View Poll Results: .

Voters
52. You may not vote on this poll
  • .

    31 59.62%
  • .

    14 26.92%
Multiple Choice Poll.
Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 166

Thread: Дискусия за "Баш Мапването"-дела и аргументи.

  1. #121
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by ivanko_rs View Post
    На някои ни е ясно защо се налага вдигане на налягането и то от опит
    Лично съм се возил и карал колата на РАСТИЛ и наистина беше полудяла след слагането на тоз многокрачко
    еми я обясни щото аз не се сещам защо е необходимо това
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  2. #122
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Бяла сила, зе да ме учудваш пак! Както преди 2-3 месеца с темата си за рзпределителните валове.... На пръв поглед си грамотен човек, пък понякога тъй яко се изчаткваш, ше каиш си пиша с Bravo 1,9 GTD от фиатския форум
    Тъй, като те слушам /чета/ не си се и докосвал нито до GTEK-А, НИТО ДО 20VТ .... май! За туй въздържай се да съветваш за непознати и за теб самия неща
    Принципно не е нужно във всяка тема да се мъчиш да впечатляваш с опит и компетентност. Е виж аз например нямам нито един пост - нито тук, нито във фиатския форум за Пунтовците.... Щото не съм и сядал в такова /то може и да не се събера де/ Ици също си пише само за онова, с което има опит....
    Иначе в чипа никой не е "виждал кво има в него"! Ти, както беше писал треаше да си първия! Ама сега се оказа, че и ти нищо не си гледал пишем си само ..... тъй за авторитет! Я кажи междувременно коя беше таз кола, че имам известни претенции да съм в личен контакт с повечето хора дето имат, карат и се чекат с тез матори.... Ако тоз човек не го познавам ще се радвам да се запознаем ..... Почти съм сигурен сега, че поради неква причина няма да ни свържеш
    Иначе нищо лично само расъждавам
    Last edited by RASTIL; 25-04-2012 at 00:42.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  3. #123
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Бяла сила зе да ме учудваш пак! Както преди 2-3 месеца с темата си за рзпределителните валове.... На пръв поглед си грамотен човек пък понякога тъй яко се изчаткваш, ше каиш си бижа с Bravo 1,9 GTD от фиагския форум
    Тъй като те слушам не си се и докосвал нито до GTEK-А, НИТО ДО 20VТ .... май
    Празни приказки не ми се слушат , обяснете ми защо е нужно да вдигаш налягането на рейката ???
    пък какво аз съм пипал и какво не няма как да знаеш
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #124
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Празни приказки не ми се слушат , обяснете ми защо е нужно да вдигаш налягането на рейката ???
    пък какво аз съм пипал и какво не няма как да знаеш
    Кой изглежда с празните приказки-нека колегите преценят! Свържи ме с тоз човек, на който си ровил в колата и аз лично подробно щи разясня що са дига налягането в рейката, ама ако не се сещаш още повече ме озадачаваш Щото и в по-предния си пост съм ти сложил жокер за това - чети по-внимателно недей само да се чудиш как да се измъкваш от кашата, в която сам се натика....
    Виж дай наистина човека, чиято кола си барал и дето сте и свалили Гтек-2, турили сте и стандартния чип и тя хукнала! На тоз човек ще му подаря един чип истински Гтек-2 и пак пробвайте кога, как и колко върви. Хем ти ще "погледнеш кво има вътре" и после ще ни кажеш на нас - кво има вътри и как ти погледна там! Ай стига увърта толкоз ли е трудно да ни запознаеш с "тоз човек"
    Пък иначе долу горе знам кво си пипал.... е виж как подробно съм чел всичко от теб - включително и темата за валовете, от която кат видях колко си в джаза с газоразпределението ми се струва,че трудно щи обясня що се дига налягането в рейката.
    От всичко което си казахме /писахме/ до тука най-същественото е да ми дадеш възможност да си поговоря с тоз колега с келявия Гтек!
    Last edited by RASTIL; 25-04-2012 at 01:14.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  5. #125
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Няма нужда от такива спорове. Всеки си има собствено мнение. Който иска да си кара с ДжиТек 2 чип,жив и здрав...
    Аз съм карал с такъв чип на 20ВТ и подкрепям Орлин (Бялата Сила). Не знам какво изобщо се обсъжда такъв тип чип,който се прави,общо взето на конвейр.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  6. #126
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Няма нужда от такива спорове. Всеки си има собствено мнение. Който иска да си кара с ДжиТек 2 чип,жив и здрав...
    Аз съм карал с такъв чип на 20ВТ и подкрепям Орлин (Бялата Сила). Не знам какво изобщо се обсъжда такъв тип чип,който се прави,общо взето на конвейр.
    Тъй де, ама се ползва при стейдж 2, строук на 20VТ /чи не мога да си намеря линка ама/
    Та тоз стейдж 2 включва по бегли спомени от преди 4 години - колер, прав интейк, налягане в рейката ..... И кво от това тогава, че се прай "на конвейр"
    Аз искам колега да се извиня, че поотклонихме темата, но все пак касае 20VТ и считам, че не е съвсем спам раотата.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  7. #127
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Аз знам защо видгат налягането , но мисля ,че ти сам знаеш защо се вдига ама ти е гузно да си признаеш ,че е оакано инжекторното време и беднее колата и за да се оправят нещата трябва да се навакса с вдигане на рейката за да не се пръсне мотора , - и на цялата тази боза викате Чип ??

    На вас ви харесва- идеално , карайте си с него не съм тръгнал да убеждавам никого , само споделих опит , ама както винаги се намират Ммммноко компетентни ,който дори не са отворили горивната карта да видят какво има вътре но пък са отворени за кометари ,че всичко е супер Но всеки мапер знае ,че вдигането на налягането на рейката не е професионално решение
    а вие гледахте ли смесите как се изменят спрямо оборотите ???и как в началото е по боката а към края по бедна ???
    Човека се казва Даньо и кара мареа с гт2560 вече и е ремаптнат от отдавна , дайте чепчетата на некой друг да си кара
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #128
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Тъй де, ама се ползва при стейдж 2, строук на 20VТ /чи не мога да си намеря линка ама/
    Та тоз стейдж 2 включва по бегли спомени от преди 4 години - колер, прав интейк, налягане в рейката ..... И кво от това тогава, че се прай "на конвейр"
    Точно това е лошото,че такъв чип се използва от англичаните за почти всякакъв вид модове по 20ВТ. Независимо,дали е сложен само кулер или всичко по мотора е променено.
    Затова и там си има настройка според дадената кола,състоянието и, и промените по нея.Ама там на това му викат "live mapping" и струва дооста повече от Гтек 2

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Човека се казва Даньо и кара мареа с гт2560 вече и е ремаптнат от отдавна , дайте чепчетата на некой друг да си кара
    Орлине, нали Мареата Даньо я купи точно от RASTIL
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  9. #129
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by V_A_N_K_A_T_A View Post
    Точно това е лошото,че такъв чип се използва от англичаните за почти всякакъв вид модове по 20ВТ. Независимо,дали е сложен само кулер или всичко по мотора е променено.
    Затова и там си има настройка според дадената кола,състоянието и, и промените по нея.Ама там на това му викат "live mapping" и струва дооста повече от Гтек 2



    Орлине, нали Мареата Даньо я купи точно от RASTIL
    Верно ли ) хахах , незнаех, е значи няма да коментирам повече ,че само Даньо знае колко му излезна да оправи колата ( аз знам за една зловеща сума);0
    Значи смятам темата за чепчетата за приключена щото вече знам от къде е дошла мареата
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #130
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Бяла сила, писъл съм ти и по-торе ве, че и смесите и буста ги държеше като заковани що не четеш?
    Ти конкретно гледа ли инжекторното време в чипа щото писа в един от предните си постове "като видях кво има вътре..."? Честно кажи ама, щото ш" са обадя на Данко.... или чу един човек да разказва как колата била с кофти чип и как той после я оправил! Нали ти казах, че претендирам да познавам хората дето са ш.бат с 20VТ и ей го на, ти ми говориш и съветваш тука щот си чувал за бившата ми кола, която аз 50 000 км. съм карал, радвайки и се - "на сопа" или "в лютеницата", както е по вашему там. Що при мен неаше проблеми, като толкоз е била бедна и с осрани горивни карти?
    VANKATA, мен точно това ме впечатлиха тез англичани, че бяха написали:
    -стейдж 1 променя се това и това и се слага гтек1, като при това имаме 20 к.с. +
    -стейдж2 променя се това, това и това и на тоз сетъп се слага Гтек 2 и имаме от 40-60 к.с. +
    -стейдж 3 такъв и такъв сетъп и софт.- гтек 3 - 100 к.с. +
    -стейдж4.......
    Цифрите са примерни и наистина съжалявам, че не мога да намеря линка.
    И сега туй, че някой на стоковата си кола сложил гтек 3 и тя се наак.ла....не е виновен чипа. Виновен е човека, щото чете, че единия чип му пуска 20 коня, а другия 100 и са на една и съща цена и си казва - те на саа далаверата, за едни и същи пари вместо 20 ш"си туря 100 коня.
    И те така .... разводнихме мноу работата, ама нейсе дано някой прочете нещо дето да му е интересно...Щото вече всеки 3-ти е мапер, разбира от таблици, дютита, аванси.....Аз от тез работи нищо не отбирам, ползвам опита на открилите топлата вода !
    To combat the low atmospheric pressure ...

  11. #131
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Верно ли ) хахах , незнаех, е значи няма да коментирам повече ,че само Даньо знае колко му излезна да оправи колата ( аз знам за една зловеща сума);0
    Значи смятам темата за чепчетата за приключена щото вече знам от къде е дошла мареата
    Туй си го писал докато аз пиша горния си пост. Мнението ми по въпроса за ремонта който Данко прави след покупката на колата е коментирано на дълго и на широко във Фиатския форум, който иска ще го прочете.
    Щи кажа само, че Данко вкара колата за смяна на масло и някой върл майстор му измери хлабина в биелния лагер през отвора на свеща на първи цилиндър. Питах кво е налягането на маслото - същото било, питах за шумове тропане... нямало и 10 пъти му казах тогава карай, ако стане беля ще бъде за моя сметка. Е не ме послуша Данко тогава. Отвориха колата, извадиха здрави лагери и му казаха те здрави били, ама били 2-3 стотни по тънки от оригиналните та луфта от 0,4 намаля току на 0,02-0,03. Шапка му свалям на тоз мастор дето ги хвана тез 3 стотни през отвора на свеща. Надуха го Данко и с оригинални фиатски лагери. Другите небивалици бяха, че била зацепена с 3 ли 4 ли зъба грешка....Тук да обяснявам ли за дачик хол, фазов дачик и 3-4 зъба грешка .... дали щеше въобще да запали таз кола, дажи и да не посрещне клапани. После тез същите хора му направиха на Данко нова алуминиева шайба на хидравликата, щото мойта - не водела! И с новия си подсигурен и оправен мотор Данко не можа да отиде и до Пловдив, колата хвърли новата си шайба и ремъка, натика го в ангренажа и мотора пак вън....Те такиви "мастори" има там по Софийско.
    И в горния си пост писах, ще напиша и тука! При мен Мареата вървя близо 50 000 км - на бургия и ни шайбата си фърли, ни са троши. Данко, като я купува тук при мен съм му казал, че таз кола я карам за кеф и си я фиркам. По време на пробите той да ти разкаже как се кара, ходихме и 40 км извънградско и т.н.
    Та ..... не ми ги пиши такива, ехидни щот некакси не ти ходи
    Искаш ли още да си говорим за бившата ми кола? Ако искаш - моля! Но искам сега да ми отговориш - ТИ ГЛЕДА ЛИ ГОРИВНИТЕ КАРТИ и ако само си слушал легенди що се държиш, като лъжец, пишейки "аз като видях кво има в чипаа..."
    Лично аз мисля това да ми е последния пост - в комуникация с теб.
    Междувременно, ти осевери ли се кое са градуси, кое е лифт на разпределителните валове и кои са по-агресивни - с малки градуси и малък лифт или с големи градуси и голям лифт
    Last edited by RASTIL; 25-04-2012 at 14:27.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  12. #132
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Бяла сила, писъл съм ти и по-торе ве, че и смесите и буста ги държеше като заковани що не четеш?
    Ти конкретно гледа ли инжекторното време в чипа щото писа в един от предните си постове "като видях кво има вътре..."? Честно кажи ама, щото ш" са обадя на Данко.... или чу един човек да разказва как колата била с кофти чип и как той после я оправил! Нали ти казах, че претендирам да познавам хората дето са ш.бат с 20VТ и ей го на, ти ми говориш и съветваш тука щот си чувал за бившата ми кола, която аз 50 000 км. съм карал, радвайки и се - "на сопа" или "в лютеницата", както е по вашему там. Що при мен неаше проблеми, като толкоз е била бедна и с осрани горивни карти?
    VANKATA, мен точно това ме впечатлиха тез англичани, че бяха написали:
    -стейдж 1 променя се това и това и се слага гтек1, като при това имаме 20 к.с. +
    -стейдж2 променя се това, това и това и на тоз сетъп се слага Гтек 2 и имаме от 40-60 к.с. +
    -стейдж 3 такъв и такъв сетъп и софт.- гтек 3 - 100 к.с. +
    -стейдж4.......
    Цифрите са примерни и наистина съжалявам, че не мога да намеря линка.
    И сега туй, че някой на стоковата си кола сложил гтек 3 и тя се наак.ла....не е виновен чипа. Виновен е човека, щото чете, че единия чип му пуска 20 коня, а другия 100 и са на една и съща цена и си казва - те на саа далаверата, за едни и същи пари вместо 20 ш"си туря 100 коня.
    И те така .... разводнихме мноу работата, ама нейсе дано някой прочете нещо дето да му е интересно...Щото вече всеки 3-ти е мапер, разбира от таблици, дютита, аванси.....Аз от тез работи нищо не отбирам, ползвам опита на открилите топлата вода !
    Ти конкретно гледа ли инжекторното време- Да
    какво те интересува , дали може да се пооправи - ДА може да се оправи И да Не е необходимо да увеличаваш горивото ,ако искаш даже събота неделя ще ти скриншотна таблиците да се запознаеш с тях и сам да си извадиш изводи ,
    разбериме правилно , аз не те убеждавам , аз само казвам какво съм видял , и незнам дали ти си го виждал с очите си че да изказваш мнение
    И спокойно можеш да се обадиш на Данко , така или иначе събота ще се заиграя да ти комперна 3 те софта и да ТИ покажа разликите им и сам да видиш с очите си кое и как е напрвено щото си Тома неверни
    не ме разбирай погрешно , аз няма да тръгна да се занимавам с 20в или каквото и да било друго ралично от ГТ
    не ме влече и не ми се занимава , това не ми е професия или каквото и да било , моята цел и форума е да се помага и да се стигне до извода кое как е и как е правено , като се ползва опита на други хора който вече са отъпкали пътеката и да не правиш същите грешки като тях
    за стейчовете дет си написал :
    всяка кола е ралична , повечето няма една с една еднаква турбина най добрия вариан е да се къстъмизира зспрямо всяка една кола , а не УНИВЕРСАЛЕН чип , защото такова понятие няма , това е за хората дето са склонни на компромиси ( аз не съм от тези и мисляче сам знаеш )
    Last edited by WhitePower; 25-04-2012 at 14:17.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #133

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Туй си го писал докато аз пиша горния си пост. Мнението ми по въпроса за ремонта който Данко прави след покупката на колата е коментирано на дълго и на широко във Фиатския форум, който иска ще го прочете.
    Щи кажа само, че Данко вкара колата за смяна на масло и някой върл майстор му измери хлабина в биелния лагер през отвора на свеща на първи цилиндър. Питах кво е налягането на маслото - същото било, питах за шумове тропане... нямало и 10 пъти му казах тогава карай, ако стане беля ще бъде за моя сметка. Е не ме послуша Данко тогава. Отвориха колата, извадиха здрави лагери и му казаха те здрави били, ама били 2-3 стотни по тънки от оригиналните та луфта от 0,4 намаля току на 0,02-0,03. Шапка му свалям на тоз мастор дето ги хвана тез 3 стотни през отвора на свеща. Надуха го Данко и с оригинални фиатски лагери. Другите небивалици бяха, че била зацепена с 3 ли 4 ли зъба грешка....Тук да обяснявам ли за дачик хол, фазов дачик и 3-4 зъба грешка .... дали щеше въобще да запали таз кола, дажи и да не посрещне клапани. После тез същите хора му направиха на Данко нова алуминиева шайба на хидравликата, щото мойта - не водела! И с новия си подсигурен и оправен мотор Данко не можа да отиде и до Пловдив, колата хвърли новата си шайба и ремъка, натика го в ангренажа и мотора пак вън....Те такиви "мастори" има там по Софийско.
    И в горния си пост писах, ще напиша и тука! При мен Мареата вървя близо 50 000 км - на бургия и ни шайбата си фърли, ни са троши. Данко, като я купува тук при мен съм му казал, че таз кола я карам за кеф и си я фиркам. По време на пробите той да ти разкаже как се кара, ходихме и 40 км извънградско и т.н.
    Та ..... не ми ги пиши такива, ехидни щот некакси не ти ходи
    Искаш ли още да си говорим за бившата ми кола? Ако искаш - моля! Но искам сега да ми отговориш - ТИ ГЛЕДА ЛИ ГОРИВНИТЕ КАРТИ и ако само си слушал легенди що се държиш, като лъжец, пишейки "аз като видях кво има в чипаа..."
    Лично аз мисля това да ми е последния пост - в комуникация с теб.
    Междувременно, ти осевери ли се кое са градуси, кое е лифт на разпределителните валове и кои са по-агресивни - с малки градуси и малък лифт или с големи градуси и голям лифт
    по принцип не пиша във форуми, но ти тотално изнагля(сори за спама) как точно от Попово видя че излязоха здрави лагери на Мареята!Как така си я карал 50000км като твърдеше че са 20000,аотносно чипа,аз лично бях с Орлин в колата когато и замерваше смесите и те бяха БЕДНИ!Айде да не съсипваме темата на Ванката, че не ми се говори за проблемите по въпросния Фиат, който между другото върви в пъти повече отколкото беше при теб!

  14. #134
    Младши алфист dancoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    4

    Default

    И аз по принцип не пиша по форуми, обаче това тука вече е прекалено.
    Стамене престани да пишеш глупости! И не ми коментирай ремонтите ако обичаш, защото не знаеш и 1/10 от това кое , как и защо съм правил. Аз се нагледах на простотия по тая кола.
    По темата за Gtec2 с две думи- не става. Колата я кара и Ванката, и много добре знае какви детонации правеше. С Орлин я мерихме и си беше бедна. Това е добре извесно в английския форум и ако се разчетеш малко ще го намериш. Хората си предлагат 2 варианта на Гтек2, като втория е с увеличено гориво. Който го кефи Гтека, да си го кара, но да си премери смесите, да няма изненади после.
    И ако си мислиш, че Мареата е вървяла при теб си в сериозна заблуда.

    П.С. Налягане на горивото се вдига поради 2 причини, които май на всички са извесни.
    1. Когато изтаваниш дюзите и не ти се дават пари за нови.
    2. Когато не можеш да си коригираш таблиците и не ти се дават пари за свестен мап.
    Има и опасност остарелите дюзи да не успяват да затварят на по- голямото налягане в рейката и да пикаят.
    Единственият плюс е по- доброто разпрашване, но това не е валидно в повечето случаи.
    Като общият знаменател е - не ти се дават пари! ==> мизерия
    Last edited by dancoo; 25-04-2012 at 17:46.

  15. #135
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    RASTIL и сега ,ако си пич можеш да ми се извиниш за това което ми наговори по мой адрес , а мнението ти за чиповете не искам да го знам ,
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •