View Poll Results: .

Voters
52. You may not vote on this poll
  • .

    31 59.62%
  • .

    14 26.92%
Multiple Choice Poll.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 166

Thread: Дискусия за "Баш Мапването"-дела и аргументи.

  1. #151

    Default

    12-12,5 със стандартната бенз. помпа и с горивен
    Така колата измина /чакай, че не си спомням цифрата точно ама/ около 30 000 км. Така дойде в София и Вие го почнахте Данко-шайбата не води, лагерите тропат, ангренажа незацепен, чипа келяв.......Сега вече аз искрено се радвам, че колата е орайт, надявам се и да я видим някъде - в действие.... Ай със здраве[/QUOTE]

    Последно колко измина 20000, 30000, или 50000, че нещо май си го нагласяш според случая, така и за колата!Ето заради такива като теб не пиша във форумите,сега едно вчера друго,преди 2год. трето!!!!Писна ми спирам.

  2. #152
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Ти кога я мери колата преди или след "оздравителния" ремонт? Щото при мен си беше 11.5 ламбда котрола ве....ко стаа тука ?!?! Толкоз ли не му понасял СФ. въздуха на тоз Фиат, то основни лагери, шайби, ангренажи, смеси, амортесиори.... Трима човека го купуваха Фиата - в Попово цял ден! Единия беше и нещо ралиджия уж чувал ги тез раоти, на канал гледахме, газ давахме - аз, Данко, ралиджията не помня кара ли, До Търговище ходихме и обратно - се газ, как един не усети, че неала амортисьори, как на изтропа тоз убеднения мотор, как не си фърли шайбата и ремъка.....
    Бяла сила, пишеш на Ици, че ми зел парите и се чуствал гузен, ама на мен ми се чини, че вие закачихте Данко, кат шаран на бастун и сега си легализирате кинтите дето му смукнахте там на момчето.... Да не би нещо такава раота да има? Щото намирисва на такова нещо! Както и да е ! Тъй преценил Данко, , повярвал на когото си е решил, имал пара, платил, саа има вървяща кола и аз се радвам за това
    Ти обаче Бяла сила, на два въпроса още не си ми отговорил, макар, че са 4 път ти ги задавам:
    - Ти гледа ли таблиците и софта или мери смесите само и се чаткаш за мапер?
    - С газоразпределението осевери ли се? Мапер си се пак и треа преди ремап да можеш да зацепиш по-агресивно някоя кола с раздвижни шайби, треа ако имаш човек за смяна на сток разпределителен вал със спортен да може да го праиш това! До преди два месеца щото не знаеше кое е лифт, кое градуси .....каша! Да не ровя саа да ти показвам темата на колегите тука да видят къв си разбирач. Аз поне претенции неам
    Като цяло едва ли ще стигнем до некъв косенсус тука - кой крив и кой прав, толкоз повече, че вадим факти отпреди 4-5 години и хептен е безсмислено да дигаме градуса и да цапаме темата на колегата, поради което и аз спирам -без значение вече кой с кво ме провокира!
    Ти обаче "ако си пич", както самия ти казваш, ще ми отговориш на въпросите

    ---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

    Quote Originally Posted by dr.nan View Post
    12-12,5 със стандартната бенз. помпа и с горивен
    Така колата измина /чакай, че не си спомням цифрата точно ама/ около 30 000 км. Така дойде в София и Вие го почнахте Данко-шайбата не води, лагерите тропат, ангренажа незацепен, чипа келяв.......Сега вече аз искрено се радвам, че колата е орайт, надявам се и да я видим някъде - в действие.... Ай със здраве
    Последно колко измина 20000, 30000, или 50000, че нещо май си го нагласяш според случая, така и за колата!Ето заради такива като теб не пиша във форумите,сега едно вчера друго,преди 2год. трето!!!!Писна ми спирам.[/QUOTE]

    То на Данко му давах там една тетрадка ли беше или в бордовите документи ли ги бях записал километрите та ги гледахме при покупко-продажбата! Проверете колкото километра пише там това е вярното, иначе от 2008 до сега ....
    И на мен ми писна бей! И аз спирам
    Last edited by RASTIL; 26-04-2012 at 13:24.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  3. #153
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by dr.nan View Post
    Никой никога не е искал акъл за майстор особено от ICI.Никой никога от наша страна не е обвинявал никого.Това е прецедент продавач да критикува купувача.А за злобните коментари на Италфеста от ваша страна няма да коментирам.Защо решихте че някой трябва да ви дава обяснение защо и как нещо е направено, кой си ти че да се обаждаш на когото и било?Айде правете си тунинги,плюите Софииските майстори И СЕ ЧУВСТВАЙТЕ ВЕЛИКИ!А Мареята вървеше по малко от ГТВ V6 turbo стоково,докато сега го подминава като малка гара, ICI явно представата ти за вървеж е това колко върти гуми колата, ама всеки с представите си!
    айде сега пък за акъли стана дума, не бе , акъли никой не е искал, ама иначе в темата за мареата във фиатският форум голяма сапунка се развихри.
    Злобни коментари ? На Италфеста? На кой точно че аз хал хабер си нямам за какво става дума, то даже в момента не знам с кого говоря.
    А за представата ми за вървеж няма да коментираме


    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    Ици , ти си мапер , пък гледам говориш малко ......
    ти нали се сещаш че това тука не са измислици от 1001 нощ, не виждам какво защитаваш чипа , ако си взел едни пари на човека за него и сега ти е гузно да си кажеш че не е баш как си трябва е друга тема , аз поне на всички мой хора , когато се беше получило недуразомение с един от софтуерите , се обадих на всички с този софт да им сменя безплатно чипа , и всички дойдоха и го направих
    хората си нямаха и идейа дали имат или нямат проблем но аз знаех че има ,

    ти също знаеш че има проблеми , ама си траеш незнам защо само,
    Както всички написаха , вдигането на рейката не е решение на проблемите мисля че и ти ще се съгласиш с това

    бе човеко божи ти четеш ли въобще тоя чип от къде е взет бре, аз имам общо с него дотолкова че да го поръчам и върна в случай че не е добре, а както виждаш само ти си решил в случая че е имало проблем
    DJ_STEVAN кара с чипа вече сума ти и време по дръпки, на Италфеста време сериозно даде, преди това дино-графика извади а ти тук си говориш за някакви си проблеми дето май говорят само, че на теб нещо не ти е ясно .
    http://img69.imageshack.us/img69/5815/dscf6299o.jpg
    айде, за втори път ти давам линка, направи си труда да цъкнеш на него, да разчетеш дино графиката и да посочиш тия проблеми дето ги има според теб.

  4. #154
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Ти кога я мери колата преди или след "оздравителния" ремонт? Щото при мен си беше 11.5 ламбда котрола ве....ко стаа тука ?!?! Толкоз ли не му понасял СФ. въздуха на тоз Фиат, то основни лагери, шайби, ангренажи, смеси, амортесиори.... Трима човека го купуваха Фиата - в Попово цял ден! Единия беше и нещо ралиджия уж чувал ги тез раоти, на канал гледахме, газ давахме - аз, Данко, ралиджията не помня кара ли, До Търговище ходихме и обратно - се газ, как един не усети, че неала амортисьори, как на изтропа тоз убеднения мотор, как не си фърли шайбата и ремъка.....
    Бяла сила, пишеш на Ици, че ми зел парите и се чуствал гузен, ама на мен ми се чини, че вие закачихте Данко, кат шаран на бастун и сега си легализирате кинтите дето му смукнахте там на момчето.... Да не би нещо такава раота да има? Щото намирисва на такова нещо! Както и да е ! Тъй преценил Данко, , повярвал на когото си е решил, имал пара, платил, саа има вървяща кола и аз се радвам за това
    Ти обаче Бяла сила, на два въпроса още не си ми отговорил, макар, че са 4 път ти ги задавам:
    - Ти гледа ли таблиците и софта или мери смесите само и се чаткаш за мапер?
    - С газоразпределението осевери ли се? Мапер си се пак и треа преди ремап да можеш да зацепиш по-агресивно някоя кола с раздвижни шайби, треа ако имаш човек за смяна на сток разпределителен вал със спортен да може да го праиш това! До преди два месеца щото не знаеше кое е лифт, кое градуси .....каша! Да не ровя саа да ти показвам темата на колегите тука да видят къв си разбирач. Аз поне претенции неам
    Като цяло едва ли ще стигнем до некъв косенсус тука - кой крив и кой прав, толкоз повече, че вадим факти отпреди 4-5 години и хептен е безсмислено да дигаме градуса и да цапаме темата на колегата, поради което и аз спирам -без значение вече кой с кво ме провокира!
    Ти обаче "ако си пич", както самия ти казваш, ще ми отговориш на въпросите

    ---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:19 ----------



    Последно колко измина 20000, 30000, или 50000, че нещо май си го нагласяш според случая, така и за колата!Ето заради такива като теб не пиша във форумите,сега едно вчера друго,преди 2год. трето!!!!Писна ми спирам.
    То на Данко му давах там една тетрадка ли беше или в бордовите документи ли ги бях записал километрите та ги гледахме при покупко-продажбата! Проверете колкото километра пише там това е вярното, иначе от 2008 до сега ....
    И на мен ми писна бей! И аз спирам [/QUOTE]


    мерил съм глеадл съм всичко .


    са по същество , Ти май нещо не си в час

    Как да ти го напиша по бавно ,
    ето пиша бавно защото знам че четеш бавно
    кое по точно не разбра от това -меря ( бедна ), вадя единия слагам другия( идеална ) и колата вече е в час а и тръгна по добре
    ДА ГО ПОВТОРЯ АКО НЕ СИ ГО РАЗБРАЛ

    Няма софотуер читав софтуер дето само да го сложиш ако не помага поне да не преебава колата
    а този е точно такъв ,


    забрави за това какво е било кой какво е правил кой купувал кои сменял газоразпределението , ремонтирал или ...... абстрахирай се от всичко и всички , има само едно действие по смяна на епрома с оригиналния което накара колата да тръгне в идеални смеси

    аз ти казвам точно 3 стъпки който показват че не става
    ти започваш от кладенеца вода да вадиш
    а това ,че след като си го сложиш чипа се нуждае от регулатори и друго само по себеси показва ,че горивото му е намалено - което е факт и се вижда в таблицата
    това не е сложно да го проумееш ,
    дано поне този пост да го прочетеш внимателно и 2 пъти

    п.с. мене ми писна да обяснявам на стена , след като сам казваш че неразбираш , защо въобще спориш и това не го разбирам ама явно няма какво друго да правиш

    п.с 2 , аз нямам никакви финансови претенции за 20в моторите или каквито и да било други коли или каквото си там искаш ,
    Споделям ти истината каквато е черно на бяло , това че ти имаш други убеждения не е нужно да убеждаваш и нас в това , ние не искаме това от тебе а гледам да предпаза други хора от подобни грешки , щото утре ще ще си купи някой младеж Гтекче , без да знае че беднее от него колата и ще си супи моторчето , без да знае защо
    Last edited by WhitePower; 26-04-2012 at 15:41.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #155
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    То ако беше така както казваш на Жоро колата оттдавна да се е счупила.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #156
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Сега и аз бавно те питам и внимателно чети:
    Преди или след ремонта в Сф. мери смесите на колата? Щото ми писна да ви вра в очите едни и същи работи, при мен колата си беше с 3,5 баровия регулатор с 11,5 смес. Ти лично кво си мерил и кво си шерил не знам! Пък по повод на това, че с оригиналния си софт по-бегала... смях!!!
    Колко обирам от софт. и от горивни карти си е моя работа - лично! Колкото за себе си имам абер.Колкото да преценя и ти колко си в джаза също.
    Струва ми се обаче, че от газоразпределение по-разбирам от теб! Това що тъй тъъъничко го отбягваш от коментар? Пак питам разбра ли кое е лифт и кое градус на вала. И при по-голям лифт и градуси по агресивен ли е вала или по-нее...И аз не се заяждам с тебе! Просто гледам да предпазя накой да не ти докара колата си да му подбираш и поръчваш разпределителен вал, че моше да се пообъркаш и по-консерва вал да му туриш на човека
    Сега от софт разбирам достатъчно щото да чуя коментарите ти по линка, който Ици е постнал, че ще стане интересно май, кат с лифта и градусите на разпределителните валове !
    Ей, Бяла сила, ти да не си ти и "хардуерния" мастор на Данковата Мареа бе? Щото кат видях как си с газоразпределението е нормално да ти се е сторила грешно зацепена колата
    To combat the low atmospheric pressure ...

  7. #157
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by RASTIL View Post
    Сега и аз бавно те питам и внимателно чети:
    Преди или след ремонта в Сф. мери смесите на колата? Щото ми писна да ви вра в очите едни и същи работи, при мен колата си беше с 3,5 баровия регулатор с 11,5 смес. Ти лично кво си мерил и кво си шерил не знам! Пък по повод на това, че с оригиналния си софт по-бегала... смях!!!
    Колко обирам от софт. и от горивни карти си е моя работа - лично! Колкото за себе си имам абер.Колкото да преценя и ти колко си в джаза също.
    Струва ми се обаче, че от газоразпределение по-разбирам от теб! Това що тъй тъъъничко го отбягваш от коментар? Пак питам разбра ли кое е лифт и кое градус на вала. И при по-голям лифт и градуси по агресивен ли е вала или по-нее...И аз не се заяждам с тебе! Просто гледам да предпазя накой да не ти докара колата си да му подбираш и поръчваш разпределителен вал, че моше да се пообъркаш и по-консерва вал да му туриш на човека
    Сега от софт разбирам достатъчно щото да чуя коментарите ти по линка, който Ици е постнал, че ще стане интересно май, кат с лифта и градусите на разпределителните валове !
    Ей, Бяла сила, ти да не си ти и "хардуерния" мастор на Данковата Мареа бе? Щото кат видях как си с газоразпределението е нормално да ти се е сторила грешно зацепена колата
    Кви газоразпределения кве 5 лева те бъркат
    за да ти отговоря за валовете , немам си и най малка представа какво е това вал , само знам ,че е некъеде в колата
    дай сега по темата от където почна
    ти пак не си и прочел ми се срува , а дали аз ще поръчвам на някой вал това въобще не е твоя работа , аз поне си имам вървяща кола и съм доказал не веднъж че мога да правя вървящи коли , така че не виждам тебе какво те бърка освен завистта която те яде от вътре
    според мене ти 2.0 20v не можеш да го накараш да тръгне като 1372 кубика 8 клапана и това ти е проблема
    и НЕ аз не съм майстора , щото явно бавно схващаш се ти казах че не ремонтирам други коли освен Пунто Гт

    вече започна да се измъкваш и изхлузваш с некви газоразпределения и валове и митове легенди и ..

    говорим за Гтек чипчетата , имаш ли нещо да докажеш по конкретно с цифри или НЕ , аз имам 3 ма свиделети който да потвърдят мойте думи
    ако нямаш повече какво да кажеш аз ти пожелавам лек ден

    ---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    То ако беше така както казваш на Жоро колата оттдавна да се е счупила.
    след като си е вдигал налягания и прочие да си донагласи смесите е нормално да не роди
    това за което спорим че този чеп не е написан добре и се нуждане от допалнителни интервенции

    ---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Да, с гтек 2 съм. Знам , че не е перфекхен, ама пари за мап няма. Притеснявах се като сложа регулатора дали ще си корегира смесите, ама нямаше ядове. За сега ще си е карам така. Като се замогна ще мапна.
    ето тука само си го казал
    за какво спориш неразбирам , като сам си си признал не не перфектен , а тука на това му викаме че не става
    Last edited by WhitePower; 26-04-2012 at 17:09.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #158
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Тая тема не беше ли за друго?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #159
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Тая тема не беше ли за друго?
    беше
    докато не решиха някой да кажат на черното бяло
    и след като приключи ще се затрие или ще се премести в баш маперите
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #160
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    беше
    докато не решиха някой да кажат на черното бяло
    и след като приключи ще се затрие или ще се премести в баш маперите
    А кои са баш маперите ?????????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #161
    Младши алфист dancoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    4

    Default

    Толкова години си мълчах, но Вие се осрахте.
    Стамене, как може след като много добре си знаеш лайната които си творил, да продължаваш да ги пишеш тези глупости?
    Първо да изясня, че никой от този или от който и да е форум е взел 1 стотинка от мен за каквото и да било, особенно Орлин.
    Това искам да е ясно и да се спре с измислиците.
    Както споменах, детайли от ремонти Вие не знаете, защото не съм писал.
    Механика, който прави ремонта на мотора и чието име нарочно не споменавам, е най- педантичния човек и перфекционист, когото познавам и при него компромиси не се правят.
    Моля повече да не се пишат глупости по негов адрес, които са извадени от контекста.

    @ Ици, малко разяснения по ремонта на мотора:

    Одисеята започна на рожденният ми ден 11.12.2009, когато купих колата от Стамен от Попово.

    Двигателят:

    Хлабините на мотора се установиха през свеща, колкото и да ти е смешно. След което се отвори мотора и се премериха хлабини по- големи от допуските!
    Колко точно не помня, но си бяха стряскащи. Видимо лагерите не бяха надрани и вала си беше перфектен. Това не означава, че лагерите са били нови, а с неравномерни контактни петна.
    Ремъка беше объркан с 1 зъб (не 2, не 3, а с 1). Посоката на ремъка беше обърната (който не знае, ангренажния ремък е с посока! )
    Който е пипал ТС или 20В знае, че колата си пали и върви с 1 объркан зъб.
    Главата беше за шлайфане, защото беше леко крива. Тук не мога да твърдя дали е била крива при слагането, но трябваше да и се пусне една стружка.
    Беше челосана с едър камък предния път и деругите бяха ясно видими.
    На единия цилиндър клапаните не бяха препаснати добре.
    Вариатора и лагера му бяха зверски надрани, все едно е нямало масло. На изпускателния вал му липсваше едната гърбица и имаше 2 заминали.
    Смукателният вал беше наред. Вариатора беше брутално изкормен и скапан на две места с телоподаващо! Сменени бяха 6 хидравлични повдигача.
    Всички маслени магистрали бяха пълни с някаква слуз от пИрфектните добавки и масла, които бяха ползвани. Разказа ни се играта, докато изчистим блока.
    Бутално- биелните групи като грамаж бяха в допуските, но с едно различно бутало/биелен болт като грамаж. Това беше коригирано.
    Мотора го събрахме с оригинални лагери, сегменти и гарнитури. Всики семеринги бяха сменени защото старите се бяха одървили и течаха, това на кола на 20 хил. км! (според Стамен) Някои семеринги бяха в окаяно състояни.
    И се питах тогава, кой нормален човек ще си събере мотора със стари семеринги. Както се казва на наймуните евтин, на триците скъп.
    Сигурно има доста дребни неща които пропускам, но се надявам до тук картинката да е ясна.

    Скоросната кутия:

    Колкото и Стамен да ме убеждаваше, че хъркането м/у скоростите е нормално, щото видиш ли не съм натискал съединителя докрая, скоросната кутия беше ревизирана.
    Едната вилка беше пред счупване със липсващ тефлонов (или там какъвто е) накрайник и преебан синхронизатор на 2ра или 3та скорост, не помня вече.
    Всички семеринги по скоростите бяха сменени.

    Съединителят:

    Съединителят беше зверски твърд и от там бяше протекъл хидравличния цилиндър (замених го с нов ОРИГИНАЛеН!)
    Съединителят беше от незнаен фиат. Спомням си в магазина момчетата много се смяха и извадиха всички съединители да търсят от кой точно модел фиат е тоя съединител. На мен ми се плачеше тогава.
    Тъй като демпферните пружини явно са oпирали, те бяха ги поизпилили с флекса!

    Окачването:
    Ах, окачването!
    Явно колата е била подготвяна за овална писта, защото задните амортисьори, освен, че бяха напълно изтървали, бяха различни! Единият по- дълъг и по дебел от другия, но еднакво, напълно изпуснали.
    Предните бяха омекнали (нормално за стара кола), но поне еднакви.

    Спирачките:
    Честно, не бях виждал някой да си изтърка накладките до метала.
    Дисковете бяха с приличен ръб, но това си го знаех още преди да купя колата, така, че тук изненади няма, но помага за цялостната картинка на нещата.

    Пистовия ремък и шайбата:
    Те тука си се наиграх сам. Тъй като не успях да си намеря гейтс или нещо добро, в магазина имаше само някакъв Good Year, който купих и сложих. Тогава си мислех, какво толкова - пистов ремък, все ми е тая какъв е.
    После пак плаках.
    След като оправих поразийте си модифицирах шайбата на коляновия вал (не съм си направил все още нова от алуминий) и много внимавам какъв ремък и от къде си купувам.

    Турбото:
    2 ремонта, 5 хиляди километра и 2,5 години по- късно.
    Перфектно рециклираното турбо текна като градинска лейка и беше сменено с GT2560R. Бях станал като двутактова машина и като спирах по светофарите ме застигаше облак дим.
    Първият път се оглеждах от кой скрапер идват тия пушилки. После разбрах, че е от мен.

    Охлаждането:
    Беше сложен някакъв малък вентилатор, предполагам от пунто или уно, който не смогваше да охлади колата по светофарите и температурата на пуснат вентилатор застрашително си се катереше нагоре.
    Работеше само на 2ра скорост!
    Освен това си се пускаше когато му скимне на загасен двигател и поради факта, че не смогваше да охлади ми източваше акумулатора редовно.
    Него го смених заедно с акумулатора с два вентилатора от дедра турбо и преправих инсталацията.

    Със сигурност забравям още много дребни неща.

    Колата в момента е мапната на 1.1 бара, защото актуатора не държи повече.



    През всичкото това време не съм казал нито една лоша дума на Стамен или който и да е друг.
    Но явно отношението между хората по форумите е такова, за това и по- рядко пиша вече.
    Предпочитам да си се видя с приятелите и да си говорим глупости, отколкото да пиша нещо по форума и после 10 момченца от къде ли не, да ми обясняват колко съм тъп, щото някой друг бил прав.

    Ванка, извинявай за офтопика в твоята тема, но искам да се спре вече с тая простотия.
    Last edited by dancoo; 26-04-2012 at 18:01.

  12. #162
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by dancoo View Post
    Хлабините на мотора се установиха през свеща, колкото и да ти е смешно. След което се отвори мотора и се премериха хлабини по- големи от допуските!
    Колко точно не помня, но си бяха стряскащи. Видимо лагерите не бяха надрани и вала си беше перфектен. Това не означава, че лагерите са били нови, а с неравномерни контактни петна.
    мда, доста ми е смешно, както стана ясно още когато го каза това в темата за мареата във фиатският форум.
    Сега не те знам инженер ли си, имаш ли някакво техническо образование, но това да измериш хлабина на биелен лагер от порядъка на няколко стотни през отвора на свеща е меко казано абсурдно !
    Айде теоретично може да се спретне такава постановка, сега да я разяснявам файда никаква, ама порядъка на грешката и самото естество на измерването е такова че на практика грешката ще е в пъти по-голяма от самата хлабина в лагера.
    Та ако може да замолиш тоя майстор да разясни тая техника, така една интересна техническа дискусия ще се породи, че даже сума ти и народ ще се ограмоти и ще премине на едно по-висше тех ниво

    Орлине, стига писа глупости бе човек, знаем се кой що прави и от какво отбира.
    Ми много ясно че като цопнеш стоковия чип който е с по-малък надув, мотора ще работи на по-богата смес.
    Това го казвам понеже ти вярвам, че си измерил някакви високи 12-ки АФР, понеже ти вярвам, ама в кой режим точно ги измери, при какви обороти, нещо лог да има на тая работа че да ти вярваме че е било точно така?
    Пиша го това с тоя тон, понеже ти пак нещо се разлетя в облаците и взе да категоризираш доказан чип като нищо неструващ.
    П.П.
    Дино-графиката разгледа ли я, я и направи един анализ, щото там пак се виждат много интересни неща във връзка на АФР, бууст и обороти, аз неслучайно те подпитвам така лееекинко от доста постове насам та барем да вземе се усетиш че нещата не са просто един - единствен АФР над който да кажеш така откровено авторитетно, че някой си чип не ставал според теб де

    Дрига, сори ама аз отговор на моя въпрос досега не получих, само гледам хаберлийски коментари относно АФР-и и колко опасни били те, би ми било интересно да чуя още по въпроса Как, кога, ей го, пак ще потретя - динографика има за пример на кола с Гтек2, айде Орлине разчети я и кажи какво виждаш в нея, да видим кое и защо

    Така, с Орлин се "чухме" на ЛС и единственото ясно за мен е, че колата е имала сериозно обедняване, което се е получило явно от външен фактор след продажбата, понеже както преди споменахме при слагането на Гтека АФР-а си беше в норми
    Last edited by ICI; 27-04-2012 at 00:10.

  13. #163
    започва да се пристрастява RASTIL's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by dancoo View Post
    Толкова години си мълчах, но Вие се осрахте.
    Стамене, как може след като много добре си знаеш лайната които си творил, да продължаваш да ги пишеш тези глупости?
    Първо да изясня, че никой от този или от който и да е форум е взел 1 стотинка от мен за каквото и да било, особенно Орлин.
    Това искам да е ясно и да се спре с измислиците.
    Както споменах, детайли от ремонти Вие не знаете, защото не съм писал.
    Механика, който прави ремонта на мотора и чието име нарочно не споменавам, е най- педантичния човек и перфекционист, когото познавам и при него компромиси не се правят.
    Моля повече да не се пишат глупости по негов адрес, които са извадени от контекста.

    @ Ици, малко разяснения по ремонта на мотора:

    Одисеята започна на рожденният ми ден 11.12.2009, когато купих колата от Стамен от Попово.

    Двигателят:

    Хлабините на мотора се установиха през свеща, колкото и да ти е смешно. След което се отвори мотора и се премериха хлабини по- големи от допуските!
    Колко точно не помня, но си бяха стряскащи. Видимо лагерите не бяха надрани и вала си беше перфектен. Това не означава, че лагерите са били нови, а с неравномерни контактни петна.
    Ремъка беше объркан с 1 зъб (не 2, не 3, а с 1). Посоката на ремъка беше обърната (който не знае, ангренажния ремък е с посока! )
    Който е пипал ТС или 20В знае, че колата си пали и върви с 1 объркан зъб.
    Главата беше за шлайфане, защото беше леко крива. Тук не мога да твърдя дали е била крива при слагането, но трябваше да и се пусне една стружка.
    Беше челосана с едър камък предния път и деругите бяха ясно видими.
    На единия цилиндър клапаните не бяха препаснати добре.
    Вариатора и лагера му бяха зверски надрани, все едно е нямало масло. На изпускателния вал му липсваше едната гърбица и имаше 2 заминали.
    Смукателният вал беше наред. Вариатора беше брутално изкормен и скапан на две места с телоподаващо! Сменени бяха 6 хидравлични повдигача.
    Всички маслени магистрали бяха пълни с някаква слуз от пИрфектните добавки и масла, които бяха ползвани. Разказа ни се играта, докато изчистим блока.
    Бутално- биелните групи като грамаж бяха в допуските, но с едно различно бутало/биелен болт като грамаж. Това беше коригирано.
    Мотора го събрахме с оригинални лагери, сегменти и гарнитури. Всики семеринги бяха сменени защото старите се бяха одървили и течаха, това на кола на 20 хил. км! (според Стамен) Някои семеринги бяха в окаяно състояни.
    И се питах тогава, кой нормален човек ще си събере мотора със стари семеринги. Както се казва на наймуните евтин, на триците скъп.
    Сигурно има доста дребни неща които пропускам, но се надявам до тук картинката да е ясна.

    Скоросната кутия:

    Колкото и Стамен да ме убеждаваше, че хъркането м/у скоростите е нормално, щото видиш ли не съм натискал съединителя докрая, скоросната кутия беше ревизирана.
    Едната вилка беше пред счупване със липсващ тефлонов (или там какъвто е) накрайник и преебан синхронизатор на 2ра или 3та скорост, не помня вече.
    Всички семеринги по скоростите бяха сменени.

    Съединителят:

    Съединителят беше зверски твърд и от там бяше протекъл хидравличния цилиндър (замених го с нов ОРИГИНАЛеН!)
    Съединителят беше от незнаен фиат. Спомням си в магазина момчетата много се смяха и извадиха всички съединители да търсят от кой точно модел фиат е тоя съединител. На мен ми се плачеше тогава.
    Тъй като демпферните пружини явно са oпирали, те бяха ги поизпилили с флекса!

    Окачването:
    Ах, окачването!
    Явно колата е била подготвяна за овална писта, защото задните амортисьори, освен, че бяха напълно изтървали, бяха различни! Единият по- дълъг и по дебел от другия, но еднакво, напълно изпуснали.
    Предните бяха омекнали (нормално за стара кола), но поне еднакви.

    Спирачките:
    Честно, не бях виждал някой да си изтърка накладките до метала.
    Дисковете бяха с приличен ръб, но това си го знаех още преди да купя колата, така, че тук изненади няма, но помага за цялостната картинка на нещата.

    Пистовия ремък и шайбата:
    Те тука си се наиграх сам. Тъй като не успях да си намеря гейтс или нещо добро, в магазина имаше само някакъв Good Year, който купих и сложих. Тогава си мислех, какво толкова - пистов ремък, все ми е тая какъв е.
    После пак плаках.
    След като оправих поразийте си модифицирах шайбата на коляновия вал (не съм си направил все още нова от алуминий) и много внимавам какъв ремък и от къде си купувам.

    Турбото:
    2 ремонта, 5 хиляди километра и 2,5 години по- късно.
    Перфектно рециклираното турбо текна като градинска лейка и беше сменено с GT2560R. Бях станал като двутактова машина и като спирах по светофарите ме застигаше облак дим.
    Първият път се оглеждах от кой скрапер идват тия пушилки. После разбрах, че е от мен.

    Охлаждането:
    Беше сложен някакъв малък вентилатор, предполагам от пунто или уно, който не смогваше да охлади колата по светофарите и температурата на пуснат вентилатор застрашително си се катереше нагоре.
    Работеше само на 2ра скорост!
    Освен това си се пускаше когато му скимне на загасен двигател и поради факта, че не смогваше да охлади ми източваше акумулатора редовно.
    Него го смених заедно с акумулатора с два вентилатора от дедра турбо и преправих инсталацията.

    Със сигурност забравям още много дребни неща.

    Колата в момента е мапната на 1.1 бара, защото актуатора не държи повече.



    През всичкото това време не съм казал нито една лоша дума на Стамен или който и да е друг.
    Но явно отношението между хората по форумите е такова, за това и по- рядко пиша вече.
    Предпочитам да си се видя с приятелите и да си говорим глупости, отколкото да пиша нещо по форума и после 10 момченца от къде ли не, да ми обясняват колко съм тъп, щото някой друг бил прав.

    Ванка, извинявай за офтопика в твоята тема, но искам да се спре вече с тая простотия.
    Ей, трима човека купувахте колата ЦЯЛ ДЕН !!!!!! Слепи ли бяхте, глухи ли, не Ви дадох /с всичкия си/ да я фиркате ли ???
    Умната само с епитетите, че зехте да ме изнервяте ..... не знам де са модовете, ама "осирания", "лайна" - толерират ли се принципно във форума или само за някои автори е позволено.Ако е двоен стандарта и само някои могат да си серат така - трийте ми поста! Ако всички сме равни считам, че след осирането и лайната по мой адрес имам право на пост!
    Та! Данчо мама Данчо, "канарчетата" неа да свършат явно! Последния ти пост е поредното потвърждение на това!
    Ти считаш, че аз съм те взел за канарче и съм те измамил с таз скраперската кола и сочиш доводи за това!
    Е да, ама аз не съм съгласен поради 2 причини:
    1. Вие докато се борехте с колата, аз звънях ли ти по телефона да си я купувам обратно? Кажи тука на всички да знаят! Що не ми я върна?
    2. Основния ми довод, че не аз те направих на канарче са някои кадри от по-долу:
    Тестче с опел вектра 2,5 В6 с цяла генерация "Сербринг", чипосана /пак в англия/ + нитро
    http://www.vbox7.com/play:0c5f3988
    Картинг пистата Попово! Не е овална, ходех си и там, имах си даже отделни гуми и джанти....
    http://www.vbox7.com/play:3d5e2007
    Снимки на финал на около 800 м. на едно летище тук принас с друга Вектра В6 с нитро


    Четирима пасажери в колата по сериозен баир - нагоре, и на второкласен път. Окачването "леш" пък на тоз второкласния път не седи лошо...викам, че и скоростите и хъркат...., съединитела и той с флекса ли беше пилен..... ,е слушайте с 4 - ма човека буксуваааа....
    http://www.vbox7.com/play:cce4ae49
    Тук на клипа всичко си пише....
    http://www.youtube.com/watch?v=DVlAvgTajzc
    Последното клипче е от месец-2 преди покупко-продажбата!Това, и така си беше колата при мен! Така отпътува и за СФ. За съжаление дино - графика неам! Гледам Данчо, постнал една тука, дето много не е за постване, щото след всичките приказки изприказвани, че осраната от мен кола била вече оправена, праи ми впечатление въртящия момент!!!! Да поприпоня само - стандартно, заводски, сток.... тоз матор е 310 NM при 2750 оборота!!!!! На вече оправената от осиранията ми кола, не с гадния чип, ами ремапната/което е правилния, скъпия, даващия по-големи резултати при адекватен ремап начин/ колата е 291 нютона ?!?!? Що ли е така...... Я перфекциониста да сваля едната свещ и да види да неа някой мръднал биелен лагер....... с някоя и друга стотна...
    Сега моля модераторите да не трият поста ми, за да преценят колегите и най-вече Данко /дай боже/ кой аджеба е взел Данко за балък- аз ли или някой друг.
    Аз вече наистина спирам! Данко само си ползвай ръчната на езичето , говорейки "епитети" по мой адрес, да не я ползвам аз! И до момента не съм си позволил да пиша за осирания и лайна по ничий адрес и повод! Очаквам същото и от теб!
    Успех с колата дано да е по-добре отколкото на клиповете!!!!!
    Last edited by RASTIL; 27-04-2012 at 13:30.
    To combat the low atmospheric pressure ...

  14. #164
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    И аз смятам темата за приключена
    От всичко става ясно ,че за едни перфектна значи едно а за други друго
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #165
    Младши алфист dancoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    4

    Default

    Стамене, дръж се мъжки!
    Този пост ти го спестявам от близо 3 години.
    Това ми е последния офтопик в тази тема, ако имаш нещо да ми казваш - по телефона или на лично.
    Last edited by dancoo; 27-04-2012 at 12:10.

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •