Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Моля за съвет и помощ при покупка на Спаидър

  1. #1

    Default Моля за съвет и помощ при покупка на Спаидър

    Здравейте,

    нов потребител съм и целта на темата ми е малко помощ. решил съм да се сдобия с кабриолет и избора ми е Спайдър. Втора кола ще ми е, няма да се ползва за основна, ще я карам през лятото най вероятно само. Имам 10 години стаж като шофьор и едни 200 000 километра сигурно, но технически съм бос. тоест при проблеми с колата я карам на майстор, комуто имам доверие уж. Твърдо съм на мнение че като не разбираш е по добре да не експериментираш. Та така - това е за мен на кратко. Не е много голям избора на спаидъри в България и най много ми харесва тази червената от Пловдив (всеки може да види обявата). От доста време се продава обаче, не съм се свързвал още с продавача. Някой има ли впечатление от автомобила и какво трябва да гледам при покупка, тоест нещо специфично за модела.
    като резервен вариант ще е Фиат Барчета, но предпочитам Алфата, абе кабриолета трябва да е италиански и толкова )

    ще съм много благодарен за всяка помощ и се надявам скоро да стана истински член на форума, демек собственик

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by monopola View Post
    Здравейте,

    нов потребител съм и целта на темата ми е малко помощ. решил съм да се сдобия с кабриолет и избора ми е Спайдър. Втора кола ще ми е, няма да се ползва за основна, ще я карам през лятото най вероятно само. Имам 10 години стаж като шофьор и едни 200 000 километра сигурно, но технически съм бос. тоест при проблеми с колата я карам на майстор, комуто имам доверие уж. Твърдо съм на мнение че като не разбираш е по добре да не експериментираш. Та така - това е за мен на кратко. Не е много голям избора на спаидъри в България и най много ми харесва тази червената от Пловдив (всеки може да види обявата). От доста време се продава обаче, не съм се свързвал още с продавача. Някой има ли впечатление от автомобила и какво трябва да гледам при покупка, тоест нещо специфично за модела.
    като резервен вариант ще е Фиат Барчета, но предпочитам Алфата, абе кабриолета трябва да е италиански и толкова )

    ще съм много благодарен за всяка помощ и се надявам скоро да стана истински член на форума, демек собственик
    най добре е някой колега от Майна сити да иде и да огледа колата + да ти направи по подробни снимки!
    Иначе си се спрял екстра! И аз го зяпам от маса време тоя.

  3. #3

    Default

    Да де ама не познавам никой от там който може да помогне. Ако някой е съгласен да съдейства ще съм много благодарен!

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by monopola View Post
    Да де ама не познавам никой от там който може да помогне. Ако някой е съгласен да съдейства ще съм много благодарен!
    Ще се намери имай търпение поне до довечера

  5. #5

    Default

    Търпение и пари за черня съм приготвил ) Не ми е спешно естествено

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Въпреки, че съм малко сектант, според мен БарКета е по-красивото кабрио, даже по едно време се бях засилил да си купувам... Само, че има един много голям за мен недостатък, в който се убедих след съвет от познат - максималната височина на каращия не трябва да е много над 170 см...

    Ако правилно се сещам какво имаш предвид под "червения спайдер" не е лошо да попиташ собственика защо рамката на предното стъкло е сребриста...

    Най-добре седни в един спайдер и в една баркета и сам прецени коя от двете е твоята кола
    Рамката не е ли някъв хром пакет? Щото изглежда уникално добре ! А баркетата... екато картинг...хубавка ама напомня за МХ5...тоест ''хомо количка''

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Всеки има право да няма вкус и да има погрешно мнение...

    Аз друг спайдер с рамка на стъклото, различна от черна не съм виждал, което не е кой знае какво - може собственика да го е направил да се връзва с джантите или нещо такова, но аз бих попитал... "Пакети" имат БМВ-тата и Ауди-тата, алфите имат само Модификации
    +1...

  8. #8

    Default

    Без да претендирам за компетентност на мен хром рамката ми харесва много в комбинация с тези джанти. Но въпрос на вкус наистина. ПО важно е дали някой има впечатления от колата, техническото състояние ме интересува повече. Баркета (мислех че е с Ч) е много красив автомобил също, но някак си по малък ми идва. Въпреки че ако не е тази алфа е много вероятно да взема една зелена Баркета ( пак в мобиле.бг с мек и твърд таван). Но засега ми се ще да е алфата. По красива е баси, пък и Алфа е нещо повече от автомобил за мен. Емоцията е друга, ама баш на вас да ви го обяснявам е излишно, нали

  9. #9
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Колега ,щом ще я караш рядко си помисли хубаво за 3 литрова ,няма да сбъркаш
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Колега ,щом ще я караш рядко си помисли хубаво за 3 литрова ,няма да сбъркаш
    Е то е хубаво ...ама не е като да са с еднакви цени

  11. #11

    Default

    То остави цените ами няма чак такова предлагане в България. Честно казано тази ми харесва много и някак си изпъква на фона на другите. Ако някой има друго предложение ще се радвам разбира се.

  12. #12

    Default

    Е пичове не успях да стана част от този форум. След бая умуване и гледане на всичко що се продава и изчитане на сигурно 1000 форумни страници си купих BMW Z3 Коля която за мен поне има доста общи с идеята на кабриолета. Разбира се дадох повече пари отколкото бях приготвил и тепърва ще има бая разходи, но съм много доволен. За следващата се надявам вече да е някоя красива италианка Благодаря на всички за помощта и коментарите. Живи и здрави ))

  13. #13
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by monopola View Post
    Е пичове не успях да стана част от този форум. След бая умуване и гледане на всичко що се продава и изчитане на сигурно 1000 форумни страници си купих BMW Z3 Коля която за мен поне има доста общи с идеята на кабриолета. Разбира се дадох повече пари отколкото бях приготвил и тепърва ще има бая разходи, но съм много доволен. За следващата се надявам вече да е някоя красива италианка Благодаря на всички за помощта и коментарите. Живи и здрави ))
    честитка от мен ...дай повече инфо и снимки де

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by monopola View Post
    Е пичове не успях да стана част от този форум.
    Батка за колата не знам, обаче за това дето съм цитирал най-малко трябва да съжаляваш (да не кажа, че трябва да си доволен от него)...

    Да ти е честита "перката" и да те радва докато влезеш в "правата вяра" - вижда се, че имаш желание и вкус...

  15. #15

    Default

    Благодаря за пожеланията. Снимки не знам как да кача, ако някой може да обясни набързо ще е супер. Иначе колата е 2001, малкия мотор, 1.9 бензин, 118 коня. Черна като смъртта На външен вид е идеална, от вътре е също доста запазена, оригинални джанти, боя и т.н.. Естествено сега почнаха проблемите - дребни поправки по гюрука (но се оказа че трябвало да го занеса на тапицера свален), машинката за ел стъклото на лявата врата е за смяна, а Z3 няма много по моргите Иначе технически е ОК, пълно обслужване на двигателя направих, ходовата част е идеална, само една щипка на накладките трака. Абе хем голямо удоволствие хем досадни разходи и ремонтчета. Знаете как е ))

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •