Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 169

Thread: Кой запали днес?

  1. #121
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by sole_moe View Post
    Браво на всички които са запалили а дали е нужно ако карате със 10в40 просто маслото става на грес чукат клапани .товя май повече като убиство на дигателя замислете се какво става във него
    Е че дай да не караме зимата, що за тъпотия. Все известен факт е че 80% от износването на двигателя става при студен старт, ама какво от това, нали сме си купили коли които да ни вършат работа когато трябва. С такси ли тряя се движим като стане под -10, бах тая кочина. Пък и монтьорите иначе гладни ше умрат.

    пс И за да не само спам, моя хлопел пали от ряз, въпреки че хакумлятора е за смяна, а алфата от подписа съм я палил и на -28 (доколкото си спомням).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #122
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Тая нафта е пълна с парафин
    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Известен факт е, че нафтата от Шел е добра, но при -20 има проблем с нея. Парафина си е факт. За шел инфото ми е от вътрешен човек!
    Ами да ти кажа, зареждам само от Шел, и днес сутринта си запалих от раз, без никакви проблеми.Веднъж реших да заредя на Еко защото много хвалят тяхната нафта, и на другият ден след зареждането ми светна индикацията за вода в горивото.Много ми е чудно, колко е вътрешен човекът ти и как точно е разбрал, че има парафин!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ще съм доволен, ако ми отговориш на този въпрос с някъкви конкретни аргументи.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #123

    Default

    Аз днес запалих от третия път на -16, като на втория път си помислих, че това е краят, но все пак при третия опит запали
    Предполагам, че проблемите дойдоха от минималното количество нафта в резервоара - така се случи, че снощи колата остана да нощува на дълбока резерва и днес малкото нафта май си каза думата
    Зареди съм до горе и утре пак ще тествам
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #124
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Огромна фирма в Русе, която има сключен договор с Шел. Винаги зареждат от там, и изследват нафтата. Човека ми каза така: нафтата е супер, но при -20 се вижда парафина в нея, който е над нормите.
    Каза ми, че ако караш на над 0 градуса немаш грижи.
    За Еко, за три години зареждане от там никога не съм имал проблем. Шел в Русе е от мн години, не е франчайз.
    За повече инфо на лични да не спамя в темата, за което съжалявам!
    Last edited by rusiq86; 31-01-2012 at 13:24.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #125
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Post

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Е че дай да не караме зимата, що за тъпотия. Все известен факт е че 80% от износването на двигателя става при студен старт, ама какво от това, нали сме си купили коли които да ни вършат работа когато трябва. С такси ли тряя се движим като стане под -10, бах тая кочина. Пък и монтьорите иначе гладни ше умрат.

    пс И за да не само спам, моя хлопел пали от ряз, въпреки че хакумлятора е за смяна, а алфата от подписа съм я палил и на -28 (доколкото си спомням).
    Не рабирай погрешно колата сие твоя .но днес при -20/-21 гледах как запали една 166 2.4 джт запали от първият път но после работи 10-15 сек много зле за това писах за10в40 ако искаш да караш и на -30 сложи масло 5/40 или 0/40


    Съжалявам за знаци и запетай от телефона е поста
    156 SW 1.9JTD 110ph

  6. #126

    Default

    А вие защо карате с 10W40 ?
    По принцип питам....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А вие защо карате с 10W40 ?
    По принцип питам....
    Щото е ефтинко ве майна, батка...

  8. #128

    Default

    Моите печки запалиха и двете на -22.
    Първо на един цилиндър..после дойдоха и другите въпреки че нафталина и на двете беше с добавки да не стават на желе.Ама все пак -22 си е сериозна работа
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #129
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Щото е ефтинко ве майна, батка...
    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А вие защо карате с 10W40 ?
    По принцип питам....

    По принцип нее работа фо евтино скъпо става на въпрос препоръки всеки вика стара кола 10/40 че инече 5/40 щяло да го гори това са приказки по магазини и майстори и било по евтино но дали е така напримерно моята е със 5/40 кастрол и смяната е към 15 к км а на 10/40 е към 10к км

    А на166та ще бъде налято selenia wr
    156 SW 1.9JTD 110ph

  10. #130
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Сутринта запалих на -14 някъде от първия път, точно след запалването хлъцна и ми се струваше, че малко повече трака от обикновенно, та да - маслото сигурно е доста гъсто при тези температури. Да ви кажа и усилието за включване на скоростите ми се струваше малко по-голямо от обикновенно, ама аз съм си слаботелесен, може и да не съм си пил витамините сутринта. Маслото на скоростите не съм го и проверявал от както съм взел колата, може би пролетта ще го сменя просто за всеки случай. Нафтата е от Еко на Шипченски Проход (има значение не само веригата, всяка бензиностанция си зарежда от където каже управителя) ако някой се интересува - от както съм взел колата зареждам там. Не знам дали е добра, предполагам, че е боклук както навсякъде, но не съм имал премеждия с горивото още. Е, да беше 1,20лв. на литър щеше да е по-добре...

  11. #131

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    По принцип съм съгласен с написаното... То и в топло време си мисля, че 10W40 не е маслото на жетеде-то... Ама в крайна сметка всеки си решава сам как да си троши колата...
    В интерес на истината като вдигнеш капака и пише да се кара с Селениа ТД 10W40 И не и пречи ама грам, стига да е качествено!
    Друг е въпроса че 5W40 е добре, макар тия 5W40 да не са пълни синтетики...

  12. #132
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by hayho View Post
    ...Да ви кажа и усилието за включване на скоростите ми се струваше малко по-голямо от обикновенно, ама аз съм си слаботелесен, може и да не съм си пил витамините сутринта. Маслото на скоростите не съм го и проверявал от както съм взел колата, може би пролетта ще го сменя просто за всеки случай...
    Ще им правите гимнастика на скоростните кутии в такива студове. Препоръчително е в голям студ да покараш по около 300-400 м на всяка предавка, и чак тогава да си караш по нормален начин, това е за да се загрее всяко зъбно колело.
    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    В интерес на истината като вдигнеш капака и пише да се кара с Селениа ТД 10W40 ...
    Откъде да знае Създателя, че творението му ще попадне в такива сурови условия, ако знаеше, сигурно щеше да препоръча да вървим пеша докато стане +10.
    Вчера сутринта с много псувни не можах да запаля другата /бензина и свършил неусетно/ та нямаше време и напнах алфата. Ей, ега ти късмета, не бях изминал и 500 м и някакво парче лед излетя със страшна сила изпод гумите на един тролей и така прасна предото стъкло, че ми се изправи косата... Добре, че не се счупи, ама си беше страшен трясък.
    Last edited by Liminat; 31-01-2012 at 18:43.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  13. #133
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by sole_moe View Post
    По принцип нее работа фо евтино скъпо става на въпрос препоръки всеки вика стара кола 10/40 че инече 5/40 щяло да го гори това са приказки по магазини и майстори и било по евтино но дали е така напримерно моята е със 5/40 кастрол и смяната е към 15 к км а на 10/40 е към 10к км

    А на166та ще бъде налято selenia wr
    Колега, това със смяната на 15к е хубаво да го забравиш, защото съм сигурен, че на 15к това масло вече няма почти никакви свойства.
    п.с. Не ме разбирай погрешно и аз карам само с 5в40, ама м/у 9к-10к задължително смяна. Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  14. #134

    Default

    изкефих се днес в 6.45 но борда показваше -19 запали от раз JTD-то , един цилиндър за секунда се зачуди май накъде да тръгне но на втората влезе в крак ,с добавка ми е нафтата
    Last edited by achov; 31-01-2012 at 19:52.
    147 JTD

  15. #135

    Default

    7:15ч. -19 градуса, даже дисплея усети студа и работеше малко флегматично, счупих си стъргалката от търкане, отвън-отвътре, това е екстрата да си държиш колата на улицата!

    Утре мисля след 10ч. да я покарам пак малко да го заредя, въпреки, че е нов акумулатора ми 63Амп и за сега пали от 1 път.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •