Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: Функция "Defrost" (размразяване)

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ами подложката е изключително податлива на топлина.Само доближих поялника и почна да се топи.

    ----------
    ecotronic,не грешиш За това и ти казах че под 5 градуса не е ефективно
    от какъв материал е тази подложка?а това защо почва да духа с толкова зкъснение,останах с впечатление, че има някакъв реотан във въздуховода ,който се топли 10 сек. и после 10 секунди отдава
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги как да разбера предното ми стъкло дали е отопляемо демек с реотан
    В долната част е черно и има три четири реда точки Но не виждам минаващи лентички И друго откъде се пуска тая екстра размразяване - кой е бутона за да разбера най-вероятно че я нямам но знам ли
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #18

    Default

    така както го описваш..нямаш.Бутона е до този за задните реотани
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Или същият бутон но за предното стъкло Утре ще пробвам и моята кво ша каже
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  5. #20
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Аз функцията я имам. До тоя момент обаче не знаех, че е с реотани.
    Нещо друго ме тревожи.
    Имам колата вече втора година и чак сега се замислям дали огледалата са ми с подгрев. Знаете ли дали са стандартни за всички версии или са опционални?
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    101 процента си с подгрев.Аз не се сещам за италианка след 88 година,която да няма подгрев на огледалата.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Аз функцията я имам. До тоя момент обаче не знаех, че е с реотани.
    Нещо друго ме тревожи.
    Имам колата вече втора година и чак сега се замислям дали огледалата са ми с подгрев. Знаете ли дали са стандартни за всички версии или са опционални?
    Щом не се сещаш сутрин да си псувал ,че нищо не виждаш в огледалата значи подгрева ти работи
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    101 процента си с подгрев.Аз не се сещам за италианка след 88 година,която да няма подгрев на огледалата.
    Би следвало тогава да се активира като размразявам задния джам?
    Освен утре да я пробвам. Тогава ще погледна и за реотани под чистачките.
    Позволете ми обаче да изтъкна и това, че има предимство от това, че чистачките са завряни под капака. Дори да оставя естетиката настрана, аеродинамиката е такава , че върху тях не се събира сняг докато караш.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Аз функцията я имам. До тоя момент обаче не знаех, че е с реотани.
    Нещо друго ме тревожи.
    Имам колата вече втора година и чак сега се замислям дали огледалата са ми с подгрев. Знаете ли дали са стандартни за всички версии или са опционални?
    Функцията размразяване при която се ползва топъл въздух не ползва електрически нагреватели а топлина, генирирана от климатика. Поради това практически не работи при по-ниска от 5 гр. околна температура (не работи на студен двигател).И поради това сработва след няколко секунди, докато инвертира климатикът. Електрическите нагреватели ги има само на някои модели и служат да греят чистачките в изходното им положение (предполагам когато греят и огледалата).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега Екотроник сигурен ли си в това което казваш за климатика на колата?Аз никога не съм чувал автомобилен климатик и компресор които може да работи в режим отопление.При функция дефрост се включва компресора и работи в режим охлаждане за да премахне конденза по стъклото.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Колега Екотроник сигурен ли си в това което казваш за климатика на колата?Аз никога не съм чувал автомобилен климатик и компресор които може да работи в режим отопление.При функция дефрост се включва компресора и работи в режим охлаждане за да премахне конденза по стъклото.
    Това само го предполагах, без да бъда сигурен.
    Предположението ми се основаваше на следното:
    Защо изминава определено време от подаването на командата (не е заради нагряването на електрически нагреватели)? Защо дисплеят визуализира режим "High"? Защо работи и на студен двигател? Защо не работи така, когато околната температура е под 5 гр.?
    Накратко отговорите на тези въпроси ме насочиха към теорията за инвертирането.
    А и колегата Linkestis, на когото безрезервно вярвам, също го потвърди.

    Но кой знае? Затова сме се събрали тук, за да вървим дружно към истината.

    PS: Всъщност големия и съвсем резонен въпрос, който поставяш (затова дали се инвертира или не работата на климатика) е свързан с въпроса дали при премахването на изпотяването духа топъл или студен въздух. Аз съм останал с впечатлението, че в този момент духа топъл въздух. Но може и да греша.
    Last edited by ecotronic; 29-01-2012 at 23:30.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това само го предполагах, без да бъда сигурен.
    Предположението ми се основаваше на следното:
    Защо изминава определено време от подаването на командата (не е заради нагряването на електрически нагреватели)? Защо дисплеят визуализира режим "High"? Защо работи и на студен двигател? Защо не работи така, когато околната температура е под 5 гр.?
    Накратко отговорите на тези въпроси ме насочиха към теорията за инвертирането.
    А и колегата Linkestis, на когото безрезервно вярвам, също го потвърди.

    Но кой знае? Затова сме се събрали тук, за да вървим дружно към истината.

    PS: Всъщност големия и съвсем резонен въпрос, който поставяш (затова дали се инвертира или не работата на климатика) е свързан с въпроса дали при премахването на изпотяването духа топъл или студен въздух. Аз съм останал с впечатлението, че в този момент духа топъл въздух. Но може и да греша.
    Духа студен въздух, за да може да уеднакви температурата на стъклото отвън и вътре.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28

    Default

    Вчера сутринта при минус 6 градуса го натиснах,тъкмо бях запалил(исках да си пусна подгрева на задното стъкло,винаги ги бъркам двете копчета ),сработи за около 5-6 секунди може би,никога не съм обръщал внимание какъв въздух духа,иначе топлото в колата винаги идва от двигателя,климатроника в колата не е като климатика в къщи.Като се задейства анулира всички зададени преди това настройки -май.Който утре кара да го пробва на студен и топъл двигател и да каже какво става.
    Last edited by lordliness; 29-01-2012 at 23:46.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29

    Default

    Духа топъл изсушен въздух,които спомага да се премахне по-бързо влагата по предното стъкло,и съответно по-бързо да се подобри видимостта.За това и под 5 градуса започва да "мисли",и в крайна сметка компресора не се включва и за момент започва силна струя въздух която спира след около 5-6 сек.
    Той че не е като домашните климатици е ясно..но по спомен са ми обяснявали че се получавало охлаждането на системата по този начин..вместо да се охлажда през радиатора и перката.Но за това не гарантирам.Факт е обаче че при влажно но не студено време действа.
    Last edited by Linkestis; 29-01-2012 at 23:56.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #30

    Default

    Днес при -8 градуса докато духаше топло и стъклата в горния край бяха изтотени натисннах бутона за стоменатата функция и задуха студено за някакви секунди които не съм ги засичал - това го повторих неколкократно и стъклата си останаха изтотени, докато тотално не се затопли купето.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •