Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Още една алфа - 155 2.5V6

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default Още една алфа - 155 2.5V6

    В края на миналата година, почти като на шега, се сдобих с още една 155-ца

    Колата е червена (Alfa Rosso) 2.5V6 SPORT.MY95. Взех я с доста забележки: мръсен салон, отпред гуми набор 2006-та, отзад 2003-та, изпуснали амортисьори на предния и на задния капаци, поочукана на 2-3 места, тракане в двигателя като на клапан и стържене като от ремък или ролка; напукани горивни маркучи и следи от теч на масло някъде около 4-ти цилиндър. От оригиналната бобина с 6 извода се ползваха само 4, а допълнително със свински опашки беше хваната друга бобина с 2 извода. Най-фрапиращото обяче бяха страничните огледала - отрязани с флекс от основите и вместо тях закрепени някак си огледала от Лада!

    След като я взех, смених огледалата и амортисьорите на капаците. Обзаведох я с 4 джанти, които повече ми харесват и гуми, с които не ме е страх че ще катастрофирам. Купих нова бобина и свещи, запалителните кабели си ги рециклирам сам защото не ми хареса какво има по магазините. Акумулатора вече е стария от дизеловата, която пък се сдоби с нов по случай зимата.

    Двигателят тепърва ще се гледа какво точно е положението. За сега (около 350-400км) гори нормално (9-10 извънградско, 12-15 градско), маслото също не го пипа, което е обнадеждаващо, въпреки тракането. При всички положения обаче, в най-добрия случай ще се регулират клапани, а за най-лошия не ми се мисли дори... Може би ще се сменя ангренажа, въпреки че сегашният трябва да е на не повече от 15-20 хиляди. Най-вероятно има проблем с масления термостат. Съединителят е малко тежък, но не прекалено и според някой 'капацитети' така трябвало да бъде. Първа влиза понякога трудно, но не е болка за умиране.

    По окачването, тампоните на предните амортисьори са за смяна(ръждясали са и не ми харесват най-малкото), но останалата част изглежда добре - няма луфтове, шумове и нестабилности. Дисковете и накладките също са добре, така че не се очертават големи разходи тук.

    По купето работата е доста... огледалата ги монтирах само механично, защото при "демонтажа" от предишния собственик са прерязани кабелите към ел инсталацията - колегата от който взех огледала ми прати и кабелните снопове от вратите, но ще падне доста снаждане. Задният капак и шофьорската врата не се затварят като хората, трябва да се наместят - а може и да се окажат криви. Предното стъкло има две драскотини, ще трябва и то да се смени. Освен това има разни дреболии като задръстен филтър на климатика (яко поти стъкла), пера за чистачките, неработещи пръскалки на фаровете и едвам пръскащи на стъклото, изгорял страничен десен мигач...

    Иначе като цяло колата е много приятна за каране... двигателят има достатъчно въртящ момент още от ниските обороти(за разлика от TwinSpark-a) и ускорява много леко - докато се усетиш и си с 100км/ч на втора. В завой е много стабилна, но поради тежкия двигател определено недозавива повече от нормална 155-ца. При интензивно спиране също си проличава че предният мост е по-натоварен, но това не се отразява на дистанцията - все пак дисковете са с доста голям размер. Единствено малко ме дразни е че не е с бърза кормилна рейка - след 156-цата ми се виждат много 3 оборота от край до край

    За финал малко снимки... като ми остане малко време, ще взема да направя фотосесия на моите три красавици - 166-цата на заден план е на съсед
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails redalfa_1.jpg   redalfa_2.jpg   engine.jpg  
    167.AR67302

  2. #2
    започва да се пристрастява Gandi_MC's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Калофер/Пловдив
    Posts
    93

    Default alfa

    Честита придобивка колега!Надявам се да се видим на някоя среща!!!
    Last edited by Gandi_MC; 25-01-2012 at 20:58.

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Честита да ти е !!!
    Ако колата е в Тракия, към околовръстното откъм полицията - минавам от там редовно и все я заглеждам
    Сетих се заради сивата 55ца и 166-цата ...
    Стягай колицата, и идвай да се похвалиш на някоя от срещите на 155 в Пловдив
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Честито за новата кола! Надявам се да я стегнеш добре и да й се радваш дълго време.Как е шестака спрямо JTD-то?

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Честита да ти е !!!
    Ако колата е в Тракия, към околовръстното откъм полицията - минавам от там редовно и все я заглеждам
    Сетих се заради сивата 55ца и 166-цата ...
    Стягай колицата, и идвай да се похвалиш на някоя от срещите на 155 в Пловдив
    Мда, точно там е . А за срещите - обезателно ще мина някой път, дори може още тази седмица на традиционната неделна среща
    167.AR67302

  6. #6

    Default

    Кои срещи в Пловдив?Каре за белот не става.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by VooDoo-37 View Post
    Честито за новата кола! Надявам се да я стегнеш добре и да й се радваш дълго време.Как е шестака спрямо JTD-то?
    За JTD-то нищо лошо не мога да кажа, но шестака е много по-приятен за каране - развърта се като бесен и се усеща все едно кривата на въртящия момент е равна почти от празен ход до прекъсвач.

    При JTD-то е леко неприятно, примерно в града както си карам на 4-та с ~1400 оборота и като я натисна, на турбината и трабва половин секунда да завърти геометрията и да тръгне като хората... при шестака, със същата скорост съм на 2000+ оборота и колата въобще не се чуди какво да прави

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Кои срещи в Пловдив?Каре за белот не става.
    Така ли е станала вече работата... преди 2-3 години когато последно съм идвал имаше прилична посещаемост...
    167.AR67302

  8. #8
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by AnastasKOSTOV-REX View Post
    Кои срещи в Пловдив?Каре за белот не става.
    То някой път и за едно сантасе няма хора.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    То от вас зависи дали ще има някой или няма, кой ви е виновен?

    Колата е много яка!
    Наистина, и на мен ще ми е интересно да я разгледам.
    Карал съм 75ца с V6 двигател и чувството да имаш такава машина под предния капак е уникално!

    Браво, че ти се занимава колега, 155цата има страхотна линия и ще я направиш много красива, а и бърза!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    То някой път и за едно сантасе няма хора.
    За дзънк!
    Двама цакат,един ги снима.
    Кибишка работа.А едно време колко хора ходехме.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  11. #11
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Честито и много безаварийни километри! Имам един въпрос от София ли я купи ?

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София/Пловдив
    Age
    41
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post

    Браво, че ти се занимава колега, 155цата има страхотна линия и ще я направиш много красива, а и бърза!
    Мерси колега, наистина, за мен 155-цата е уникален откъм дизайн модел - адски агресивна, но и в същото време изчистена форма, която дори 20 години по-късно си остава еталон... жалко, че по улиците все по-рядко се среща нещо такова, различно от изтумбеният безформен 'съвременен' дизайн... А колкото до вървенето - колкото върви-толкова... целта е да е приятна за разходки през почивните дни насам-натам, няма да се състезавам с нея... въпреки че никога не се знае

    Quote Originally Posted by TS View Post
    Честито и много безаварийни километри! Имам един въпрос от София ли я купи ?
    Да колега, от София я взех... тя преди това е била на някой от клуба - лепенките "Club Alfa Romeo Bulgaria" още стоят - но не знам на кого точно...
    167.AR67302

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    То от вас зависи дали ще има някой или няма, кой ви е виновен?

    Колата е много яка!
    Наистина, и на мен ще ми е интересно да я разгледам.
    Карал съм 75ца с V6 двигател и чувството да имаш такава машина под предния капак е уникално!

    Браво, че ти се занимава колега, 155цата има страхотна линия и ще я направиш много красива, а и бърза!

  14. #14
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Браво,Колега заприличала е на количка. Първия Собственик в България беше ... Crazy_dude .... За времето си беше уникална с 17-ките и момчето си я гледаше. Нямаше никакви забележки когато си я купи,но със времето виждаш какво става,просто не поподна в точния човек. Като гледам сега явно е в правилния човек и започва да запричлива на кола

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Божурище
    Posts
    102

    Default

    Здравей, колега. Първо, да ти е честита придобивката и много безаварийни с нея
    Колата я купих 2008г. нов внос от Германия. Като я видях, просто се влюбих
    Не знам в какво състояние е в момента, но това тракане, за което споменаваш го имаше и като я купих. Въпреки това я карах 2 години, като без да преувеличавам, съм сменил само едно каре и то от немърливост на майсора ми. Още ме е яд, че я продадох, но понякога обстоятелствата го налагат
    Надявам се да нямаш сериозни ремонти по нея и много да и се радваш
    Не мъ глей, че в раменете съм, кат вафла от 5 стинки...знам фатки!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •