Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Alfa Romeo 145 QV и какво окачване да изберем?

  1. #16

    Default

    Ей такива нещица няма ли да помогнат за стабилизиране на задницата:
    http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-AL...item2a16841d4b

    както и :http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-UR...item45feca3422

    Иначе и аз мисля, че кони е достатъчно като име, че да не се притесняваш ако го инсталираш...

    Това за доживотната гаранция обикновено се има предвид живота на продукта, тоест ако днес си ги купиш и фирмата утре реши, че тоя модел спира да го произвежда => ядеш бАхура с "доживотната" гаранция... Просто тъп маркетингов трик, за който повечето потребители одавна се усетиха, но някои фирми все още го прилагат - лично за мен не е фактор за нищо.
    Last edited by badmadafaka; 22-01-2012 at 15:34.

  2. #17

    Default

    OSRAV Kit Sport е с класи над измисленото Кони и Билщайна. Ако не ти харесва Осрава го купувам на момента

    Приеми ми думите за факт моля те. Колегите, които са писали съм сигурен. че искат да помогнат, но най-вероятно си нямат представа реално кое какво.
    Last edited by ne0; 22-01-2012 at 18:41.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Eто ти и още един факт за амортисьорите,конито е с доживотна гаранция,а билщайна ,не така ,че сам можеш да си направиш изводите.
    Само да поясня за да не се тават обърквания - не разчитайте доживотната гаранция да важи за БГ. Информацията е лично от вносителя (Руди), от който съм си купувал моя комплект навремето... А конкретния повод беше, че се наложи да подменя едниния ми амортисьор, за щото беше изпуснал.
    Иначе конитата са достатъчно добри като компромис за ежедневна кола, която се използва и за неделно каране по писта, но за чисто пистово ориентиран проект според мен са слаби...

    AR 145 QV '97

  4. #19
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    OSRAV Kit Sport е с класи над измисленото Кони и Билщайна. Ако не ти харесва Осрава го купувам на момента

    Приеми ми думите за факт моля те. Колегите, които са писали съм сигурен. че искат да помогнат, но най-вероятно си нямат представа реално кое какво.
    Ей,хиена

    Изпревари ме с офертата.....и аз съм сериозен
    146 Turbo

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by chico View Post
    Само да поясня за да не се тават обърквания - не разчитайте доживотната гаранция да важи за БГ. Информацията е лично от вносителя (Руди), от който съм си купувал моя комплект навремето... А конкретния повод беше, че се наложи да подменя едниния ми амортисьор, за щото беше изпуснал.
    Иначе конитата са достатъчно добри като компромис за ежедневна кола, която се използва и за неделно каране по писта, но за чисто пистово ориентиран проект според мен са слаби...
    Тука не си прав на един приятел му отказаха гаранция тук, веднага писа писмо до кони и му замениха амортесьорите с нови

    ---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:42 ----------

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Ей,хиена

    Изпревари ме с офертата.....и аз съм сериозен
    Абе вие и двамата сте хиени ма има ли ремонтни комплекти за това окачване, че момчето спомена че нещо било заминало
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    за тази кола няма по добро окачване от това,фактурата за него е при мен струва 4 пъти повече от конито.Ако решиш да го махаш и аз го искам,и джантите също.
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Rado145QV View Post
    за тази кола няма по добро окачване от това,фактурата за него е при мен струва 4 пъти повече от конито.Ако решиш да го махаш и аз го искам,и джантите също.
    ЕЕЕ чак да няма по-добро недей
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    за това какво е решил да прави с нея си е мн. добре
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тука не си прав на един приятел му отказаха гаранция тук, веднага писа писмо до кони и му замениха амортесьорите с нови
    Абе то и аз писах тогава до кони, но уви, отсвириха ме...

    AR 145 QV '97

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    ЕЕЕ чак да няма по-добро недей
    По-добро в стандартната конфигурация на окачването няма .

    ремонтни комплекти има , зависи от коя серия е и коя година и дали е с компенсатори и т.н.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #26
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Я споделете за тези ремонтни комплекти, че ме заинтригувахте. Междудругото набарах едни форуми, където имаше сравнение между OSRAV-a и Koni-то , та и там масово казваха, че ОСРАВ-а е много, много по-добър от Кони-то. Тези дни трябва да получа и цени за нов Kit Sport KGX директно от производителя. Ще пиша, когато имам резултат.

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  12. #27

    Default

    Колега за щангите...ако не се лъжа от Lancia Dedra SW бяха с 2,3 мм по дебели от оригиналните на 145-цата.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post
    Я споделете за тези ремонтни комплекти, че ме заинтригувахте. Междудругото набарах едни форуми, където имаше сравнение между OSRAV-a и Koni-то , та и там масово казваха, че ОСРАВ-а е много, много по-добър от Кони-то. Тези дни трябва да получа и цени за нов Kit Sport KGX директно от производителя. Ще пиша, когато имам резултат.

    Поздрави
    Всички сериозни марки предлагат ремонтни комплекти за окачването, така че може да се подменят износените елементи и да стане като ново. Обикновенно след контакт с фирмата производител те ти дават цена за елементите които се подменят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Днес получих отговор от представителя на ОСРАВ за България:

    Здравейте г-н Узунов,

    Във връзка с вашето запитване до Osrav за амортесьори KGA 127 ,KSM 281
    ви уведомяваме, че KGA 127 струва 1586лева ,а KSM 281- 562 лева. Амортесьорите могат да ви бъдат доставени след месец и половина.За да се поръчат ни е необходимо капаро от 50%.
    Цената е доста неприятна, но горе долу идва на Bilstein B6. Нямам идея колко по-добри са от Кони. Определено ще потърся ремонтен комплект, така че пак ще контактна италианците!! Предполагам, че става дума за 4 броя, а не за 1


    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ето ви някакъв каталог че иначе трудно може да разбереш кво става Макар че нещо не ме кефи на коли с различни шенкели им дават еднакви амортесьори

    ПП: Мисля че от КГА серията конито е на същото ниво според мен само THR си заслужава от осрав
    Attached Files Attached Files
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •