Results 1 to 4 of 4

Thread: Хидравличен аксиален лагер алфа 156 1,8 ts ?

  1. #1

    Default Хидравличен аксиален лагер алфа 156 1,8 ts ?

    Здравейте Алфисти ,
    имаме един преоблем с една италянка алфа 156 1,8 тс сменихме аксиалния лагер със вердов диск само и за няколко дена новият протече. Притескателният не е износен много и където лагерува аксиалния. Рових из форума или малко сам търсил , за мене е от притескатела ама все пак мнения ........
    Last edited by nikiko; 22-01-2012 at 21:40.

  2. #2
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by nikiko View Post
    Здравейте Алфисти ,
    имаме един преоблем с една италянка алфа 156 1,8 тс сменихме аксиалния лагер С ФЕРОдов диск само и за няколко дена новият протече. ПритИскателният не е износен много и където лагерува аксиалнияТ. Рових из форума или малко сам търсил , за мене е от притИскателя ама все пак мнения ........
    "ПритИскателния не е износен много" - какво значи това? Ламели, чело? Ако са ти износени ламелите в мястото на контактуване на лагера може да доведе до това. Искаш ли помпа-лагер?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Има, има.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nikiko View Post
    Здравейте Алфисти ,
    имаме един преоблем с една италянка алфа 156 1,8 тс сменихме аксиалния лагер със вердов диск само и за няколко дена новият протече. Притескателният не е износен много и където лагерува аксиалния. Рових из форума или малко сам търсил , за мене е от притескатела ама все пак мнения ........
    Каква марка лагери си сложил.Аз бях сложил закс и скърцаше. после сложих друг пак на закс наложи се да правя кутия и го смених с нов който течеше а и се чуваше шум от кутията. Накрая се оказа че заради едни чопове от отливката на кутията лагера не ляга добре и не уплътнява о пръстена който трябва да уплътни между кутията и лагера. След леко зашмиргиляване на единия чоп лагера легна и всичко си дойде на място. Оказа че че другия лагер е скърцал защото е бил накриво и е опирал в притискателя но е бил намазан здраво със силикон другия не е бил мазан и затова текна. А проблема всъщност е недоглеждане по време на монтаж.
    Хем има пласмасов дорник за центроване който не можеше да се изскара при стягане и пак не му обърнах внимание че може да не ляга лагера.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •