Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Жила на скоростите

  1. #1
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default Жила на скоростите

    Снощи имаше малко чорба по улиците преди да замръзне и имах работа навън и сутринта изненада включва само 1 и 2. Настрани не иска. поработи на място около 10 или 15 мин. и се оправи ама така не е гот. Вероятно тези жила са замръзнали. Проблема сигурно се решава с нови жила ама някой да сподели стъпките по свалянето и монтажа и тънкостите.

    Поздрави

    Намерих две теми ама вътре не се споменава нищо за жилата.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  2. #2

    Default

    има,има.... има и моя тема за жилата,и в темата на "лорда" са дискутирани жилата
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3

    Default

    Не мисля ,че замръзват,но все пак.В двигателния отсек са високо,има кора под мотора,за другия им край не се сещам сега дали има достъп до вода.При мен съм съгурен ,че е недостатъчно отделяне на съединителя,само не знам защо като стопли и отделя.По физика имам тройка.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Защото като стоплят помпите работят по добре и при мен е така
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Днеска мисля да я метна на подемника и да я поразровя малко под скоростния лост - ще има и снимки. Почти съм сигурен, че не е от страната на скоростите защото като замръзна първия път се зарових там и всичко беше напълно сухо и чистичко, нямаше и капка кал, сняг и т.н.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Днеска мисля да я метна на подемника и да я поразровя малко под скоростния лост - ще има и снимки. Почти съм сигурен, че не е от страната на скоростите защото като замръзна първия път се зарових там и всичко беше напълно сухо и чистичко, нямаше и капка кал, сняг и т.н.
    И там няма да намериш ,щото е под бронята на жилото.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    На практика скоростите влизат само лоста не се мести в ляво и дясно но след 10 мин. работа на място отпуска и си влиза супер лесно. Ако има тема моля дайте линк защото аз наистина не намерих.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Виж да не е проблема в самата лостова с-ма на кутията.Там където се закачват жилата.На 164-та от студа ми изчезна 5-та.Нещеше да включи колкото и да напъвам.След 3 часа стоене в подземен паркинг и плюсова температура се появи 5-та.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Да напиша развитието. Жилата са в перфектно състояние обаче пак ги смазах обаче смазах и механизма на кутията отгоре и О чудо днес и снощи имам скорости.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  10. #10
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    аз пък със сигурност мога да кажа че замръзват. при мен проблема е същия и нито смазване помага нито нищо, само темп над 0 град. Не оставяите колата на задна, че докато не размразне няма трагване напред, от опит знам. А също знам че жилата са две и са скъпички, едното е за лоста напред и назад, а другото е за наляво и надясно и точно то замръзва.

  11. #11
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    аз пък със сигурност мога да кажа че замръзват. при мен проблема е същия и нито смазване помага нито нищо, само темп над 0 град. Не оставяите колата на задна, че докато не размразне няма трагване напред, от опит знам. А също знам че жилата са две и са скъпички, едното е за лоста напред и назад, а другото е за наляво и надясно и точно то замръзва.
    За да замръзне значи има или вода в него или смазката не е подходяща.Макар, че и грес да сложиш при -10 жилото ще се движи. Или изчисти жилото добре и го смажи с двигтелно масло или си виж и ти менанизма на ск. кутия.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #12

    Default

    И при мен се случи подобно нещо.Преди 2 месеца сутринта рано при -10 градуса реших да тръгна и изненада, лоста с движи само напред и назад.След третото по-силно разклащане се чу храс.Пластмасовата стойка на лоста се беше счупила.Купих си я комплект с жилата от италианеца.Не изкаха да ми продадат само кутията.Сега си имам резервни жила.Този комплект е едно към едно от Ланчия Капа, както и много други части оказа се.Според мен не е измислен добре механизма задвижван от жилата на входа на скоростната кутия.Аз го смазах добре с грес и сега нямам проблем в студа, засега.Трябва само да намеря подходящ маншон за механизма защото стария е скъсан и греста няма скакво да с задържи.Пишете ако намерите решение за маншона.

  13. #13

    Default

    Маншон от кожа.Друг вариант не виждам.Това е маншона който е върху кутията нали?Там ли смазвате и разглобявате ли нещо?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Маншон от кожа.Друг вариант не виждам.Това е маншона който е върху кутията нали?Там ли смазвате и разглобявате ли нещо?
    Не за този става въпрос,а за маншончето на самото жило, то се къса и влиза жодата директно в жилото и...т.н.

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    17

    Default

    Здравейте,колеги ! Току-що се преборих и аз с движението на ляво-надясно на ск. лост. Първо трябва да се откачи жилото от ск. кутия за да се разбере дали проблема е в механизмите по нея или в жилото. Накрайника на жилото се вади от ябълката насила. Няма никакви шплентове или скоби,които да го държат за да не се откачи сам. Оказа се че лоста се движи идеално. Тогава се взема звезда 17 и се развива гайката,която държи лостчето,за което се закрепя жилото. След гайката има една шайба и едно механизъмче,което се сваля и с голяма отвертка а след това с щангичка се изважда лостчето. С навита на руло шкурка се почиства отворът от който е извадено лостчето, а след това и самото лостче. Капва му се масълце и в обратен ред се сглобява. Това се прави при свалено колело. Не става отгоре.
    Last edited by bat_go6o; 15-02-2012 at 16:10.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •