Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Регистрация на автомобил(мпс) в данъчното / общината

  1. #1

    Default Регистрация на автомобил(мпс) в данъчното / общината

    Здравейте, колеги тъй като минах съвсем скоро по този досаден път ще го обясня за тези които им предстои покупка на автомобил втора ръка от предишен собсвеник и така да си спестят моите 3 разходки до прекрасната ни общинска администрация.


    На крадко необходимите документи са :

    1.Голям талон на автомобила + ксеро копие на документа

    2.Квитанция за платен данък от предишния собственик за изминалата година + ксеро копие на документа

    3.Нотариално заверения договор за покупко-продажба + ксеро копие на документа

    4.Квитанция за платен местен данък(плаща се при нотариуса)

    5.Попълнена декларация по чл.54 ал.1 от ЗМДТ (дава се на място)

    6.Удостоверение за застрахователна оценка *(на мен ми го изискваха но успя да мина и без него защото го бях забравил при нотариуса)

    7.Удостоверение за наличен катализатор на автомобила(ако не е упоменато в точка V.9 на големия талон) *на мен ми го изискваха и го извадих безплатно от оторизиран сервиз на марката, но в някой сервизи или в технотест се плаща м/у 10 и 30лв

    !!! т.7 важи само за автомобили под 74Kw (100к.с.) и обем на двигателя под 1800 куб.см при тях наличието на катализатор намалява данъка с 50%
    над 74Kw(100к.с.) няма значение дали има катализатор или не - плаща се пълния размер.


    На места в зависимост от служителя може да минете и по лесно примерно само с копията и декларацията без да се налага да носите и оригиналите. Или без удостоверението за застрахователна оцена и това за катализатора. Но ако искате да ви е напълно чиста работата носете всичко и няма как да ви върнат.



    Ако модераторите сметнат за правилно да направят темата важна.
    Last edited by cassillas; 20-01-2012 at 19:35.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Искам да попитам следния въпрос: Като си купих колата предишните собственици ми я продадоха с платена част от данъка, мисля, че беше 20лв. Като я взех все още не съм я регистрирал в данъчното. Ако искам да я продам какво трябва да стане? Мога ли да направя и аз като старите собственици и да заплатя само част от данъка или не е много законно, защото сега ходих при нотариус и ми искат данък в пълен размер. Възможно ли е при някой нотариус да става по начина по който попитах?

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Искам да попитам следния въпрос: Като си купих колата предишните собственици ми я продадоха с платена част от данъка, мисля, че беше 20лв. Като я взех все още не съм я регистрирал в данъчното. Ако искам да я продам какво трябва да стане? Мога ли да направя и аз като старите собственици и да заплатя само част от данъка или не е много законно, защото сега ходих при нотариус и ми искат данък в пълен размер. Възможно ли е при някой нотариус да става по начина по който попитах?
    От около година тая практика отпадна, така че си позакъснял с тоя гяволък. Ако си намериш такъв нотариус, който да се съгласи го давай насам
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    От около година тая практика отпадна, така че си позакъснял с тоя гяволък. Ако си намериш такъв нотариус, който да се съгласи го давай насам
    Е ноември месец стана това... Сега ако ми кажеш, че трябва да си платя данъка и глобите за закъснение по-добре да я мятам за скрап....

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Е ноември месец стана това... Сега ако ми кажеш, че трябва да си платя данъка и глобите за закъснение по-добре да я мятам за скрап....
    Данъка си плащаш от момента на придобиването по договор. Назад не те интересува, ако ще 20 години да не е плащан данък.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Данъка си плащаш от момента на придобиването по договор. Назад не те интересува, ако ще 20 години да не е плащан данък.
    Е това е ясно ама пак 140 + някой друг лев глоба... поне 200. А понеже съм от Берковица, трябва ли да се прибирам, за да я регистрирам в данъчното или може и в София?

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Е това е ясно ама пак 140 + някой друг лев глоба... поне 200. А понеже съм от Берковица, трябва ли да се прибирам, за да я регистрирам в данъчното или може и в София?
    По-постоянен адрес на собственика.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    По-постоянен адрес на собственика.
    Ами след като не съм я регистриал по постоянен адрес къде се води колата в момента? Преди беше в София. Мога ли да платя данъка тук, да я продам и да не се налага да я вписвам в Берковица?

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Не може. Всяка община си е за себе си. Дори и данъците са различни.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Ами след като не съм я регистриал по постоянен адрес къде се води колата в момента? Преди беше в София. Мога ли да платя данъка тук, да я продам и да не се налага да я вписвам в Берковица?
    Почни отначало, колата прехвърлял ли я изобщо на твое име в някои КАТ?

    http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html А това калкулаторче върши чудна работа.
    Last edited by thecleaner; 24-07-2012 at 01:05.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Почни отначало, колата прехвърлял ли я изобщо на твое име в някои КАТ?

    http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html А това калкулаторче върши чудна работа.
    Да бре Радко, колата си е на мое име. Регистрирана е в кат, но в данъчното не е и данъка не е плащан.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Да бре Радко, колата си е на мое име. Регистрирана е в кат, но в данъчното не е и данъка не е плащан.
    Аз да доизясня че нещо ме омота.

    Та 0тиваш в данъчната, регистрираш, бият ти един акт за закъснение, плащаш си данъка като поп и си ти
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Аз да доизясня че нещо ме омота.

    Та 0тиваш в данъчната, регистрираш, бият ти един акт за закъснение, плащаш си данъка като поп и си ти
    За 6 месеца закъснение колко ще ме глобят? А това, че тряя се прибирам до Берк е голям шит.... ама да съм го мислил на време. Мерси много за помощта.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    За 6 месеца закъснение колко ще ме глобят? А това, че тряя се прибирам до Берк е голям шит.... ама да съм го мислил на време. Мерси много за помощта.
    100 ЛВ е глобата + данъците от датата на придобиване по договора + лихвите.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #15
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    100 ЛВ е глобата + данъците от датата на придобиване по договора + лихвите.
    Да ама не... глобата е по преценка на органа, в моя случай - 20 лв + дължимата сума до момента. Няма никакви лихви.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •