Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 67

Thread: Сменяне на предавки на високи обороти при дизел

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    Благодаря на всички за отговорите..ще пробвам на 4..би трябвало да е най-добре..до сега изпъвах до 4.5-5к
    Правилно я изпъваш - поне до 4.5 си трябва.
    На 4-та до 4,2 - после спира да подава гориво (поне моята е така)
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    гр.Козлодуй
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Е, то зависи и от колата, в този случай
    На 1.9 8 вулви за чий дедов му е нафта в 5000 оборота?
    Зависи от мапера ти по-скоро.
    За какъвто дедов му е на 10 клапаново 2.4 нафта до 5000 оборота, както видя в едната графика.
    Има дизели до 5500 оборота ако става въпрос. Ако се търси вървеж, трябва и някакъв диапазон от обороти с които да разполага двигателя. Не само коне.
    Last edited by tISHI; 17-01-2012 at 17:55.

  3. #48
    Запален алфист krdd12's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    105

    Default

    Като я ремапвам как да му кажа да я направи..?
    или той ще си знае..
    147, 1.9jtd, 115hp, 8v, 01.2005, FL


  4. #49
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    Като я ремапвам как да му кажа да я направи..?
    или той ще си знае..
    Много просто обесняваш какво точно искаш и мапера ти казва какви са ти възможностите за дадената кола Аз имам и дизели дето въртят до 5500, имам и до 5000, правил съм и такива дето на 4300 да свършват поради сейфти причини, и всичко е кой какво иска и какъв е конкретния сетъп на колата а на Пух колата бих я направил и на 6000 ма има едни изчисления които се правят за механичните натоварвания на мотора при много мощност които не позволяват волности - все пак 500+ нютона не са майтап за железата
    Last edited by Bobo; 17-01-2012 at 19:23.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #50
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Много просто обесняваш какво точно искаш и мапера ти казва какви са ти възможностите за дадената кола ....
    На база на твоя опит и на това, което съм виждал да влиза при теб за ремонт, след като неизвестен мапер си е оставил изчисленията по дадена кола. би трябвало да му дадеш съвет да не влиза при всеки, предлагаш тази услуга - МАП.

    П.П. Не ми отговори какво не ти допада в новия firmen софтуер на JTD 16V

  6. #51
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    П.П. Не ми отговори какво не ти допада в новия firmen софтуер на JTD 16V
    Стратегията за управление на турбината не ми допада и управлението на ЕГР-а не ми допада и не ми допада че лимитерите са по ниски на горивото и много неща не ми допадат
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #52
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Стратегията за управление на турбината не ми допада и управлението на ЕГР-а не ми допада и не ми допада че лимитерите са по ниски на горивото и много неща не ми допадат
    Хм, интересно ми стана. Ще кача новия и ще видя, даже ще мина да се видим. Ма в момента сменят паролите и няма достъп Alfa Romeo

  8. #53

    Default

    тука ще се намеся между екпертите и ще пак ще си кажа,че най ми е кеф,а и смисъл при дизела ,да си караш така че сменяш ск. да не пада стрелката под 2000 и си джетваш в града и тва е...тука се говори за чипове, мипове,графики, все едно става въпрос за гтр-и по 800кс ...при 100-150кс някакси не върви лафът...мое виждане
    Last edited by Alfoso; 17-01-2012 at 19:54.
    '99 156 1.9 JTD SP3

  9. #54
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Alfoso View Post
    тука ще се намеса между екпертите и ще пак ще си кажа,че най ми е кеф,а и най-виждам смисъл ,да си караш така че сменяш ск. да не пада стрелката под 2000 и си джетваш в града и тва е...тука се говори,чипове мипове,графики все едно става въпрос за гтр-и по 800кс ...при 100-150кс някакси не върви лафа...мое виждане
    Колега това е Алфа форум и тук караме такива коли затова за тях говорим, ти като виждаш смисъл да говориш за мапване на ГТР-и бягай в нисан форума (макар че и там няма да намериш събеседници И ако за теб няма смисъл за един огромен процент от хората има смисъл, да не говорим че ти явно само джетваш градско докато повечето от нас карат и навън, даже някой се опитват и на писта да карат, да не говорим че има и такива които доста добре се справят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега това е Алфа форум и тук караме такива коли затова за тях говорим, ти като виждаш смисъл да говориш за мапване на ГТР-и бягай в нисан форума (макар че и там няма да намериш събеседници И ако за теб няма смисъл за един огромен процент от хората има смисъл, да не говорим че ти явно само джетваш градско докато повечето от нас карат и навън, даже някой се опитват и на писта да карат, да не говорим че има и такива които доста добре се справят
    Бат Бобо не чуват тия хора от самото начало им обяснявам че зависи от софта до колко имаш нафта ама хората тяхната си знаят и това е...

  11. #56
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Бат Бобо не чуват тия хора от самото начало им обяснявам че зависи от софта до колко имаш нафта ама хората тяхната си знаят и това е...
    Бат Живко, бат Бобо ти казва, че всичко зависи от мападжията. Ама спомена и са възможностите на материала (мотора). Щот нафтата може да тече на ручей, ама без оксижен само ще си тече. Нафтата не е всичко.

  12. #57
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Бат Бобо не чуват тия хора от самото начало им обяснявам че зависи от софта до колко имаш нафта ама хората тяхната си знаят и това е...
    Не ве майка във форума не всичко може да се обесни така че да те разберат хората затва е така. На живо и на дете мога да обесня ма тук има да пиша един ден
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #58
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Не ве майка във форума не всичко може да се обесни така че да те разберат хората затва е така. На живо и на дете мога да обесня ма тук има да пиша един ден
    Па нема да стигне, щот може да пишеш, ама требе некой да го прочете, а и евентуално разбере

  14. #59
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Бат Живко, бат Бобо ти казва, че всичко зависи от мападжията. Ама спомена и са възможностите на материала (мотора). Щот нафтата може да тече на ручей, ама без оксижен само ще си тече. Нафтата не е всичко.
    Типичен пример за неразбирателство във форума начи Цецо, Живко ползва термин "има достатъчно нафта" означава че тая нафта се пуска в точно опредления момент и е точно изчислена за конкретното количество въздух, когато "няма нафта" означава че не влиза достатъчно нафта в точния момент в мотора Всичко друго са допълнителни фактори и да на сток мотор може да се пусне нафта до доста високи обороти, но дали това ще е оправдано спрямо мощността която ще имаме там зависи от сетъпа на колата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Бат Живко, бат Бобо ти казва, че всичко зависи от мападжията. Ама спомена и са възможностите на материала (мотора). Щот нафтата може да тече на ручей, ама без оксижен само ще си тече. Нафтата не е всичко.
    Абе какъв мападжия бе стига с тия глупости бе! Сейфти си до 4000 така ли не разбрахте даже още на 3500 ви падат мг...друг е въпроса дали искаш да над сложиш над тия мг като запазиш сейфти режима с намалянето на нафтата при вдигането на обороти или искаш да цепиш до 5000 да речем, това още в началните постове на темата Ви го казах само че по кратко ама как да е

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •