View Poll Results: .

Voters
52. You may not vote on this poll
  • .

    31 59.62%
  • .

    14 26.92%
Multiple Choice Poll.
Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 166

Thread: Дискусия за "Баш Мапването"-дела и аргументи.

  1. #106
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by миро View Post
    Диното в Пловдив мери мощност но мотор! Т.е., ако не си слагаме извънземни загуби Купето е 246коня на колела .
    Има една кола мерена в Хеед на гуми, после при Венци, загубите си излизат точно 10%..

    Иначе по темата за пИтаците... да си припомним най-бързия досега в Бг http://vbox7.com/play:d1766aac http://vbox7.com/play:b0dc3b70 11.4 на Божурище

    А колата на Иван за това, което е правено по нея, върви повече от доволно, лошото е, че по-високо налягане от 1.3 не може в момента, почва да преде (дюзи таван), но скоро повече!!!
    И при мен беше така, даже още от 1.1. Смених помпа... вече ставаше за каране до 1.2, сложих и 4баров регулатор и... 1.4 вече няма ядове
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  2. #107
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    И при мен беше така, даже още от 1.1. Смених помпа... вече ставаше за каране до 1.2, сложих и 4баров регулатор и... 1.4 вече няма ядове
    Само ми кажи , верно ли си с чип на Гтек ??? щото като видях какво има вътре и се фанах за главата и върнахме оригиналния и колата тръгна
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #108
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Само ми кажи , верно ли си с чип на Гтек ??? щото като видях какво има вътре и се фанах за главата и върнахме оригиналния и колата тръгна
    с какво го видя какво има вътре и за коя кола става дума?

  4. #109
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Само ми кажи , верно ли си с чип на Гтек ??? щото като видях какво има вътре и се фанах за главата и върнахме оригиналния и колата тръгна
    Да, с гтек 2 съм. Знам , че не е перфекхен, ама пари за мап няма. Притеснявах се като сложа регулатора дали ще си корегира смесите, ама нямаше ядове. За сега ще си е карам така. Като се замогна ще мапна.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  5. #110
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Аз също съм карал gtek2 и го харесвах. Смеси, буст, аванс...всичко си беше в пирфектни граници и колата си ги държеше, като заковани. За разликата във вървежа всеки, който се е докосвал до тоз чип знае. Това съм го коментирал и с автора на настоящата тема..... И на мен ми е интересно БЯЛАТА СИЛА как е видял коя таблица как и колко е пипана.... Че имам такъв чип още един и ако го копираме мога да го пусна подарък за всички, които искат да карат с добър чип.
    БЯЛА СИЛА, кажи сега тука, кое не ти хареса в тоз чип? Ако не можеш да обосновеш отговор, кажи поне какво имаше вътре?
    И последно занимаваш ли се с ремап да ти пратя един приятел, който ти е наблизо?
    Last edited by RASTIL; 23-04-2012 at 12:35.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  6. #111
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Аз също съм карал gtek2 и го харесвах. Смеси, буст, аванс...всичко си беше в пирфектни граници и колата си ги държеше, като заковани. За разликата във вървежа всеки, който се е докосвал до тоз чип знае. Това съм го коментирал и с автора на настоящата тема..... И на мен ми е интересно БЯЛАТА СИЛА как е видял коя таблица как и колко е пипана.... Че имам такъв чип още един и ако го копираме мога да го пусна подарък за всички, които искат да карат с добър чип.
    БЯЛА СИЛА, кажи сега тука, кое не ти хареса в тоз чип? Ако не можеш да обосновеш отговор, кажи поне какво имаше вътре?
    И последно занимаваш ли се с ремап да ти пратя един приятел, който ти е наблизо?
    отговора на всички въпроси на куп ще отговоря ,
    Занимавам се с ГТ та
    а за гтека правех услуга на приятел , тъйкато имаше проблем колата и след като всичко му беше на 6 реших да сваля софтуера и .....
    върнахме оригинална и колата тръгна дори и на по голям буст
    не не ми пращай никой и без това нямам никакво време напоследък
    иначе който се интересува и чете сам ще види и ще прецени какво и как е най добро
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #112
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мисля, че момчетата имат предвид, че истинските Gtech чипове са с допълнителна криптираща платка която върви заедно с чипа. Няма начин това да се прочете вярно без декриптиращата част.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #113
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    оу този не беше от тези , а и нали знаете че веднъш декриптиран не е проблем да се размножи
    както и да е , аз само се опитах да го предопредя за евентуални последици след намесата на Гтек чиповете , всеки си има глава и си я носи и сам избира , форума е за това да се споделя опит , а не както вече стана за комерс
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #114

    Default

    То споделяне на опити и прочие е за друга тема.

    Стига сте цапали на колегата темата!

    Пуснете една тема-опити с чипове и мнения (примерно).
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  10. #115
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    То споделяне на опити и прочие е за друга тема.

    Стига сте цапали на колегата темата!

    Пуснете една тема-опити с чипове и мнения (примерно).
    Що бе Василе , когато човек чете и се интересува от 20В ще влезе в темата ще прочете кой какво е направил и ще добие представа
    форума започна да се раздробява на разделчета и вече когано някой търси е мнооооого трудно да намери каквото и да било и да си съедини информацията
    тука се дават мения точно за 20в мотора
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #116
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    оу този не беше от тези , а и нали знаете че веднъш декриптиран не е проблем да се размножи
    както и да е , аз само се опитах да го предопредя за евентуални последици след намесата на Гтек чиповете , всеки си има глава и си я носи и сам избира , форума е за това да се споделя опит , а не както вече стана за комерс
    Незнам за колата, кояти е била при теб, но аз съм много доволен от този чип. Вече повече от 2години карам колата с него и нямам никви ядове. А тая кола си е карам всеки ден, пък и доста гонки вижда
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  12. #117
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    сложи оригиналния , направи едно дино и после ги смени сам ще видиш ефекта да не споменавам за смесите че това е друга тема
    аз сирам да спамя
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #118
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Бяла сила, като реши да свалиш софтуера какво "и....." в предния ти пост беше написал "като видях кво има вътре..." въпроса ми беше какво точно видя или само сме чували, че г-тека не струва. И аз съм го чувал това от един твой градски /страшен мапер понастоящем/ и се возих в мапната от него кола и знам как вървеше мойта Мареа с Гтек-а и как вървеше ремапнат от същия мапер 20V мотор.
    Мойте наблюдения са следните:
    Чипа ми го поръчва Илиян /Ици/ имах някъде и линк, в който пишеше конкретно къв треа да ти е сетъпа, за да ползваш конкретно този чип - сега не си спомням точно но мисля, че се искаше прав интейк, по-голям и/или челно разположен кулер и май налягането в рейката треаше да се понадигне. Аз лично само кулера имах - малко по-голям от стандарта. Чипа пристигна, сложих го и освен буст метъра сложих и широколентова сонда. При стандартното налягане в рейката колата държеше смеси малко под 12, ама заковани там, от малко преди 3000 оборота надуваше декларираните 1,2 бара холд буст и го държеше и него, като закован /без никви пикове/ до 5 500 оборота, където свършваха възможностите на стандартната турбина да помпи. Колата, като цяло полудя.
    Това е скромния ми опит с такъв чип. Затуй питам сега кво се вижда вътре или освен това дето ти обясних ти какво още очакваш да прави една чипосана турбо кола.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  14. #119
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Бяла сила, като реши да свалиш софтуера какво "и....." в предния ти пост беше написал "като видях кво има вътре..." въпроса ми беше какво точно видя или само сме чували, че г-тека не струва. И аз съм го чувал това от един твой градски /страшен мапер понастоящем/ и се возих в мапната от него кола и знам как вървеше мойта Мареа с Гтек-а и как вървеше ремапнат от същия мапер 20V мотор.
    Мойте наблюдения са следните:
    Чипа ми го поръчва Илиян /Ици/ имах някъде и линк, в който пишеше конкретно къв треа да ти е сетъпа, за да ползваш конкретно този чип - сега не си спомням точно но мисля, че се искаше прав интейк, по-голям и/или челно разположен кулер и май налягането в рейката треаше да се понадигне. Аз лично само кулера имах - малко по-голям от стандарта. Чипа пристигна, сложих го и освен буст метъра сложих и широколентова сонда. При стандартното налягане в рейката колата държеше смеси малко под 12, ама заковани там, от малко преди 3000 оборота надуваше декларираните 1,2 бара холд буст и го държеше и него, като закован /без никви пикове/ до 5 500 оборота, където свършваха възможностите на стандартната турбина да помпи. Колата, като цяло полудя.
    Това е скромния ми опит с такъв чип. Затуй питам сега кво се вижда вътре или освен това дето ти обясних ти какво още очакваш да прави една чипосана турбо кола.
    Не искам да убеждавам никого за нищо един от 3 те факта - неясно защо и за кого горивото е намалено в този чеп колата беше бедна 12. до 13.8 в завискимот от оборотите , с оригиналния софт колата си тръгна перфектно и смесите си заковаха 11.5 , сега вече е ремапната на дино и с друго турбо
    неясно за всички ни е защо да се вдига налягането на рейката като могат да си обогатят от таблицата .......
    моето мнение е Не става , щом ви кефи карайте си , нали това е целта да ви кефи вас а не мен

    п.с.Аз нямам нищо общо с който и да било градски извънградски и там мапер , така че не ме слагай под общ знаменател.
    п.с.2 Някой правил ли си е труда да види какво има в него ??? и да го комперне с оригиналния или с друг 3 вид ....
    Last edited by WhitePower; 24-04-2012 at 10:40.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #120
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    неясно за всички ни е защо да се вдига налягането на рейката като могат да си обогатят от таблицата .......
    На някои ни е ясно защо се налага вдигане на налягането и то от опит
    Лично съм се возил и карал колата на РАСТИЛ и наистина беше полудяла след слагането на тоз многокрачко
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •