View Poll Results: .

Voters
52. You may not vote on this poll
  • .

    31 59.62%
  • .

    14 26.92%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 166

Thread: Дискусия за "Баш Мапването"-дела и аргументи.

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Бацко,аз имам доста участия в направата на коли ,които по твоите разбирания са "зверове" ,но нали ти си "гуро" на тунинга,с теб неможем да се мерим.

    Виж сега,аз си имам кола,с която да се занимавам и ти отправям предизвикателство.

    Тази твоята силна 145 2,0 турбо мапната кола срещу моята на 402 м.

    Лично ще забера снимачен екип и според клиповете ,публиката в този форум да реши кой е победил.

    Ако падна аз,се признавам за лаик,ако паднеш ти правиш същото ,признаваш ,че си лаик и постваш в подписа си.

    А и за да няма оправдания,ето и данните на моята кола:
    277 конски сили на мотора и 313 нм на 1,2 холдбуст.
    еваля, еваля, и викаш супер силни и няма ни едно отхлабено болтче дори, това го разправяй на някой друг

    Сега аз не мога да вземам на Митко колата да се дърпаме без той да е съгласен.
    Иначе мъжко ти е предложението, признаам та
    Скачаш срещу кола с доста лагаво турбо и по-слаба от твоята с почти 20 коня, супер си
    И викаш койт' загуби - оп пише в подписа си
    Ми в доя дух на женствено хвърлени ръкавици що не излезеш срещу Типото, и то като твоята на 1.2 бара ама пък 320 коня на гуми, и после да пишем в подписите там

    Сега сериозно, ако Митко реши да засилва колата, тогава може да ги мерим на драг, щот сега да скачаш на по-слаба кола някак си е смешно

  2. #17
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by ICI View Post
    еваля, еваля, и викаш супер силни и няма ни едно отхлабено болтче дори, това го разправяй на някой друг

    Сега аз не мога да вземам на Митко колата да се дърпаме без той да е съгласен.
    Иначе мъжко ти е предложението, признаам та
    Скачаш срещу кола с доста лагаво турбо и по-слаба от твоята с почти 20 коня, супер си
    И викаш койт' загуби - оп пише в подписа си
    Ми в доя дух на женствено хвърлени ръкавици що не излезеш срещу Типото, и то като твоята на 1.2 бара ама пък 320 коня на гуми, и после да пишем в подписите там

    Сега сериозно, ако Митко реши да засилва колата, тогава може да ги мерим на драг, щот сега да скачаш на по-слаба кола някак си е смешно
    Къде пък скачаш с това куцо Типо на турбо боксера ве-не си ли виждал какво му прави километража

    верно трябва да си доста комплексиран да предизвикваш по -слаба и тежка кола на Драг и то на такъв залог.....ама хора всякакви
    Last edited by abart_; 19-01-2012 at 19:01.
    146 Turbo

  3. #18
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    викате на 400 метра се решава дали колата е 250 коня на мотор а ??? и ко излиза срещу няква орязана атмосферна корса с време 13:-- примерно и алфата пада и ко начи няма и 150 коня тъй ли или излиза срещу на дригата боксера осира старта пада с 5 тира и пак колата неможе да е тия коне .. стига глупости може и още как ама не опира до тва кой е по бърз от 2мата .. особено на 400 м
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #19

    Default

    Отностно замерването трябва да направя няколко уточнения за да няма неразбории

    1. Тъй като колата няма диагностична букса или стандартен оборотомер който да е сравнително точен, то се наложи да "калибрирам" диното спрямо колата по китайски оборотомер който изглежда не е "съвсем точен" освен това собственика на колата ми каза че ограничителя на оборотите е на 7800, а сега Ици казва 7000, всъщност като мерих колата тя си отиваше на харабията 8000 оборота по "водомера"

    2. ВСИЧКИ ролинг роуд динота без изключение, НЯМАТ НУЖДА от обороти на двигателя за да измерят мощността на колелата !!! Диното мери спрямо оборотите на ролерите СИ !!! Обороти на мотора на диното му "трябват" само и единственно за да се определи предавателното число на съответната предавка на която се мери от където пък се вади графика на въртящия момент, т.е ако нямаме обороти на мотора ще имаме графика само на мощност спрямо скорост на валяка на диното, като графика на въртящ момент няма как да имаме защото диното незнае кви са оборотите на мотора по време на измерването !!!

    3. От така направените разяснения фактите са следните. От представените графики вярна е формата на кривите, вярна е стойността на мощността на гуми(без оборотите при които се постига), верен е буста, верни са и смесите. "грешни" като числа са оборотите на мотора и от там е грешен и въртящия момент като стойности но не и като крива. Ако реално ограничителя на оборотите е 7000 както казва Ици, то въртящия момент е по-висок като стойност от този който е изписан на графиката, колко по висок е лесно да се сметне ако се знае точното предавателно число на 4та предавка и предавателното число на дифа

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post


    Дано поне колата да радва собственика......

    Не е и много професионално да се карате пред момчето, на когото е въпросната кола, мисля аз! Най-малкото, че би му станало неприятно ако са му взели паричките, показали са му резултати, а те в действителност не са точно такива.....Обаче кой да мисли за това!
    Човече, ти сега усети ли се какво рече, ами ти баце директно подклаждаш интрига че диноизмерването е един вид с фалшифицирани резултати!!!

    Айде, пиша още един път за бавно схващащите какви са резултатите:
    218 коня на гуми при 1.25 бара
    Полученото отместване на оборотите със +17% е поради китайският рацингов оборотомер, който дава грешно оборотите при едаване на маркер за 3000об/мин на диното
    Някой ако още не е разбрал че това не влияе по никакъв начин на измерените коне, ами освен да продължава да си завива болтчета и да не си мори акъла, друго не мога да му кажа

    Едит:
    Оп, Тони е писал
    Last edited by ICI; 19-01-2012 at 20:25.

  6. #21
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default Дискусия за "Баш Мапването"-дела и аргументи.

    ...

  7. #22
    започва да се пристрастява Alfabas Dimov's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Burgas
    Posts
    64

    Default

    повечето гласове ще са за петко защото според мен повече мапнати коли са ЖТД

  8. #23
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    дано не е спам ма само токи4а съм чувал да ги прави тез работи





    айде стига сте се яли бре оууууу
    то е ясно ,1че всеки от изброените може !!!!!!! ма това е нашия форум ! разберете го !
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  9. #24

    Default

    Аз да си гласувам чинно.
    Гласувах за Бобо!!!
    Това е човека който знае да настрои колата ми до най-малкия датайл.

    А до колкото другите МАПЕРИ няма да коментирам.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  10. #25
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    баси невярвах че ще иматакава тема въобще
    всеки си разбира от работата ама чак пак да се видят гласовете и то в този форум

    аз гласувам с неутрален глас зада няма интриги после
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    баси невярвах че ще иматакава тема въобще
    всеки си разбира от работата ама чак пак да се видят гласовете и то в този форум

    аз гласувам с неутрален глас зада няма интриги после
    Аз съм на същото мнение
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    абе Дрига, сега пък отде реши да коментираш кой бил по-голям мапер?
    Те колите дето всеки прави са съвсем съвсем различни.

    Като ти е толкова дерт, вади някоя кола дето е правена от теб, цялостен тунинг проект и на дадено мероприятие ще се пуснат заедно, било то на драг или на обиколки за време.
    Нещо против?

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тази анкета е пълна излагация на дригата отново. Как можа бе момче да се излагаш така? Разбира се, че можещия да мапва ще е този с най-много мапнати коли. Как може някой да каже кой може и кой не може след като никой от другите не го е мапвал преди това? За пореден път се доказа колко ти е акъла. Кефи си се на простотията сега.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    абе аз да викажа че по голям от мене нема
    имам такива мапвания дето не мое си представите дори
    а тея от БГ мапс и Гугал мапс направо къртят
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Дрига, нали ти казах че съм ти запазил глупавите постове дето ме наричаш гайкаджия, как колите били с фалшиви резултати за пред клиентите и други тъпни от сорта, та те останаха на лаптопа в сервиза и мислех да ти предложа, ако няма да се извиниш за тия драсканици, на следващото мероприятие ако ще се появяваш де, да вземе да на'лузиш един чорапогащник с токчета и да сложиш малко сенки и червило, барем никой не те познае ...че е жалко

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •