Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Смяна масло ;)

  1. #16

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	product_1271.jpg 
Views:	20 
Size:	64.2 KB 
ID:	87539 Аз ползвам такъв ключ,много е удобен за тесни пространства
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Днес смених маслото.
    И понеже в предишни постове по темата, бе дискутирана дифтунгата на пробката...........
    На мен не ми стана ясно от какъв материал е изработена (мед или алуминий)
    Но след като се препоръчва нейната смяна след отвиването на пробката, прецених, че е от алуминий.
    Кажи речи обиколих София докато намеря къде продават дифтунги.
    Когато отвих пробката, установих, че при мен е медна.
    И поради това не я смених.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Не се сърдете, но се казва диХтунга, от немското уплътнявам.И двата метала са достатъчно меки за целта и е без значение дали е мед или алуминий
    Last edited by lordliness; 06-05-2012 at 11:46.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не се сърдете, но се казва диХтунга, от немското уплътнявам.И двата метала са достатъчно меки за целта и е без значение дали е мед или алуминий
    Това уточнение за правилното наименование го знам от теб (беше го писал в предишен пост).
    И аз съм привърженик на използването на коректните наименования, но отчитам и това, че често пъти в практиката коректните наименования са се изродили.
    Като например флашка и плашка, ауспух и ауспуф, фанелка и фланелка.........
    и много други.
    В българския технически език е прието да се използва, макар и неправилно думата "дифтунга".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Всички технически термини са немски, няма български технически език, правописа е само един,да се напише фанелка е грешно, а ауспуф чувам за първи път, даже телефона се противи да го изпише
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Всички технически термини са немски, няма български технически език, правописа е само един,да се напише фанелка е грешно, а ауспуф чувам за първи път, даже телефона се противи да го изпише
    Понеже си немскоговорящ, виж това .

    ........И гледай да не те чуе някой англичанин, американец или руснак.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Ако си забелязал поста ми завършва с намигане,
    те немците си правят от 3-4 думи друга дума и става едно невъобразимо и непроизносимо нещо
    ауспуф е защото пуфка сигурно ако не ти работи мотора добре, му викат аускюф
    Иначе наистина има много такива примери,казваме Вашингтон,руснаците викат виски и така.
    Last edited by lordliness; 06-05-2012 at 21:41.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ако си забелязал поста ми завършва с намигане,
    те немците си правят от 3-4 думи друга дума и става едно невъобразимо и непроизносимо нещо
    ауспуф е защото пуфка сигурно ако не ти работи мотора добре, му викат аускюф
    Иначе наистина има много такива примери,казваме Вашингтон,руснаците викат виски и така.
    Ха! Както един приятел казваше за руския език:

    Що за език е този в който думата "мъж" е от женски род


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Ааааа моля,моля да не се обиждаме за майчин език
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #25
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги дали е удачно при смяна на маслото или на 2-3 смени промивка с добавка
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #26
    Запален алфист plamenp59's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Пловдив
    Age
    64
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги дали е удачно при смяна на маслото или на 2-3 смени промивка с добавка
    Ползвам винаги при смяна на маслото ,както на бензиновите ,така и на дизелите.Пет минути на място ,точа и после смяна на филтъра и ново масло.Дори на хюндая на съпругата ми,нарочно след смяната, свалих капака отново за да проверя дали има ефект и останах доволен.Ползвам на тритон или бардал.
    Когато си обслужвах аудито дори сипах две опаковки, защото маслото е почти 10 литъра.
    До тук, два фиата,алфа жулиета,алфа 164 2.0 ТС,две капи 2.0.5.20V.Сега отново на старата любов алфа-този път 166 2.5 v6

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Колеги дали е удачно при смяна на маслото или на 2-3 смени промивка с добавка
    Никога и на никоя кола не съм промивал и проблеми с двигатели не съм имал, 166 я карам повече от 10 години и сменям маслото на 15 до 20 000 км или на около две години.
    Напълно безмислено е ако си виждал какво има на дъното на картера, по добре да си стои там, защото с промиване няма да излезе, само може да се размекне и да съсипе новото масло.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Никога и на никоя кола не съм промивал и проблеми с двигатели не съм имал, 166 я карам повече от 10 години и сменям маслото на 15 до 20 000 км или на около две години.
    Напълно безмислено е ако си виждал какво има на дъното на картера, по добре да си стои там, защото с промиване няма да излезе, само може да се размекне и да съсипе новото масло.
    Принципно ако двигателят е наред, точно навремената смяна на маслото (с качествено) и евентуални промивки не позволяват в картера да се отлагат разни неща...
    Ако ползвателя на колата е по-небрежен не тиня ще събира ами и аз незнам какво!
    Едно време сиерата на около 350000 се отваря за гумички а в последствие да се види и надолу какво се случва и се оказа доста добре от към нагари и тн, но гледана беше..
    В същото време на познат количката голф 4 нов внос... На уш 200000км и маслото е сменяно 4-5 пъти вътре беше чудо като се погледне през отвора за наливане на маслото, но според него няма проблем, пали и се движи.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Принципно ако двигателят е наред, точно навремената смяна на маслото (с качествено) и евентуални промивки не позволяват в картера да се отлагат разни неща...
    Ако ползвателя на колата е по-небрежен не тиня ще събира ами и аз незнам какво!
    Едно време сиерата на около 350000 се отваря за гумички а в последствие да се види и надолу какво се случва и се оказа доста добре от към нагари и тн, но гледана беше..
    В същото време на познат количката голф 4 нов внос... На уш 200000км и маслото е сменяно 4-5 пъти вътре беше чудо като се погледне през отвора за наливане на маслото, но според него няма проблем, пали и се движи.
    Когато купиш кола на 10 години и неизвестни километри, няма как да знаеш. Ако си я купиш нова може да си я промиваш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •