Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем, моля помощ.

  1. #1
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default Проблем, моля помощ.

    Здравейте, незнам колко е оправдано пускането на нова тема, но не открих нищо свързано с това. Та ето какво стана, преди около два часа се връщах от ски и карах по един тесен заледен път, дотук добре самоче клата ми поднесе странично и ударих задната дясна гума в един бурдюр и като слезнах не видях нищо нередно освен една двусантиметрова драскотина на джантата, но проблема дойде когато тръгнах и установих че за да държа прав път волана трябва да е леко завит, та вапросат ми е какво може да се е изкривило, все пак ударът не беше с повече от 5-10км/ч и колко ще струва ремонт, то ясно утре заминава на доктор, но да имам нещо в предвид, че да не почва сменяване на посоки. Благодаря предварително за бързите и коректни отговори
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  2. #2
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Така е доста относително да се каже,възможно е някоя планка на купето където е хванат носача да е мръднала или изкривила-все пак удара е слаб и не би трябвало да ти излезе скъпо,но все пак зависи от майстора.Пиши после какво е станало.
    166 2.4JTD-00г.

  3. #3
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Така е доста относително да се каже,възможно е някоя планка на купето където е хванат носача да е мръднала или изкривила-все пак удара е слаб и не би трябвало да ти излезе скъпо,но все пак зависи от майстора.Пиши после какво е станало.
    Абе аз за писане ще пиша, ама се чудя дали може да съм изкривил шенкел или оста на главината. На вид никаква ситолация ме хвърли в такова безпокойств, че се вълнувам утре да я откарам на майстор (просто майстора не искаше да се занимава сега, инече щях вече да съм разбрал каква е диагнозата и се моля да е нещо дребно и да се тревожа напразно)
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  4. #4
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    И аз залагам , че е малкия дявол . Дано се размине леко колега
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  5. #5
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    Абе аз за писане ще пиша, ама се чудя дали може да съм изкривил шенкел или оста на главината. На вид никаква ситолация ме хвърли в такова безпокойств, че се вълнувам утре да я откарам на майстор (просто майстора не искаше да се занимава сега, инече щях вече да съм разбрал каква е диагнозата и се моля да е нещо дребно и да се тревожа напразно)
    тука се изказвам лаишки (да почертая)

    Според мен не е шенкела нито главината най-вероятно си изкривил някоя от щангичките. които регулират сходимостта на колелата и сега колата ти непрекъснато завива със задницата ... затова и трябва да коригираш с волана но, все пак нищо не се знае имай предвид, че и носещата греда, както носачите при тази кола са доста масивни и здрави

    та дори и да нещо голямо - не се притеснявай части има навсякъде и нови и втора употреба колкото искаш
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #6
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    ЗА такъв слаб удар остта или пък нещо по-сериозно не ми се вярва-но все пак знам ли?Дано да е нещо дребно.
    166 2.4JTD-00г.

  7. #7
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    ЗА такъв слаб удар остта или пък нещо по-сериозно не ми се вярва-но все пак знам ли?Дано да е нещо дребно.
    точно, за удар при тази скорост енергията на деформацията са я поели тампоните - така мисля и аз
    Tormentvm In Dvm Demens

  8. #8
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Мерси, за пожеланията живот и здраве утре ще пиша какво е станало.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    ЗА такъв слаб удар остта или пък нещо по-сериозно не ми се вярва-но все пак знам ли?Дано да е нещо дребно.
    Не се заблуждавай,че като е била ниска скоростта,удара е слаб.В случая е важна ъгловата скорост и необичайното натоварване на окачването.
    Като се вдигне колата,ще стане ясно,какво се е изкривило.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Най-често се криви реглажната щанга. Надали с тая скорост има друго.

  11. #11
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Най-често се криви реглажната щанга. Надали с тая скорост има друго.
    А дано да си прав.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  12. #12
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    ...утре да я откарам на майстор (просто майстора не искаше да се занимава сега, инече щях вече да съм разбрал каква е диагнозата и се моля да е нещо дребно и да се тревожа напразно)
    Според мен, ако отидеш направо на реглаж, там най-добре ще установят има ли нещо криво или не. Иначе какво ще види майсторът без стенд?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #13
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Според мен, ако отидеш направо на реглаж, там най-добре ще установят има ли нещо криво или не. Иначе какво ще види майсторът без стенд?
    Точно това и направих, и по предварителна информация, казвам по предварителна защото се оказа че имам два разбити предни горни носача и първо ще оправя тях и тогава ще я реголирам, се оказа че е потдал с около милиметър едвам видимо с просто човешко око, ушето на моста където се хваща реголиращата щанга и просто трябва да се развие леко щангата (реголира) и нещата ще си дойдат на мястото.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  14. #14
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    Точно това и направих, и по предварителна информация, казвам по предварителна защото се оказа че имам два разбити предни горни носача и първо ще оправя тях и тогава ще я реголирам, се оказа че е потдал с около милиметър едвам видимо с просто човешко око, ушето на моста където се хваща реголиращата щанга и просто трябва да се развие леко щангата (реголира) и нещата ще си дойдат на мястото.
    Здрави коли са 166 ! Радвам се че положението ще се нормализира лесно !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  15. #15
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    Точно това и направих, и по предварителна информация, казвам по предварителна защото се оказа че имам два разбити предни горни носача и първо ще оправя тях и тогава ще я реголирам, се оказа че е потдал с около милиметър едвам видимо с просто човешко око, ушето на моста където се хваща реголиращата щанга и просто трябва да се развие леко щангата (реголира) и нещата ще си дойдат на мястото.
    Така да приключа с темата. Значи на задният мост му няма нищо (установих го като смених стенда и стендаджията) целия проблем идваше от счупен лагер главина и най-вече от крив шенкел. Шенкелът беше крив в часта към която се закача реголиращата щанга, просто израстъкът (така да го нарека) на шенкелът беше станъл като дъга. След смяната на шенкелът заедно с лагерът на главината, воланат се изправи и си дойде в идялно положение и хубавото е че направих стенд преди смяната на шенкелът и след това и съм убеден че няма нищо друго потдала или криво. А между временно така и така бях започнал да се занимавам с окачването та направих нещата до край, в смисъл смених два предни горни носача, два задни тампона на предните долни носачи, един вътрешен накрайник и двете шарнирни втулки на задните шенкели, направих реголаж и колата стана бетон. Просто смених всичко което се беше развалило или се беше опитало да тръгне. Сега колата няма онова гадно полюшване в задната част което се беше появило от известно време, а кото минавам през релси и дупки немога да разбера кога съм ги минъл, няма никакво потропване, почукване или прискърцване - красота, сега колата е шес и само и безаварийно за напред си пожелавам на мен и на всички.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •