Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Бихте ли сложили ервени ''Ейбах'' пружини?

  1. #1
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default Бихте ли сложили ервени ''Ейбах'' пружини?

    Мнения и размисли се очакват от всякакъв вид
    Става дума за ГТВ 2.0 както се предполага...на стандартните амортисьори....
    Цената за пружинките е екстра...чудя се дали да се втвърдявам...Какво бихте направили вие?

  2. #2

    Default

    Твоето решение зависи от това, какво бихме направили "ние"..?

    Те ти да гледаш колко е разликата от твоите...
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    То GTV и без това вози гадно, за да го втвърдиш още трябва да си мазохист. След 1г всичко вътре ще хлопа и скърца и ще са ти изпадали всички пломби - т.е. недей.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Твоето решение зависи от това, какво бихме направили "ние"..?

    Те ти да гледаш колко е разликата от твоите...
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795
    Е...как да ти обясня....в момента нищо не скърца и трака в купето...и имам притеснения да не я разболея...
    + гледах темата към която даде линк...
    Не съм карал до момента с ервени пружини...и имам свойте притеснения

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Мнения и размисли се очакват от всякакъв вид
    Става дума за ГТВ 2.0 както се предполага...на стандартните амортисьори....
    Цената за пружинките е екстра...чудя се дали да се втвърдявам...Какво бихте направили вие?
    Аз съм определено ЗА втвърдяване ,но не и променяне на височината ,макар че то май такъв вариант няма
    В моето GTV скърцат само седалките ,а и като вдигнеш 120-30 вятъра в купето заглушава всички шумове
    Last edited by mochko1; 26-01-2012 at 04:12.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6

    Default

    Аз бих си сложил Eibach веднага само да ги имам :P имах на Типото и беше много готино, колата се втвърди и стана в пъти по стабилна.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    То GTV и без това вози гадно, за да го втвърдиш още трябва да си мазохист. След 1г всичко вътре ще хлопа и скърца и ще са ти изпадали всички пломби - т.е. недей.
    Ето от това най много ме е страх....Принципно съм разумен драйвър и много се пазая от дупки и избягвам дори павета....
    Ще го помисля още мъничко макар да си представям страхотно управление в завой и по магистрала

    ---------- Post added at 10:23 ---------- Previous post was at 10:20 ----------

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аз съм определено ЗА втвърдяване ,но не и променяне на височината ,макар че то май такъв вариант няма
    В моето GTV скърцат само седалките ,а и като вдигнеш 120-30 вятъра в купето заглушава всички шумове
    Мойта не шуми поне за сега....Инае да колата слиза още ... което увелиава и възможността за влизане в клуб картер
    Баси...ще го измисля наистина...е хем сърби хем боли дето викат хората

  8. #8

    Default

    Моето лично мнение е следното: Ако това е "твоето" окачване, няма да питаш никого за мнението му, ще го сложиш и ако си по-нарцисче, ще се похвалиш със снимки тук...
    Щом по принцип си тръгнал да се чудиш, отговора е "НЕ". Това исках да ти намекна с първото си мнение...

    ГТВ си има едно от най-добрите (по моите изисквания, не по тия на собствениците на 166) стокови окачвания... Именно за това Джеръми Кларксън го поФали в онова клипче дето всеки собственик на ГТВ го е гледал по 300 пъти - че е мега стабилно (сток) а не, че е мега вървящо...

    Ако искаш гъзария, свали ги, боядисай ги червени и ги сложи обратно... Никой няма да разбере, че не са "ейбах"...

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Втвърдяването на окачване в БГ има един голям недостатък - вместо да позволява по-бързо каране, сцепление и т.н. става точно обратното. На пътища с по-лоша настилка, каквито са повечето, правиш след себе си опашка, на завой с гадна настилка не можеш да влезеш със скорост щото втвърденото окачване вече не следва така релефа и в един момент колата от дупката отива право в канавката.
    Другото, което е тръгваш на гонка обаче изведнъж пътя става по-гаден - гаранция, че няма да намалиш щото видиш ли другия рацер ще си помисли, че тия италиански кошници не вървят ииии резултата е ясен - в сервиза - криви джанти разбито окачване и т.н.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ето го онова ГТВ от въпросната тема...
    Това със сток окачване ли е?

    Колега до колкото разбрах искаш да сложиш само пружуни.Та колата не става мега яко твърдата и от дупки както писа колегата да скачаш от едното в другото платно.Знам го от личен опит, защото на типото бях със монро оригинални амортисьори и айбах пружини-резултата беше, че колата се втвърди, но окачването беше пак достатъчно "гъвкаво", просто не позволяваше колата в завой да се клати като мъде макар, че за мен беше пак много мека, впредвин очакванията ми.
    Last edited by Gelew; 26-01-2012 at 11:06.
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    За гъзарията не бих сложил нищо ...
    Колкото до пружинките...мисля е до края на деня ще съм ги поръчал..В крайна сметка ако не ме изкефи, процеса е напълно възвратим

  12. #12

    Default

    От къде ги поръчваш да видя и аз цена?
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  13. #13
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Gelew View Post
    От къде ги поръчваш да видя и аз цена?
    От вторичния пазар
    + реших се взимам ги до няколко дни са при мен ))
    Last edited by _power_; 26-01-2012 at 14:19.

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Аз имам едни излишни APEXI за ГТВ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Колега изобщо не се замисляй, аз на другата ми кола минах на coilover-и. Резултата е доста по-твърдо возене и по-ниска кола, но на мен така ми харесва. Окачването стана по-твърдо от фабричното на Spider-a. Колата се кара всеки ден и определено не правя опашки..., а че има хора които прелитат през дупки или трамвайни линии си е друг въпрос. При положение, че си свикнал вече на возията на GTV-то няма какво толкова да те уплаши.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •