Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Как влияят ниските температури на газифицираните ви алфи?

  1. #31
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Аз пък мисля, че не е задължително двг-то да загрее по-бързо в движение, отколкото на място. Моят ГИ е настроен да пуска газта при достигането на определена температура. Ако седя 1-2 минути на място и после тръгна, минава на газ много бързо (200-300 метра). Ако тръгна веднага (по Цариградско в посока центъра) газта се включва след 7-8 до 10 км. след потегляне. Т.е. ако тръгнете по път, който натоварва слабо двигателя, той може да не загрее толкова бързо колкото на място, понеже в движение се обдухва през радиатора, а на място не.

    П.С. За загряването на място съм чел мнения, че се създава кофти конденз от картерните газове, който е по-вреден от слабото мазане на студения двг.
    Last edited by nikolaaaay; 05-02-2012 at 23:14.

  2. #32

    Default

    В крайна сметка запалих при -19, кое от казаното е по-вярно не знам, но зимата така или иначе времето за чистене от сняг и стържене на джама ми стигат за да прехвърли на газ (30гр.), искам или не това е което правя. Пршинцип при мен е да не чакам да загрява, ако не се налага, като замръзнал преден прозорец отвътре... освен от парното нямам друг вариянт за чистене.

    Другото лошо е, че сме в климат с големи температурни амплитуди, някъде даже сменят зимно и лятно масло, но за нашите коли сперд мен не си заслужава, а и има сигурно единици хора да го правят, 10В40 е маслото с което карам аз и сперед мен е добър избор. Има и интересни таблици за това с какви показатели е маслото и при какви условия и температури се кара.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #33
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Аз карам със Селения 5W50.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз пък мисля, че не е задължително двг-то да загрее по-бързо в движение, отколкото на място. Моят ГИ е настроен да пуска газта при достигането на определена температура. Ако седя 1-2 минути на място и после тръгна, минава на газ много бързо (200-300 метра). Ако тръгна веднага (по Цариградско в посока центъра) газта се включва след 7-8 до 10 км. след потегляне. Т.е. ако тръгнете по път, който натоварва слабо двигателя, той може да не загрее толкова бързо колкото на място, понеже в движение се обдухва през радиатора, а на място не.

    П.С. За загряването на място съм чел мнения, че се създава кофти конденз от картерните газове, който е по-вреден от слабото мазане на студения двг.
    Този ефект би се получил при неизправен термостат. Докато се достигне температурата при която термостатът отваря големия кръг, обдухването на радиатора не влияе на температурата на двигателя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Този ефект би се получил при неизправен термостат. Докато се достигне температурата при която термостатът отваря големия кръг, обдухването на радиатора не влияе на температурата на двигателя.
    Абсолютно подкрепям за тия 7-8км трябва да си на 90 градуса отдавна при положение че си бензин, че то JTD загрява за толкова бе

  6. #36
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Е аз съм си на 90, но допреди няколко дни газта ми беше настроена да тръгва на по-висока темп. При същите настройки, тръгваше много по-бързо ако седя 2-3 мин на място и после тръгна. Термостатът ми не знам колко е изправен (все пак колата е 156), но си показва на таблото кога се отваря.

  7. #37
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Аз пък мисля, че не е задължително двг-то да загрее по-бързо в движение, отколкото на място. Моят ГИ е настроен да пуска газта при достигането на определена температура. Ако седя 1-2 минути на място и после тръгна, минава на газ много бързо (200-300 метра). Ако тръгна веднага (по Цариградско в посока центъра) газта се включва след 7-8 до 10 км. след потегляне. Т.е. ако тръгнете по път, който натоварва слабо двигателя, той може да не загрее толкова бързо колкото на място, понеже в движение се обдухва през радиатора, а на място не.

    П.С. За загряването на място съм чел мнения, че се създава кофти конденз от картерните газове, който е по-вреден от слабото мазане на студения двг.
    При мен е абсолютно същото.Обикновено изчаквам докато паднат оборотите около 1000 и тогава тръгвам.Ако тръгна веднага преминаването на газ става 3-4 км по-късно,което не ми е проблем,но не обичам да си тормозя колата.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  8. #38
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Термостатът ми не знам колко е изправен (все пак колата е 156), но си показва на таблото кога се отваря.
    Моят термостат е изправен и по никакъв начин не се усеща кога отваря и затваря
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Моят термостат е изправен и по никакъв начин не се усеща кога отваря и затваря
    На 156 мърда стрелката и виждаш, на 166-цата не мърда на таблото, макар реално и при нея температурата да ходи нагоре надолу

  10. #40
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, таблата на някои автомобили са направени с "успокоители" в зоната на работната температура. може да се клати примерно от 80 до 100 градуса, а таблото все си показва 90 да не се шашка шофера.
    точка

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    да, таблата на някои автомобили са направени с "успокоители" в зоната на работната температура. може да се клати примерно от 80 до 100 градуса, а таблото все си показва 90 да не се шашка шофера.
    сиреч, всичко немско, френско, вече и италиянско....
    Специално при ТДИ от 75 до 105 градуса показва 90....

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •