Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Заслужава ли си ?

  1. #16
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Човека пита за съвет !
    Ако беше евтин ремонта нямаше да я продават за 1000 лв с ГИ
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Човека пита за съвет !
    Ако беше евтин ремонта нямаше да я продават за 1000 лв с ГИ
    Еми да де колега,точно заради това не си заслужава изобщо да се занимава,нали точно това пита той
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #18
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Няма снимки на колата в темата... Никои от нас не я е Виждал, и никои от нас неможе да даде точнa преценка по въпроса заслужава ли си или не.. Единствено тои има тежката задача да прецени дали иска да се Вкара в Приключението с име Алфа Ромео.. то може лично според мен да няма фатален краи, а щастлив Завършек.!
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    колега влез в раздел продава и виж цени на периферни части ако трябва да се подменят. И прецени колко ще ти излезе

  5. #20
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by danniel View Post
    Nightrider, дай на човека акъл кво да прави с колата, не се бъркай... никой не съм обиждал...нито съм показвал селяния...а и се извиних искрено на момчето.
    Знам, аз просто казвам, че в думата селянин няма нищо обидно.
    Другото е селяндурщина и селяндур
    А колкото до помощ - не видях дори снимка. А е била ударена. Да каже какво точно иска и ще му помогна - и с майстори, и с части, и с друго
    Last edited by NightRider; 18-01-2012 at 21:34. Reason: Уточнение

  6. #21
    Запален алфист aleck's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София - Лом
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by VictorStoev View Post
    Здравейте!

    Доста се чудя и ми се искам да споделя с вас един мой въпрос. Един приятел си купи преди няколко месеца Алфа 156 2.0 туин спарк с газов инжекцион. В последствие остана без работа, удари колата нямаше пари да я поправи и сега я продава. Продава ми я като на приятел за сумата от 1000лв. Звучи добре, но има ремонти по нея. Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение. Колата изключително много ми харесва, уникална е но много се чудя. В момента карам Форд Фиеста 1995г. 1.1 на газ - пълна кочина - няма мощност, гние, съединителя е за смята, гори 2 литра масло на 1000км и с сигурност искам да я сменя.

    Поздрави, В.С
    Дай малко повече информация на колегите, за да могат да ти помогнат..... Колко е ударена, по двигателя има ли нещо притеснително, газовия защо не работи..... и т.н. Такива неща са важни, а и така ще знаят, какво да те посъветват.. Поздрави и Успех...
    Alfa Romeo - 156 - 1999 - 1.8 16V Twin Spark

  7. #22
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by aleck View Post
    Дай малко повече информация на колегите, за да могат да ти помогнат..... Колко е ударена, по двигателя има ли нещо притеснително, газовия защо не работи..... и т.н. Такива неща са важни, а и така ще знаят, какво да те посъветват.. Поздрави и Успех...
    А така - коя година е, какъв е газовият като марка, ...

  8. #23
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Предница, обслужване с всичките му консумативи, ремонт на квото е ударено..........
    Всичко това като цени и ако не можеш сам да си го направиш и се прави в сервиз...... грубо 2000лв.+-

    НО, пък и има доста алтернативни решения......
    По прочети форума сам си прецени.......
    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #24
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Да си купиш за 1000лв кола и да си доволен после!? Може ако е Опел Корса, ако е Алфа няма как

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #25
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Колеги, нали осъзнавате, че говорим за АР 156. Един доста масов модел. Изпълнил вече и най-отдалечените морги. Говорим за автомобил, за който можем да купим врата или заден капак за по 40 кинта бройката.
    Автомобил, за който има вече, комплект носачи за 270 кинта.
    Разбирам, че искате да върнем времето назад, но няма нужда излишно да придаваме тежест на точно този модел.


    Колега, купувай и не му мисли много, но не бързай да се освобождаваш от фиестата.

  11. #26
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Колеги, нали осъзнавате, че говорим за АР 156. Един доста масов модел. Изпълнил вече и най-отдалечените морги. Говорим за автомобил, за който можем да купим врата или заден капак за по 40 кинта бройката.
    Автомобил, за който има вече, комплект носачи за 270 кинта.
    Разбирам, че искате да върнем времето назад, но няма нужда излишно да придаваме тежест на точно този модел.


    Колега, купувай и не му мисли много, но не бързай да се освобождаваш от фиестата.
    Да, да, за 200лв ще я направи перфектна, но не е точно така Носачи, ремъци, ролки, амортисьори, свещи и вариатори от моргата ли? А труда? От него си . .
    пп Дали ще си купиш кола за 10 000 и после ще ти излезе 20 000, или за 1000 и да ти излезе 2000 е еднакво разочароващо, затова колегата да се насочи към друг автомобил Просто не мерите с неговия аршин
    Last edited by code; 19-01-2012 at 12:01.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Разбирам, че искате да върнем времето назад, но няма нужда излишно да придаваме тежест на точно този модел.
    Добре, предлагам ти да направиш една много, много груба калкулация само на цени на частите за тая 156-ца (без труд - приеми, че сам си оправяш всичко, въпреки, че много добре знаеш, че някои неща няма как да ги направиш без специални инструменти), на която никой не и знае състоянието... А, да пише, че е удряна ама не е ясно какво и е размазано, затова като последица от удара ще сметнем само "стандартни" неща - броня, халоген, калник, фар и поне един радиатор примерно, без нищо друго... Тия неща ми се струва, че ще заминат при какъвто и да е удар, след който човека иска да продава колата за без пари...
    Та ето ти списъка - ти само дай примерни цени за части, ако щеш от най-скапаната менте марка, ако щеш даже трета употреба където е възможно:
    - един фар
    - един халоген
    - предна броня
    - един радиатор (избери си сам най-евтиния);
    - калник
    - антифриз (ако си избереш водния радиатор);
    - ремонт с боядисване на преден капак;
    - боядисване на калник;
    - боядисване на броня;
    Това от удара, айде сега да видим в какво състояние е била колата преди това, затова нека предположим, че се налага да се посмени това-онова (всичко е теоретично разбира се):
    - комплект ангренаж + пистов ремък + поне едната от двете ролки на пистовия ремък, ако искаш сложи и двете;
    - поне един долен и поне един горен носач;
    - тампони поне на едната от двете стабилизиращи щанги;
    - маслото в двигателя и всички филтри;
    - свещи комплект;
    - накладки поне от едната страна (отпред или отзад);
    А, да тя имала и газ за поправка... Там хептем нищо не разбирам, затова ще я заржем в цените - и без това може да си кара на бензин ако върви...
    Нека да добавим малко неща, които може да се окажат "екстри" за сменяне или ремонт:
    - съединител
    - хидравлична рейка
    - масло в скоростите
    - гуми
    - климатик (поне пълнене ако не ремонт)
    - дебитомер
    - ламбда
    - бобина/и
    - кабели за свещите
    Сега нека спрем дотук с теорията.

    Кажи му съвсем груби цени, ако искаш всичко закръглено надолу, както вече казах на най-евтините и боклучави части или употребявани такива, без труда по смяната им.
    После ако си нЕмаш работа, кажи му каква е цената с части като "TRW", "Valeo", "Selenia Racing", "Ricambi Originali", "Bosch" и т.н. и ако съвсем си нEмаш работа му кажи и колко пари биха взели за тия неща дето съм изброил, примерно в сервиза в който ти ходиш.

    Да видим всички аджеба колко еФтин е наистина тоя "народен" автомобил, щото явно из форума има много големи балъци собственици на Алфа 156 и си дават парите за нищо...
    Last edited by badmadafaka; 19-01-2012 at 12:38.

  13. #28
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Зависи от модела (изпълнението), годината на производство, удара. Ако трябва да дам още 1500 - може. Но повече, като знам каква хубавелка SW 1.8 можех да взема за 2800лв. Ма нямах парите тогава.
    Но първо - ударът е много важен, собено дали е посукано купето

  14. #29
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Добре, предлагам ти да направиш една много, много груба калкулация само на Да видим всички аджеба колко еФтин е наистина тоя "народен" автомобил, щото явно из форума има много големи балъци собственици на Алфа 156 и си дават парите за нищо...
    Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение.

    Моят коментар е на база ето това изречение.
    Аз моята 156 ца, я карам вече 5 години, без да съм сменял нито сонди, нито дебитомери, нито амортесьори, нито съединител, нито бобини, нито свещи, нито вариатор и т.н.
    156-цата вече е масовка. Фарове по-автоморгите се намират за нищо пари, за броните да не говорим.
    Рейката също втора ръка е към 100 лева. Всякакви казанчета и пласмасатерии са без при. Цял салон се купува за 100 кинта.
    Това отдавна не е нито нов, нито уникален с нещо модел.

  15. #30
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Трябва да се сменят предните носачи, да се оправи козметично, да се купи акумулатор и да се настрои газовият инжекцион. Та искам да ви попитам дали си заслужава инвестицията и колко евентуално ще ми струва екстрата да я вкарам в движение.
    А дали е така? Кой го установи?

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •