Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Цялостно пребоядисана 147-ца

  1. #16
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Мииии, вижте ся - от А до Я ни струваше точно 2 бона, в т.ч. доста тенекеджийска работа и мнооого работа по пласмасовите трошляци /тя и задната броня, и долната кора, а и цялата кола имаха поражения не от целувки, а от див десетгодишен секс с бордюри, дупки, диреци и себеподобни/, а бе плачеше си за кърпене и освежаване!
    Та "целувката" с мантинелата ни пришпори да я пооправим и отвън, след задължителната ходова част, съединител, кво ли още не, а и салонът й е подменен с нов тип Рекаро, кожи-вожи - глезотии... та сега вече е в почти пълна хармония вид-съдържание
    Не че синът е мирясал - подскача вече за спортните пружини, Босето... списъкът му няма край
    А джантите са си консуматив, тя си има оригинални 15-ки със зимни гуми, ама пък на живо хич не е зле с тия широки бумбалки. На мен ми друсат, а синът все експериментира и си ги менка през няколко месеца с някви приятели - все нещо не му харесва!
    Все пак е ежедневка, но си е мерак!
    Тия дни ще я мием, чистим, пастираме - гимнастиките продължават
    Last edited by Zarini; 21-01-2012 at 23:25.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  2. #17
    започва да се пристрастява IcemaN92's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Горна Малина
    Age
    32
    Posts
    37

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Мииии, вижте ся - от А до Я ни струваше точно 2 бона, в т.ч. доста тенекеджийска работа и мнооого работа по пласмасовите трошляци /тя и задната броня, и долната кора, а и цялата кола имаха поражения не от целувки, а от див десетгодишен секс с бордюри, дупки, диреци и себеподобни/, а бе плачеше си за кърпене и освежаване!
    Та "целувката" с мантинелата ни пришпори да я пооправим и отвън, след задължителната ходова част, съединител, кво ли още не, а и салонът й е подменен с нов тип Рекаро, кожи-вожи - глезотии... та сега вече е в почти пълна хармония вид-съдържание
    Не че синът е мирясал - подскача вече за спортните пружини, Босето... списъкът му няма край
    А джантите са си консуматив, тя си има оригинални 15-ки със зимни гуми, ама пък на живо хич не е зле с тия широки бумбалки. На мен ми друсат, а синът все експериментира и си ги менка през няколко месеца с някви приятели - все нещо не му харесва!
    Все пак е ежедневка, но си е мерак!
    Тия дни ще я мием, чистим, пастираме - гимнастиките продължават
    Наистина супер е станало !!Евала за труда и парите вложени в нея! Единствено емблемата отзад като я няма,някак стой празно без нея.
    The new one - Lancia Delta II 1.8 16v 131hp 98'
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 98'
    Lancia Dedra 1.8 i.e. 92'
    ex Fiat Uno Turbo

  3. #18

    Default

    Наистина е карасива колицата много ми допадна предницата както е направена. Да си я карате безпорблемно и живи и здрави!
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  4. #19
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Благодарим още веднъж за поощрителните отговори!

    Истината е, "че на вкус и цвет товарищ нет" и тая гола задница и в мен извиква желания за намеса, ама синът си я харесва - нарочно махна емблема, ключалка, отваряйки работа и на майстора и на мен /изкарах му дискретно капронов конец през задната кора за аварийно отваряне на багажника/, а бе даже и надписите отзад не ще!
    А смръщената предница си беше основна цел на занятието, и на двама ни ни харесва, иначе си е леко опулена, особено в сравнение с новия фейслифт.

    Идеята пък за прагове и добавка за предната броня веднага отпадна, щото знаем качествата на фибростъклото и кво става с него при лек натиск /напр. при влизане и излизане отзад хората редовно стъпват по праговете/, за добавките 2 пръста над земята да не говорим - все пак колата си е ежедневка. Основната ни цел беше възстановяване, а и всичко друго товари сметката, която и така не е малка...
    В момента изглежда семпло и стилно, но с новия лак все едно току що е излязла от завода -добре опъната и лъскава, само предният номер носи спомени от мантинелата
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  5. #20

    Default

    Супер е! И на мен ми допада предницата, дори и джантите много добре и седят, нищо че били тип голф...Много безаварийни на теб и на сина

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  6. #21
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Talking

    Тенкс, и на теб - милиони безаварийни

    В момента глезлата е в бокса за смяна на пружините със спортни, по-късно отиваме да пилим нервите на майстора с претенции /иначе е приятел/. Ще постнем пак снимчици... ако успеем да я придвижим в тоя рекорден сняг, при тва легнала по корем - пусти късмет
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  7. #22
    *** Dagi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София,Лагера
    Posts
    744

    Default

    Много хубаво е станала колата и сега пружините ще я допълнят перфектно.Поздравления
    Bmw 535d LCI 410WHP(Hybrid turbo FMIC) 12.8 -400m
    BMW F13 M6
    BMW X6 3.5d
    Mini cooper r56 lci
    Alfa romeo Gt 1.9 jtd Eibach anti roll bars, eibach springs,Koni suspension, gtb2056vzk,Fmic, full exhaust 76mm, Quife, brembo brakes 330mm

    SPRINTAUTO Service

  8. #23
    Запален ланчист Peak1's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив, Кичука
    Age
    35
    Posts
    233

    Default

    Миналия ден те мернах, мина по Петко Каравелов (покрай паркингите до пешеходния мост), веднага ми грабна окото, супер е
    Alfa Romeo 166 2.4JTD /// Lancia Delta 2.0 16V GT

    ex Mercedes-Benz W124; ex Lancia Kappa

  9. #24
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Peak1 View Post
    Миналия ден те мернах, мина по Петко Каравелов (покрай паркингите до пешеходния мост), веднага ми грабна окото, супер е
    Благодаря, бил е синът - студент, прибирал се е от лекции...

    Междувременно колата вече е на спортни пружини - доста по-ниска, кората под ДВГ-то е само на 4 пръста над асфалта. Вярно, че изглежда по-добре, ама веднага се превърна в кокона - няма излизане от гаража в тия ледени коловози /затова още нямаме и снимки - в гаража е тясно за "професионални фотографи" като нас /!
    Тааа - всяко зло за добро и обратно, колкото повече я разхубавяваме, толкова повече й треперим - сакън, да не й се случи нещо. Вместо непретенциозна ежедневка - вече имаме капризна и красива глезла. Оня ден в снега синът се прибира с отпрана задна броня на старичката и "железна" Киа и ми вика - Ох, добре, че не бях с Алфата , и донякъде е прав - пак ще я вържем "временно" с тел, ама на Алфата можеш ли да си позволиш такъв "тунинг"

    Скоро ще качим снимки с ниското окачване , само да се поразтопи ледът!
    Last edited by Zarini; 31-01-2012 at 13:42.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  10. #25
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Ето ги и снимките - бая й се смъкна коремчето!
    Сори за мръсните джанти , все пак разделът е "Представете...", ама в тоя кучешки студ - миене йок
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 428.jpg   429.jpg   430.jpg   431.jpg  
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  11. #26

    Default

    само луфта межди маската и предния капак не ме кефи, иначе хвала!

    боята пръсВа

  12. #27
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    само луфта межди маската и предния капак не ме кефи, иначе хвала!

    боята пръсВа

    Тенкс
    Еееее, нека да има и някъв кусур - против уроки

    Лятото ще го борим, па ша видим кой кого
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •