Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Табло от 1.8, 2.0 на 1.7

  1. #1
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default Табло от 1.8, 2.0 на 1.7

    Мога ли да сложа табло от 1.8 или 2.0 с уредите за налягане на масло, температура и т.н. и какво ще ми трябва като допълнение към него- датчици ала бала ?

  2. #2
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    колега, не се вкарвай във филми, направо търси 1.8 или 2.0...масрафа е като на 1.7
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  3. #3
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default

    Човек...не е толкова лесно...поне тая 1.7 е от познат, няма нищичко за правене, пълно каско за 2012, гражданска, преглед, винетка....найлоните даже се показват от прага вътрешния...колата е адски запазена...никакви забележки....абе ще я видите март месец както се казва....та, какво трябва да се вземе към таблото

  4. #4
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Разгледай темите побликувани от колегата nikola_59, той пуска тема как е правил това
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  5. #5
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by RomeoSpark View Post
    Мога ли да сложа табло от 1.8 или 2.0 с уредите за налягане на масло, температура и т.н. и какво ще ми трябва като допълнение към него- датчици ала бала ?
    Може да се сложи.
    Окабеляването е налично, така че ще ти е достатъчно да си намериш и съответните датчици за налягането и температурата на маслото и да ги монтираш на съответните им места в двигателя.

    Аз лично съм го правил това.

    Успех!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Само като забележка да спомена, че е възможно да нямаш фабрична дупка за датчика за температурата на маслото. Съответно се разпробива такава или сменяш направо фланеца на масления филтър. Естествено е свързано с неприятно разглобяване и източване на масло. Пиша го, понеже сменявах въпросния фланец и този, който взех нямаше фабричен отвор, та разпробивах.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    започва да се пристрастява RomeoSpark's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    40

    Default

    Много Ви благодаря колеги

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Съответно се разпробива такава или сменяш направо фланеца на масления филтър. Естествено е свързано с неприятно разглобяване и източване на масло.
    Сменяването на фланеца лесно води до още една екстра - радиатор за охлаждане на маслото. На 1,7 го няма.
    Last edited by Furious 155; 27-01-2012 at 09:53.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    А някой може ли да ми каже,тоя фланец има нещо като маслен термостат нали?Има ли склонността това нещо да се поврежа и на колко градуса на маслото отваря?

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    А някой може ли да ми каже,тоя фланец има нещо като маслен термостат нали?Има ли склонността това нещо да се поврежа и на колко градуса на маслото отваря?
    Има да - Термостатът отваря на 87 градуса на маслото. Нямам идея дали се поврежда.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    От това има само предимства- постоянен контрол над темп. на маслото
    Иначе аз знам за 82 градуса температура на отваряна ( ама то нема значение)
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ами може би истината е някъде по средата-той и другия термостат почва да отваря при една температура,но е напълно отворил при по-висока...тъй че.Аз се съмнявах,че моя маслен термостат не работи,затова питах-но онзиден при 87-8 градуса на уреда за водата,пипах маркучите и масления радиатор и бяха топли,значи отваря пущината.Само че бяха наистина едвам затоплени,не горещи.Радиаторът на водата например си пари направо като отвори другия термостат...

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Ами може би истината е някъде по средата-той и другия термостат почва да отваря при една температура,но е напълно отворил при по-висока...тъй че.Аз се съмнявах,че моя маслен термостат не работи,затова питах-но онзиден при 87-8 градуса на уреда за водата,пипах маркучите и масления радиатор и бяха топли,значи отваря пущината.Само че бяха наистина едвам затоплени,не горещи.Радиаторът на водата например си пари направо като отвори другия термостат...
    Да ама при 87 на водата и то ако ги е достигнала сега маслото е на не повече от 60-65 градуса , особенно зимата,аз имам уред и за температурата на маслото.
    трябва бая каране за да загрее и маслото до границата на отваряне на термостата. Иначе ако ти е леко отворен масленият термостат винаги ще са леко топли маркучите ама нема ти загрява маслото
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Само като забележка да спомена, че е възможно да нямаш фабрична дупка за датчика за температурата на маслото. Съответно се разпробива такава или сменяш направо фланеца на масления филтър. Естествено е свързано с неприятно разглобяване и източване на масло. Пиша го, понеже сменявах въпросния фланец и този, който взех нямаше фабричен отвор, та разпробивах.

    Не ,че е възможно да няма дупка за датчика ми е задължително ,та пробиването или сменяването на фланеца е неизбежно ,ако искаш да ти се мести срелката за температурата на маслото.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #15
    започва да се пристрастява salex75's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София-Ректората
    Posts
    53

    Default

    Колеги , ако може някой да ми подскаже къде да търся оригиналните букси на инсталацията. Сдобих се с табло с датчици (моята 1,7/8в няма) ,смених го, имам и маслен радиатор (вече монтиран , но не и свързан все още). Та остава да намеря буксите и да монтирам датчиците за да оживеят уредите за маслото.
    Предварително ви благодаря , прегледах в публикациите на колегата nikola_59 ,но не намерих въпросната тема...
    Свилен Александров 0890/907560. Вече без Легендата - Alfa 155 TS / 1,7 BEST of THE BEST

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •