Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Как влияят ниските температури на газифицираните ви алфи?

  1. #1
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default Как влияят ниските температури на газифицираните ви алфи?

    Здравейте колеги.Събирам мнения и отзиви за влияние на студа върху работата на газ на вашите алфи.Как го понасят,правят ли проблеми и много по-голям ли ви е разхода?
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    С ГИ Фобос 2 съм. При 0 гр, сравнено с 20 гр,:
    Разходът е с около литър нагоре. Разлика във вървенето не усещам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Ако е наистина много студено (-6 и надолу), понякога усещам когато сменя ГИ-то на газ - леко придръпване, дори ако съм спрял и потеглям много лекичко точно в този момент се с лучвало да изгасне 2-3 пъти...
    Единствения човек на когото имам доверие относно ГИ-то каза, че това е от самото LPG и е нормално, на което му вярвам, защото го прави понякога и като, че горе-долу има закономерност от къде съм заредил...

    Разход аз поне не съм забелязал да се е вдигнал така, че да се усети, но е повече от логично при по-студено време разхода да е 1-2 литра нагоре на всяка кола.

  4. #4
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако е наистина много студено (-6 и надолу), понякога усещам когато сменя ГИ-то на газ - леко придръпване, дори ако съм спрял и потеглям много лекичко точно в този момент се с лучвало да изгасне 2-3 пъти...
    Единствения човек на когото имам доверие относно ГИ-то каза, че това е от самото LPG и е нормално, на което му вярвам, защото го прави понякога и като, че горе-долу има закономерност от къде съм заредил...

    Разход аз поне не съм забелязал да се е вдигнал така, че да се усети, но е повече от логично при по-студено време разхода да е 1-2 литра нагоре на всяка кола.
    При мен е същото само дето разхода е с 3-4 литра отгоре
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    При мен пък разхода на газ зимата драстично намаля!!!
    Точно леко загрее колата и оп... Вместо да прехвърли на газ аз вече съм пристигнал докъдето трябва
    Нямам принципно проблеми и по-висок разход на газ но това се компенсира от повечето работа на бензин...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6

    Default

    Утре сутрин ~7ч. -18гр. ще кажа какво ще се случи, но дефакто до 30 градуса на антифриза газта не влияе на колата ми защото си работи на бензин.

    Аз също усещам сега когато пехвърля от бенз/газ леко придърпване, но може и да е от запушени филтри, като се постопли другия месец ще ги сминя. Свири ми хидравликата, но дали е за доливане или и е много студено и на нея ще проверя тези дни.

    По-важното е дали да изчакам да порабити колата на място или веднага да тръгна?

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Утре сутрин ~7ч. -18гр. ще кажа какво ще се случи, но дефакто до 30 градуса на антифриза газта не влияе на колата ми защото си работи на бензин.

    Аз също усещам сега когато пехвърля от бенз/газ леко придърпване, но може и да е от запушени филтри, като се постопли другия месец ще ги сминя. Свири ми хидравликата, но дали е за доливане или и е много студено и на нея ще проверя тези дни.

    По-важното е дали да изчакам да порабити колата на място или веднага да тръгна?
    Имай на предвид, че ако запалиш при -15 гр и тръгнеш веднага, разходът на бензин през първия изминат километър е около 30/100, без да говорим за съсипването на цилиндри, бутала и сегменти. Аз препоръчвам работа на място на тихи обороти поне до температура 50 гр. Дори я изчаквам да обърне на газ и тогава тръгвам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Колеги , да питам нещо . Паля сутрин колата - 15 примерно , давам газ и тя се мъчи да угасне ( не може да се изфорсира нормално ) . Ако си поиграя с педала да го понапомпам си се форсира . Цялата идея ми е , че когато не е работила 2- 3 минути на место не мога да тръгна . Това като беше по-топло не забелязох да го прави ( и май го прави само като е студена ) . Нарочно ли е така ( да не се юрка докато е студена или имам някакъв проблем ?? ) . И като е много студено хидравликата свири много - тръгвам минава малко време и всичко млъква . Нормално ли е това свирене или ??

    П.С. с Газ съм и аз ( ГИ ) .

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Колеги , да питам нещо . Паля сутрин колата - 15 примерно , давам газ и тя се мъчи да угасне ( не може да се изфорсира - нормално ) . Ако си поидрай с педала да го понапомпам си се форсира . Цялата идея ми е , че когато не е работила 2- 3 минути на место не мога да тръгна . Това като беше по-топло не забелязох да го прави ( и май го прави само като е студена ) . Нарочно ли е така ( да не се юрка докато е студена или имам някакъв проблем ?? ) . И като е много студено хидравликата свири много - тръгвам минава малко време и всичко млъква . Нормално ли е това свирене или ??
    Студена кола не се форсира колега,остави я на тихи обороти да си работи докато вдигне някаква температура.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Студена кола не се форсира колега,остави я на тихи обороти да си работи докато вдигне някаква температура.
    Да , колега това ми е ясно , че трябва да се изчака . Идеята ми беше - това нарочно ли е направено ( нещо като защита или имам някакъв проблем ?? )

    Не говоря за форс от рода на 3 -4К оборота . Просто не е ли поработила не мога да тръгна - давам леко газ да тръгна , тя глъхне .

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При мен и при температура +10 да запаля, мога да тръгна, но я усещам, че се мъчи (едва ли е нарочно направено а по-скоро си е резултат от ниската температура на двигателя).
    Впредвид и на драконовския разход на гориво на студен двигател, по-добре е да поработи намясто.

    Това с хидравликата също е нормално (предполагам под "свири" нямаш впредвид звука от приплъзващ ремък). Като е студено маслото, вискозитетът му е много висок (много гъсто е) и поради това възниква така нареченото явление "кавитация" в помпата. Като поциркулира малко по трасето, се затопля от триенето, вискозитетът му се нормализира и спира да се чува виенето.
    Най бързо загрява при упражняване на усилие с волана в някоя посока (т. е тогава когато се чува най-силно виенето)
    Last edited by ecotronic; 03-02-2012 at 21:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    не виждам разлика във вървенето...........виж разхода скочи с 2-3 литра.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #13
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by roverbulgaria View Post
    Паля сутрин колата - 15 примерно , давам газ и тя се мъчи да угасне ( не може да се изфорсира нормално ) . Ако си поиграя с педала да го понапомпам си се форсира . Цялата идея ми е , че когато не е работила 2- 3 минути на место не мога да тръгна . Това като беше по-топло не забелязох да го прави ( и май го прави само като е студена ) .
    П.С. с Газ съм и аз ( ГИ ) .
    Моята е още по-зле. След като запали, работи 15-20 сек. нормално и после почва да клати оборотите 300-500 об/м., тресе двг-то и гасне. Проблемът е, че когато газта не е настроена оптимално (инжекторни времена и т.н.) еку-то се адаптира спрямо новото гориво (газта) и когато сутрин тръгне бенз. почва да ги прави тия неща. При мен поне ако карам 1 ден само на бенз., на другата сутрин няма и помен от клатене на обороти и мога да я вкарам в лютеницата на 2 сек. след запалване ако реша. Няма никакви защити за студено форсиране.
    Опитен газаджия като Роби може да оправи нещата, но е доста играчка по неговите думи.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Имай на предвид, че ако запалиш при -15 гр и тръгнеш веднага, разходът на бензин през първия изминат километър е около 30/100, без да говорим за съсипването на цилиндри, бутала и сегменти. Аз препоръчвам работа на място на тихи обороти поне до температура 50 гр. Дори я изчаквам да обърне на газ и тогава тръгвам.
    Да правилно правиш!

    Ето едно видео какво е маслото при минусови температури, коментарите оставям на Вас!

    http://www.youtube.com/watch?v=cL6uMHqSSJ4

  15. #15
    започва да се пристрастява roverbulgaria's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    72

    Default

    Без коментар !!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •