Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57

Thread: Функция "Defrost" (размразяване)

  1. #46
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    фреонът се нарича Агент 134а, които е екологично чист Агент и е същия като при всички домашни хладилници, това с четирипътните вентили също е вярно и това че изпарителя може да не носи чак на толкова налягане както кондензатора, а защо няма такава функция нз. Би трябвало да е вазможно...

  2. #47
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Как така нямаме затворен обем? Искаш да кажеш, че климатикът на колата представлява отворен обем? Т. е. има връзка с атмосферата?

    А аз се чудех, защо в изминалите години толкова бързо се увеличаваше озоновата дупка.
    Не знаеш какво говориш, нали?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #48

    Default

    С копиране на линкове е по лесно http://v-clima.com/faq.php?id=kak_raboti_klimatika
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #49
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Може, само дето авторът на статията в началото хвърля във въздуха едно гръмко твърдение и после нищо не обяснява, а още по-малко доказва......

    Ако сме наясно с това, как работи климатикът, ще разберем, че е напълно възможно и че инверторните климатици много малко се различават от не-инверторните.

    Аз няма да Ви пращам към статии по въпроса, а просто ще изложа основното по въпроса, което знам.

    И така:

    1 - Когато една течност се изпарява (преминава от течно в газооброзно състояние) тя отнема енергия (топлина) от околното пространство.

    2 - Когато един газ се втечнява пък става обротното (отдава топлина)

    В климатиците тази течност/газ най-общо наречен хладилен агент има и друго важно свойство - това да се изпарява (кипи) при относително ниска температура и да се втечнява при относително ниско налягане.

    Как работи климатикът:

    Компресорът нагнетява хладилния агент в кондензатор (предния радиатор на климатика) и там този газ се превръща в течност (кондензира) и според правило 2 отдава топлина в околното пространство.
    След това тази течност охладена доколкото е възможно (до стойността на околната температура) по една тръба постъпва в изпарителя (радиатора в купето)
    Там попада в пространство с ниско налягане и поради това се превръща в газ. А според правило 1 - това е свързано с отнемане на топлина, или друго яче казано - охлажда.

    Така превърнат в газообразно състояние, през изходната тръба газът отново постъпва в компресора и така нататък..........

    Какво ще се случи, ако разменим местата на двата радиатора? Не е нужно да ги демонтираме. Достатъчно е да обърнем входа и изхода на компресора (това се прави елементарно с електрически клапани.......
    Ето ти инвертиран климатик, който ще топли купето и ще генерира студ навън.
    Само едно уточнение.Това което си описъл е принципа на работа на вреси климатик независимо инверторен или не.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #50

    Default

    Под инвертор хората разбират климатик който е по- икономичен ,защото се менят оборотите на компресора- с две думи.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #51
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Не знаеш какво говориш, нали?
    Не стана ли вече ясно това, че очевидно знам какво говоря? Разгледай и последния линк на Lordliness. Там има и картинки.

    И един израз:

    "затворен контур в който циркулира фреона "


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #52
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не стана ли вече ясно това, че очевидно знам какво говоря? Разгледай и последния линк на Lordliness. Там има и картинки.

    И един израз:

    "затворен контур в който циркулира фреона "
    Единствено ми стана ясно, че нямаш дори елементарни познания.
    Мислех, че ще стане интересен разговор, но съм сгрешил.
    Спираме спама!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Под инвертор хората разбират климатик който е по- икономичен ,защото се менят оборотите на компресора- с две думи.

    Промяната на оборотите на компресора е само едно нещо, което води до по-оптимална работа на системата. Но не на това се дължи основно икономията на електроенергия, която се постига при употребата на инверторни климатици, като средство за отопление, сравнено с класическите нагревателни уреди.
    Съществената разлика между двата способа на отопление се състои в това, че при класическите електрически нагреватели, цялата консумирана енергия отива за загряване на въздуха в помещението.
    При инверторните климатици електрическата енергия се ползва основно за пренасянето на топлина от една точка до друга точка. В случая от външното пространство в помещението, което трябва да се отоплява.

    ---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 11:00 ----------

    Quote Originally Posted by Kuker View Post
    Единствено ми стана ясно, че нямаш дори елементарни познания.
    Мислех, че ще стане интересен разговор, но съм сгрешил.
    Спираме спама!
    До момента аз си направих труда да дам достатъчно ОБЕКТИВНИ технически аргументи, защото смятам, че това е единствено нормалния начин да се води аргументиран спор на техническа тема.
    Ако претендираш, че съм сгрешил някъде в твърденията си, то следва да обясниш на технически език. Фрази от сорта на тези, които пишеш:

    - п.п. Бъркаш процеса по точка 2!

    - Дори да успееш да обърнеш потока няма да постигнеш нищо

    - Законите са за това, за да се спазват!

    - Не знаеш какво говориш, нали?

    - Единствено ми стана ясно, че нямаш дори елементарни познания.


    ......наистина са си чиста проба спам.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #54
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ........
    Нямам какво да добавя

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  10. #55
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Промяната на оборотите на компресора е само едно нещо, което води до по-оптимална работа на системата. Но не на това се дължи основно икономията на електроенергия, която се постига при употребата на инверторни климатици, като средство за отопление, сравнено с класическите нагревателни уреди.
    Съществената разлика между двата способа на отопление се състои в това, че при класическите електрически нагреватели, цялата консумирана енергия отива за загряване на въздуха в помещението.
    При инверторните климатици електрическата енергия се ползва основно за пренасянето на топлина от една точка до друга точка. В случая от външното пространство в помещението, което трябва да се отопляв.
    Явно нещата относно климатичната техника не са ти много ясни.По-добре прочети още малко материали по въпроса и ще ти се изяснят много неща.За много от нещата Кукер-а е прав.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #56
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Явно нещата относно климатичната техника не са ти много ясни.По-добре прочети още малко материали по въпроса и ще ти се изяснят много неща.За много от нещата Кукер-а е прав.

    OK!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #57
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тази нагреватели за които става на въпрос и тук:
    the resistances at the base of
    the windscreen (in the wiper blade parking
    area) are also automatically engaged

    .... от типа на тези на задното стъкло ли са? Виждат ли се отнякъде? Че това с обледеняването на чистачките и мъчнотията по чистенето на леда от тясното пространство е досадна работа.
    Нагреватели дръжки обаче ! Тази функция работи ефективно до 3,5 градуса, понеже ползва климатика за дехидратор на въздуха, а под 3,5 градуса климатика автоматично се блокира и неможе да се пусне компресора ! и функцичта става само все едно си си пуснал парното на максимално на предното стъкло!

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •