Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Отваряне на багажник

  1. #46
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by k.andreev View Post
    проблема е че немога да завъртя въобще ключа ,поставямго и при опит да го завартя не помръдва ни на ляво ни на дясно .
    Най-вероятно има механичен проблем с ключалката на багажника. Трябва да се разглоби и изясни какъв е проблема. Някога работела ли е тази ключалка с този ключ?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #47
    Младши алфист k.andreev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sopot
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Най-вероятно има механичен проблем с ключалката на багажника. Трябва да се разглоби и изясни какъв е проблема. Някога работела ли е тази ключалка с този ключ?
    немога да кажа да ли е работила , трябва да говоря с предишния собсвтеник ,иначе ще се разглабя друг вариант не виждам .

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може би е сменяна ключалката и този ключ не е за нея. Може би е работа за ключар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    Младши алфист k.andreev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sopot
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Може би е сменяна ключалката и този ключ не е за нея. Може би е работа за ключар.
    възможное ,но със сигорност трябва да говоря с човека да видим за какво иде реч , а варианта да се отваря през дистанционно че ако е друга ключалка работата ще стане ...

  5. #50
    Запален алфист Fr0sT's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    София
    Posts
    245

    Default

    Колега пробва ли с натискане отгоре - с лявата ръка натискаш ръба на капака точно над ключалката надолу и в този момент пробваш да завъртиш ключа наляво ?
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 136hp - 2000

  6. #51
    Младши алфист k.andreev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sopot
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by Fr0sT View Post
    Колега пробва ли с натискане отгоре - с лявата ръка натискаш ръба на капака точно над ключалката надолу и в този момент пробваш да завъртиш ключа наляво ?
    да , имам чуството че наистина ключалката е променена ,въобще не помръдва

  7. #52
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Привет,

    Днес се борих да демонтирам теглича от моята 166, и все още не съм успял да го стигна докрай. Но забелязах, че при отключване на багажника от копчето на дистанционното след това не след всяко щракване багажника реално се отключва. Сякаш не му достига сила. Всеки път щрака и то силно на звук, и ако му помогна с ръка в този момент се отключва. Ако ли не дръпна, често отново се заключва преди да съм посегнал да го отворя. Зачетох се за релето j56 от тази тема, но схемата не се вижда и не се ориентирам къде е. Възможно ли е като съм дръпнал кабела за захранването на ремаркето да съм разхлабил някакви връзки или букси около ключалката? Признавам си, че не зная на какъв принцип точно работи. Мислях, че механизмът е по-скоро в самия капак, а не откъм бронята, където аз човърках. Благодаря за вашите насоки предварително.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  8. #53
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Привет,

    Днес се борих да демонтирам теглича от моята 166, и все още не съм успял да го стигна докрай. Но забелязах, че при отключване на багажника от копчето на дистанционното след това не след всяко щракване багажника реално се отключва. Сякаш не му достига сила. Всеки път щрака и то силно на звук, и ако му помогна с ръка в този момент се отключва. Ако ли не дръпна, често отново се заключва преди да съм посегнал да го отворя. Зачетох се за релето j56 от тази тема, но схемата не се вижда и не се ориентирам къде е. Възможно ли е като съм дръпнал кабела за захранването на ремаркето да съм разхлабил някакви връзки или букси около ключалката? Признавам си, че не зная на какъв принцип точно работи. Мислях, че механизмът е по-скоро в самия капак, а не откъм бронята, където аз човърках. Благодаря за вашите насоки предварително.
    Според мен, щом щрака проблема не е електрически. Звучи ми като да се отключва и после от тежестта на капака пак да се затваря. Без да съм ровил по ключалката си мисля, че е въпрос на регулиране на механизмите. Виж да няма някъде гумени тампони, на които лежи капака. Ако са смачкани не могат да подпрат отдолу капака и той се затваря.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #54
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Пробвай да развиеш малко тампоните Те са на капака
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #55
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    В тампоните дори имаше бутони с пружина
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #56
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Благодаря за насоките, днес преди да ги прочета забелязах, че капакът няма равни отстояния от калниците от двете страни. Предполагам тегличът в повлиял за това. Малко натиснах капакът настрани и вече има подобрение Ще си поиграя и с тампончетата за по-добри резултати.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  12. #57
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Прави проверки и реглажи когато колата е на равна повърхност
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #58
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Свалих преди малко целия теглич след над 6 часа мъки общо. Колата си се настрои сама И въпреки че тройката бусо не се товари особено от едни 30-40кг, имам чувството, че рипа по-енергично и вирна дупето.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •