Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: добавки

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    blagoevgrad
    Posts
    42

    Default добавки

    момчета да ви питам по принцип добре ли е да и слагам профилактично добавки и какви

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    за гориво - ДА
    толкова говна има в нафтата и бензина че по зле не може да стане
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    blagoevgrad
    Posts
    42

    Default

    горе доло колко пати и препорачаи некаква

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Ако напишеш и каква кола караш може да дадем някоя идея.По принцип профилактично ли искаш да сипеш или имаш някъкви проблеми.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    blagoevgrad
    Posts
    42

    Default

    2.4жтд 140к.с

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Като гледам си със същият двигател като моят.Аз лично съм сипвал от тази и мисля, че имаше ефект, тъй като двигателят заработи малко по меко, пък може и да си въобразявам.http://www.pro-tec-bulgaria.com/inde...mart&Itemid=18Отделно зареждам само Shell V-Power Diesel.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7

    Default

    Протек имат найстина добри неща за профилактика на дюзи, за двигателя добавката е риск на която и да е марка.....ако не си държите двигателя чист, добавката може и да навреди......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Ете това, ама още не съм го пробвал
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00611.jpg  

  9. #9
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Протек имат найстина добри неща за профилактика на дюзи, за двигателя добавката е риск на която и да е марка.....ако не си държите двигателя чист, добавката може и да навреди......
    Здрасти, извинявам се, че ще използвам темата на колегата, ама да попитам: 1. къде могат да се намерят продуктите на Протек?; 2. как мога да разбера да ли ми е чист двигателя без да разглобявам нищо и гаранция ли е това, че си карам колата само със скъпо масло-пълна синтетика 5в40?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    На мен ми я препоръчаха в официалното представителство на Тойота.Важното за горивната система е с какво гориво караш.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #11
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Мииииии...... тема за размисъл.....

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=50310

    И нещо интересно за двутактовото масло....

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...2&postcount=23

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  12. #12
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    На мен ми я препоръчаха в официалното представителство на Тойота.Важното за горивната система е с какво гориво караш.
    Мерси за бързия отговор, а за горивото зареждам същото като твоето от както я имам
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  13. #13
    Запален алфист A.Arabadzhiev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    с.Ключ/общ.Петрич
    Posts
    163

    Default

    Аз използвах на 3 резервоара от тая добавка http://www.avto.bim.bg/p29619/Masla-...novoto-chislo/ 14 лева с доставката идва за 50 литра я дават. Последния път взех една от Кауфланд за 18лева пак за повишаване четановото число 300 мл някъде за 130 литра.. По принцип бех доволен, но незнам дали използването им не ми помогна да ми прокапе Помпата за високо налягане.. или е просто случаиност
    Alfa 147 1.9JTD 16v 140hp

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by melenikos View Post
    Здрасти, извинявам се, че ще използвам темата на колегата, ама да попитам: 1. къде могат да се намерят продуктите на Протек?; 2. как мога да разбера да ли ми е чист двигателя без да разглобявам нищо и гаранция ли е това, че си карам колата само със скъпо масло-пълна синтетика 5в40?
    Имаха някакъв вносител в СФ, но чесно казано не съм се интересувал.....няколко пъти преди години я ползвах за дюзи профилактично, не защото ми бяха запушени, а превантивно.......но видях с очите си яко затлачени дюзи, който ге прекараха директно на колата с това, и колата беше като нова.....
    Чесно казано малка представа за състоянието на двигателя може да се придобие като се махне капачката на маслото, и да се разгледа за така наречения "oil sludge" - черен нагар.......при наличието му ако се изсипе яко добавка за промиването му, някой твърди части от него могат направо да запушат някой от маслените магистрали и да причинят много по големи ядове на двигателя.....
    Някакво решение е по честата смяна на маслото, като всеки път се слага по много малко от добавката, за да е ефекта по плавен.......някакъв компромис е това все пак обаче......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Аз пробвах метода с двутактовото масло, но не синтетичното. Мисля, че имаше много добър ефект

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •