека от генерацията :Д

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    колега аз я даржа 10 мин запалена преди да трагна да я карам но вапроса ми е до кокло мога да напомпя колата без да има опасност за мотора че минах жеднаж по тоя път между другото днеска едно бмв 1.8тдс с хибридна турбина пробва на 145цата пушека от генерацията :Д
    При дизела няма много полза от това, че я държиш 10 минути запалена. По-добре като запалиш изчакай до минута да завърти маслото и после карай като превключваш предавките около 2000 оборота.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    При двигателите с духалки мисля, че е по-важно ако си я карал малко по-сериозно да не я гасиш веднага като спреш а да я оставиш една-две минути да поработи на място, отколкото да я грееш преди да потеглиш...



    На въпроса в темата:
    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    ...до кокло мога да напомпя колата без да има опасност за мотора...
    Ако някой ти отговори конкретно, аз залагам, че те лъже.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    При двигателите с духалки мисля, че е по-важно ако си я карал малко по-сериозно да не я гасиш веднага като спреш а да я оставиш една-две минути да поработи на място, отколкото да я грееш преди да потеглиш...
    То и от това файда няма щото на място вервай ми грам не може да се охлади, ако си я ръчкал просто последните 2-3 км карай в ниски обороти за да я охладиш...

  9. #9
    започва да се пристрастява Alfabas Dimov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Burgas
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    То и от това файда няма щото на място вервай ми грам не може да се охлади, ако си я ръчкал просто последните 2-3 км карай в ниски обороти за да я охладиш...
    при мен за 5 мин и вече е готова

  10. #10
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    благодаря за саветите но някои може ли да ми каже даки има опасност ако си надуя турбината до 1.4 бара има ли проблем защото след това ще трябва и гориво да и се пуска

  11. #11
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    С каква турбина си?Ако си с 1544 и с стоковия мап,забрави за такъв надув!И не е само това,просто стандартния чарколяк на 145/146 жтд е много слаб откъм тунинг,иначе като цяло мотора може да си държи спокойно едни 180-200 коня
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  12. #12
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    ами с оригиналната турбина съм но онзи ден ми казаха че може да се надуе до 1.4 и да няма проблем какво ше кажеш възможно ли е или ще се строши турбото

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    ами с оригиналната турбина съм но онзи ден ми казаха че може да се надуе до 1.4 и да няма проблем какво ше кажеш възможно ли е или ще се строши турбото
    Колега и аз бях сложел един чип с който като карам с 60 на 3-та и натисна педал гумите почваха да къртят асфалта, но проблема не е само в турбината....въртящия момент става много голям и няма да издържат неща като съединител маховик и така на татък....по принцип моето мнение е че може да я надуеш но после много ще я правиш....

  14. #14
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    добре де сега турбото ми духа на 1.1 ако го направя на 1.4 и пусна гориво и въздух толкова ли е опасно не искам чак да се троши

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нищо и нема брато. Само след като я надуеш на 1.4 и пуснеш нафта не забравяй да пуснеш и въздух както си написал и всичко ще е ток!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •