Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: Функция "Defrost" (размразяване)

  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default Функция "Defrost" (размразяване)

    Тъй като в user manual - а намирам следното оскъдно описание:

    Windscreen and front side
    windows demisting/
    defrosting button
    Pressing this button the climate control
    automatically activates the necessary
    functions (quantity, distribution, temperature
    of the air admitted to the passenger
    compartment) to quicken demisting/defrosting
    of the windscreen and front side
    windows. Rearscreen heating, door mirror
    heating and the resistances at the base of
    the windscreen (in the wiper blade parking
    area) are also automatically engaged
    (for a determinate length of time) where
    applicable

    Моля, за Вашите наблюдения по въпроса.

    Когато натисна въпросния бутон, на дисплея на ICS - а се визуализира режим "high" и след около 10 сек. се усеща подаване на топъл въздух към основата на предното стъкло. Ефектът е добър, но след около 5 - 10 секунди тази функция се изключва сама.

    Предполагам, че се задействат електрически нагреватели в основата на духалките.

    Има ли начин въпросното време да се увеличи, освен разбира се с повторното натискане на бутона?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2

    Default

    Май не.И на двете като време функцията е една и съща.Като при теб.
    По принцип тази функция ми е от полза само когато са запотени стъклата и е над 5 градуса.Сега в този студ,не върши почти никаква работа.
    Като купих едната си казах :яяяя има нагреватели на предното стъкло.
    След време разбрах че е дръвце.На втората понеже имаше повече глезотии ми мина пак идеята че на тази вече ще има ефект ама нъц.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Май не.И на двете като време функцията е една и съща.Като при теб.
    По принцип тази функция ми е от полза само когато са запотени стъклата и е над 5 градуса.Сега в този студ,не върши почти никаква работа.
    Като купих едната си казах :яяяя има нагреватели на предното стъкло.
    След време разбрах че е дръвце.На втората понеже имаше повече глезотии ми мина пак идеята че на тази вече ще има ефект ама нъц.

    Тази нагреватели за които става на въпрос и тук:
    the resistances at the base of
    the windscreen (in the wiper blade parking
    area) are also automatically engaged

    .... от типа на тези на задното стъкло ли са? Виждат ли се отнякъде? Че това с обледеняването на чистачките и мъчнотията по чистенето на леда от тясното пространство е досадна работа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    До колкото знам нагреватели на стъклото под чистачките имат само 3.0 и 3.2.
    Ама все пак е лимузина топ модел на фиат..и трябва да я поглеждаш по честичко отпред със стъргалката
    Иначе се виждат само където са чистачките
    За по-подробна информация някои колега с 3 или 3.2 да каже.

    -----------
    Умирам от кеф/понеже пътувам много с нея/ когато замръзнат чистачките.Като спреш да ги чистиш и не можеш да ги вдигнеш да изчистиш буците под капака

    ------------
    Другия вариант е ако имаш излишни пари или каско...чупиш предното стъкло,след което отиваш в Кобра и си поръчваш с нагреватели.И понеже си способен връзването на кабелите няма да те затрудни си готов
    Last edited by Linkestis; 28-01-2012 at 22:29.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    -----------
    Умирам от кеф/понеже пътувам много с нея/ когато замръзнат чистачките.Като спреш да ги чистиш и не можеш да ги вдигнеш да изчистиш буците под капака

    ------------
    при такива условия я дръж само на включен сензор и ще е по-добре.
    Tormentvm In Dvm Demens

  6. #6

    Default

    Там където седят чистачките , е под линията на която духа топлото.А и със скорост 90-100км/ч колко и да им духа все тая.Просто има недомислици от фиат като са я правили
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да си говорим откровено, въпреки този недостатък със замръзващите чистачки и това че при малко по-високи околни температури тази функция се справя блестящо с досадното изпотяване, и това не е малко....

    Както някой беше казал:

    "Когато нямаме това, което харесваме, харесваме това, което имаме."


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Това е така спор няма...просто като не участва компресора под 5 градуса и функцията приключва
    Иначе сега се сещам че в една стара тема обсъждахме точна нагревателите на предното стъкло.Обаче сега не съм сигурен дали някои не каза че ги има само при фейсовете с голям бензинов ...


    -------------
    Така и така си отворил тема за размразяване..да "отперим" един въпрос.На едното странично огледало подгрева не работи,свалих го и се оказа че подложката е прекъсната.Естествено няма начин да се възтанови пътечката Разкачих кабелите и така сложих огледалото.Сега обаче не работи и другото?!?!!А нагревателя на задното стъкло си работи..до колкото знам всичко е навързано на едно реле.бушон.Дали това че кабелите са откачени на едното,влияе на другото?
    Last edited by Linkestis; 28-01-2012 at 22:57.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Не само при бензиновите, на моята има нагреватели
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Така и така си отворил тема за размразяване..да "отперим" един въпрос.На едното странично огледало подгрева не работи,свалих го и се оказа че подложката е прекъсната.Естествено няма начин да се възтанови пътечката Разкачих кабелите и така сложих огледалото.Сега обаче не работи и другото?!?!!А нагревателя на задното стъкло си работи..до колкото знам всичко е навързано на едно реле.бушон.Дали това че кабелите са откачени на едното,влияе на другото?
    Напълно възможно е двата нагревателя на огледалата да са свързани последователно. Когато трябва да се нагрява малка площ (като огледало), където нагревателните проводници не могат да бъдат много дълги, съществуват 2 конструктивни варианта:

    1 - Да се намали сечението на проводниците.
    2 - Нагревателят да се захрани с по-ниско напрежение

    Ако се изпълни 1, няма да имаме добра механична устойчивост и лесно може да изгори нагревателят, се прибягва към 2

    Но да се прави отделен регулатор на напрежение е излишно след като могат двата нагревателя да се свържат последователно. Така ако общото е 12 V, върху всеки един ще падат по 6 V.

    Това, което можеш да пробваш е да свържеш на мястото на прецакания нагревател една крушка с мощност около 10 W. Като свети би трябвало напрежението върху нея да е по-малко от 12 V. Ако е така, означава, че предположението за вариант 2 е вярно. По измереното напрежение върху крушката, може за се сметне какво съпротивление трябва да се сложи за да е еквивалентно на това на прекъсналия наревател и респективно поне другото да заработи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Един тон глупости написах вместо да погледна малко документация.

    Накратко: двата нагревателя на огледалата са си свързани паралелно и имат общ бушон: B-16



    Провери дали е здрав.

    PS: Този бушон е общ за двете огледала и за онзи нагревател под чистачките (дето го нямаме)
    Last edited by ecotronic; 28-01-2012 at 23:50.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    ecotronic,да илядиш през цялото време си мислех че всичко е на един бушон и за това работи задното Обаче така и не се замислих да погледна елерма или епера

    -------
    to_lose_HEART сигурен ли си че имаш нагревател под чистачките?
    Ти ли си сменял стъклото или така си я взел?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13

    Default

    Досега винаги съм се чудел защо това нещо като натисна копчето и зацепва след 10 мин. ,чак ме стряска като тръгне,а то имало реотан.А ти
    Linkestis защо не можеш да възтановиш пътечката,не съм я виждал,но мисля,че няма невъзможни неща.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Досега винаги съм се чудел защо това нещо като натисна копчето и зацепва след 10 мин. ,чак ме стряска като тръгне,а то имало реотан.А ти
    Linkestis защо не можеш да възтановиш пътечката,не съм я виждал,но мисля,че няма невъзможни неща.
    Реотани имат някои модели в основата на стъклото за да се размразяват чистачките. А иначе, ако правилно съм разбрал от дискусията defrost работи по следния начин:
    При натискане на бутона, климатика се реверсира (започва да грее на max) и след няколко секунди всичкият въздух от вентилатора се насочва през питата на изпарителя към духалките на предното стъкло. Това води до бързо премахване на изпотяването и не зависи от това дали двигателят е загрял или не. И понеже при температури под 5 градуса компресорът не се включва, респективно и тази функция не работи, когато околната температура е по-ниска от 5 гр.

    Поправете ме, ако греша.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Ами подложката е изключително податлива на топлина.Само доближих поялника и почна да се топи.

    ----------
    ecotronic,не грешиш За това и ти казах че под 5 градуса не е ефективно
    Last edited by Linkestis; 29-01-2012 at 18:47.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •