Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Отваряне на багажник

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако винаги се отваря с ключа - електрически или от бутона в жабката, мисля, че проблемът не е в снопа между купето и капака.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Отваря се от бутона в жабката само от време на време. Щом не се отвори мушкам ключа и отварям. Като завърта сработва електрическото отваряне а не механично да го отварям. Между другото бутона за отваряне не ми е в жабката, а съм го извел на кората на шофьорската седалка. Да не би някъде да има лоша връзка, но се съмнявам в това. Но и авариините сработват също от време на време та си мисля проблема да не е общ?
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Отваря се от бутона в жабката само от време на време. Щом не се отвори мушкам ключа и отварям. Като завърта сработва електрическото отваряне а не механично да го отварям. Между другото бутона за отваряне не ми е в жабката, а съм го извел на кората на шофьорската седалка. Да не би някъде да има лоша връзка, но се съмнявам в това. Но и авариините сработват също от време на време та си мисля проблема да не е общ?
    Ето я схемата:



    Моторът на ключалката (N57) се захранва през релето J56 (в зелено).

    Това реле сработва когато получи маса (-12V) на извод 85.

    Тази маса се получава от:

    1 - Задействане на контакта H71 (той се задейства от завъртането на ключа в ключалката)

    2 - Задействане на контакта H33 (бутона в жабката, или който си извел другаде).

    При втория вариант бутонът H33 получава маса от пин 9 на конектор B от арматурното табло.
    На този пин 9 се появява маса само когато скоростомерът показва 0 km/h.
    Това е направено за да не може багажникът да се отвори по грешка в движение.

    Накратко:

    Щом винаги се отваря електрически с ключа, най-вероятно проблемът е в липсата на маса (понякога) на въпросния пин 9.

    На първо време провери да не са се подвадили буксите на арматурното табло.
    Last edited by ecotronic; 15-07-2012 at 16:20.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Днес натискам бутона при загасена кола и пак неще да се отвори. Чува се мъченето на магнита да сработи но не успява, т.е. едно глухо тупане. Имам чувството че силата на тока не достига. Запалих колата натиснах и се отвори. Вероятно някъде имам хлабава връзка и при загасена кола не достига сила на тока. Скоро намерих в багажника под кората вдясно обувка с десетина кабела влизащи в нея да е хлабава. Тези кабели бяха маси. Предполагам, че ще имам и другате хлабава маса. Масата, която идва към пин 9 къде е прихваната към купето? Утре ще проверя въпросните конектори на таблото.
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато чуваш релето да цъка и ключалката как се мъчи да се отвори, това със сигурност се дължи на лоша връзка някъде.
    Но ако натискаш бутона и не чуваш нищо, проблемът е вероятно в масата, която трябва да я има на пин 9.
    Не намирам схема на самото арматурно табло и не мога да ти кажа откъде точно взима маса. Но ако то имаше проблем с масата, и други неща по него нямаше да работят нормално.
    Last edited by ecotronic; 15-07-2012 at 22:46.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Свалих арматурното табло но на него има три букси а не пише какви букви са Има синя бяла и черна Надписани са пиновете но не са надписани самите букси. Нямаше някоя да не е щракната добре В момента багажника пак се отваря от време на време Направи ми впечатление че когато не се отваря от бутона и го отворя с ключа ако след това натисна бутона при отворен багажник то магнита сработва След това затварям багажника и пак неще да се отвори от бутона Трябва да търся може би това реле J56 и да му почистя контактите но къде да го намеря?
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Добра идея е да пробваш от релето. J56 се намира на блока с релетата в багажника - дясно. Ориентирай се по скицата:





    Извади релето от цокъла му и на неговото място бодни 2 проводника както сочат стрелките:



    Изкарай проводниците вън от багажника и допирайки ги един до друг виж как се отваря.

    Ако не винаги се отваря, търси лоша връзка по веригата на мотора на ключалката:

    Предпазителя B60 - извод 30 от цокъла на релето - извод 87 от цокъла - междинните конектори D27 и D40 - мотора и неговата маса.

    Ако винаги се отваря, вероятно проблемът е в окислени контакти на релето или проблем в оперативната му верига.

    PS: от 3 - те букси на арматурното табло, буксата "B" трябва да е средната.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Релето J56 беше заменено със J55 и J57, които са идентични Резултат нямаше Разклатих снопа кабели под съответните релета и всичко си дойде на място Багажника вече трети ден се отваря от бутона без проблеми Не помня кой беше първият път но имаше такъв и сега втори път се натъквам на случай с лоша връзка в обувките на кабелите
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #39

    Default

    Колеги здравейте виждам, че темата е стара и реших да не отварям нова и да пиша в тази, та и мен ме интересува някой дали си е правил багажника да се отваря и затваря сам, в смисъл с дистанционно или с копче....предполагам някакъв модул трябва, но от към самият механизъм дето отваря и затваря багажника не ми става много ясно какво да търся в магазините за да го направя този номер! Намерих ето този модул, но не-знам дали ще свърши работа:
    http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=2798



  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    166-цата няма нужда от такъв модул, защото тя си го има фабрично.
    Но ако се интересуваш за колата от подписа, вероятно повече информация ще получиш, ако зададеш въпроса си в раздел 156.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    166-цата няма нужда от такъв модул, защото тя си го има фабрично.
    Но ако се интересуваш за колата от подписа, вероятно повече информация ще получиш, ако зададеш въпроса си в раздел 156.
    За 156 става въпрос, да. Мерси все пак



  12. #42

    Default

    За да отваряш и затваря багажника дистанционно...мисля че с тези парички можеш спокойно да си купиш още една 156-ка

  13. #43
    Младши алфист k.andreev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sopot
    Posts
    25

    Default

    Здравей те колеги ,от скоро имам 166-цата и имам следния проблем с багажника отваря се само с копчето вътре в джабката от самия ключ ,механично не се отваря ,къде може да е проблема .

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by k.andreev View Post
    Здравей те колеги ,от скоро имам 166-цата и имам следния проблем с багажника отваря се само с копчето вътре в джабката от самия ключ ,механично не се отваря ,къде може да е проблема .
    Чрез ключа багажникът нормално се отваря по 2 способа:

    1 - При леко завъртане наляво задейства електрически контакт (все едно, че натискаме бутона в жабката) и багажникът се отваря заради действието на електрическата ключалка.

    2 - При по-голямо завъртане наляво, ако електрическата система не работи (примерно заради свален акумулатор), бажгажникът се отваря на чисто механичен принцип.

    Тъй че би ли уточнил кое от двете е при теб (или и двете не работят)?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45
    Младши алфист k.andreev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sopot
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Чрез ключа багажникът нормално се отваря по 2 способа:

    1 - При леко завъртане наляво задейства електрически контакт (все едно, че натискаме бутона в жабката) и багажникът се отваря заради действието на електрическата ключалка.

    2 - При по-голямо завъртане наляво, ако електрическата система не работи (примерно заради свален акумулатор), бажгажникът се отваря на чисто механичен принцип.

    Тъй че би ли уточнил кое от двете е при теб (или и двете не работят)?
    проблема е че немога да завъртя въобще ключа ,поставямго и при опит да го завартя не помръдва ни на ляво ни на дясно .

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •