Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52

Thread: Маслен филтър

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На OP645 според каталога има възвратен клапан. Ти сигурен ли си, че няма?
    Има клапани,но сигурно е по голям(филтъра), не съм го виждал на живо,тоя който е сега на мотора не помня какъв беше.Вчера минах 10 000км от маслото липсват около 3 мм на щеката,сега се чудя дали да го сменя на 15 000 или да откарам до 20 000.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какво е маслото? При всички положения ще е по-добре ако го смениш на 15 вместо на 20 (по-добре за двигателя де)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48

    Default

    Лики Моли с молибден.Всичките ми познати които карат с такова го сменят на около 20 и нямат проблеми ...за сега
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Ти проблем няма да имаш и на 25 хиляди да го смениш но по добре е на 10 хиляди...Вярвай ми...Нашите горива не са това което са в други държави!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  5. #50

    Default

    От няколко години си купувам филтър от официален вносител на известна марка френски автомобили.
    Филтрите са т.нар. оригинални и са брандирани с логото на въпросната марка автомобили, а ситния шрифт гласи, че са произведени от Purflux.
    Имам някакви контакти там и съм сигурен в произхода на стоката, имам възможност да разглеждам и избирам какво да сложа, ползвам добра отстъпка и цената ми идва като да купя FILTRON.
    При мен резбата е 20x1,5. Избирам филтър с 2 или 3 клапана, гледам да е колкото може по-голям - този, който ползвам е почти двойно по-дълъг от оригиналния на алфата ми. По-голямата площ на филтриращия елемент дава по-добро почистване на маслото, по-бавно се замърсява и затлачва и т.н. При стартиране на двигателя, дори колата да е стояла 3 месеца без да се пали, не ми е светкала лампичката за масло, нито са ми изтропвали клапани.
    Това е на-добрият вариант за мен.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #51
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Скоро си купихх Клийн и ми изглежда много читав. Само веднъж направих грешката да купя Филтрон, който дори имаше по-малко дупки 4 вместо 6 от повечето марки. Не правете тази грешка. Прави ми впечатление, че Клийн е снай-лесно задействаща се възвратна клапа и това е много добре според мен.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  7. #52

    Default

    аз си карам с филтрон, какво му има на филтъра, не съм му броил дупките, но какво като са четири
    Last edited by lordliness; 19-04-2013 at 09:04.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •