Page 1 of 47 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 691

Thread: За цигарите !!!

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default За цигарите !!!

    Момчета исках да питам колко време му трябва на организма да се възстанови след 10-15 години тровене с цигари . И дали изобщо ще се възстанови изцяло ???

    Знам че мога да чукна в гугъл и ще излязат хиляди мнения , ама аз бих искал някой по запознат ( ако имаме лекар тука ) да ми отговори .Ами това е!
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    На твоите години и същия стаж, само след три дена имаше поразителна разлика.
    Лошото е като станеш на моите години и имаш 35 години стаж като пушач.
    Не пуша вече почти 5 месеца, а още нямам подобрение.
    Още от време на време храча катрани. Още дробовете са ми черни на рентгена.
    Освен това качих много килограми, а още не мога да ги сваля. Това е люта борба, защото имам чувството, че ще се задуша от сланини. Още не се отказвам и вече имам някоя и друга победа, но е много по-трудно, отколкото на твоята възраст.
    От друга страна, забравих какво е това да те боли глава. Забравих какво е това махмурлук. Започнах да надушвам неща, които отдавна бях забравил. За финансовата част изобщо не говоря, защото 300 лева са си 300, но има и други, скрити разходи.
    Като друг ефект мога да посоча засилената потентност. Все едно съм на 20-25.
    Жена ми не може да си обуе гащите от мене.

    Накратко- МАХАЙ ГИ!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Цигарите са пълна гадост.То аз и сега паля по една две, може и три да кажем в месеца, ама мога и да не ги паля.
    Тия възстановявания не са ясни-но колкото по рано ги спреш, толкова по добре.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Цигарите са пълна гадост.То аз и сега паля по една две, може и три да кажем в месеца, ама мога и да не ги паля.
    Само си мислиш, че можеш, сам признаваш, че не можеш
    Lexus IS200

  5. #5
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Вече 13 месеца непуша. Както казва колегата,почнах да надушвам повече да се чуствам по-добре.
    Мисля,че трябва около година за възтановяване.

    Големия минус е качването на килограми, трябва при спиране на цигарите, моментално някаква диета.
    Аз продължих да ям както съм ял преди и последицата е неусетно + 14 кг . Сега се мъча да свалям.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  6. #6
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Най-омразната за мен миризма е от цигарен дим.
    - ръцете ти миришат, пръстите ти пожълтяват
    - потентността ти заслабва
    - целият миришеш на фасове
    - забите пожълтяват
    - дробовете се влошават

    Нз как хората си го причиняват това. Мн мразя на заведение като ходя и после чак ми се повръща. След танци-манци и като се прибера и си взема душ, само при намокряне на косата ми, водата която се стича по лицето и започва да ми люти на очите.
    Нямам търпение да се забравни пушенето в заведения, ресторанти и дикотеки.

    Това да запалиш цигара в някой ресторант, докато се храни някой е отвратителен навик.

    Аз пуша само пури с някое питие, ма веднъж на 2-3 седмици да се случва ей така за отмора!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #7

    Default

    Аз не пуша вече 5 години. Мисля, че най-трудно се преодолява навика да запалиш... а килограмите... да в началото се качват, но след първата година всичко се оправя.
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Момчета исках да питам колко време му трябва на организма да се възстанови след 10-15 години тровене с цигари . И дали изобщо ще се възстанови изцяло ???
    Трудно е да се каже, мисля че дори и лекар би не бил особенно точен......с мен ситуацията беше такава - от 1987 до 2001 пушех яко,(87ма бях 7 клас), в тийнейдж възраста си пушех още по яко, в комбинация с яко пиене(без да съм алкохолик, просто носех), спортувах и на всичкото отгоре.....след като ги спрях(алкохола тоже), забелязах след 4-5 месеца че при бягане въздуха ми стига за много повече време отколкото преди......
    Т.е при мен след тва време имаше подобрение, тва че не се изчиствал организма са пълни глупости, ако беше така отдавна да се е тръшнал маса народ.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    За какво ти е да ти се възстанови организмът?? Така или иначе ще се мре

    Аз продължавам да си пуша, когато ми с епуши. Пия, когато ми се пие. Ям каквото ми падне и колкото ми се яде, докато мога.
    Утре ще ме сгази кола или ще падне самолет, докато съм в него. Трябва да сме оптимисти
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    За какво ти е да ти се възстанови организмът?? Така или иначе ще се мре

    Аз продължавам да си пуша, когато ми с епуши. Пия, когато ми се пие. Ям каквото ми падне и колкото ми се яде, докато мога.
    Утре ще ме сгази кола или ще падне самолет, докато съм в него. Трябва да сме оптимисти
    Хахахахахаха,това е като моето мислене по темата

    ---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

    Пуша редовно и от малък,от 14 годишен,до преди 6-7 години пушех по 2 пакета и на ден,последните 6-7 години пуша само пурети и пури,пакет от 20 пурети за 2 дена и 2-3 пури седмично.
    Странното е,че винаги,когато съм правил ренгенова снимка на дробовете докторите са ми казвали,че имам дробове на непушач,даже са ме питали дали пуша,от 3 години не съм правил снимка.
    След преминаването от цигари към пури и пурети определено дишам по-добре и махмурлука е по-лек,представям си какво ще е ако спра да пуша,сигурно ще литна.......но ми харесва да пуша
    Вредно е,разход е,някой ден може и да спра пушенето........
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    За какво ти е да ти се възстанови организмът?? Така или иначе ще се мре
    Аз мисля да поживея още едни 60на години.....минимум.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Тази тема ми напомни, че Бобчо отказваше цигарите преди няколко месеца - ако чете тук, да вземе да напише как върви този процес при него.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Само си мислиш, че можеш, сам признаваш, че не можеш
    Еее, не е така.От 17 години не пуша.Тоест, може да запаля, само няколко в месеца, но може и без тях.Но си седя в компания на пушачи, пия, но не паля цигара.Нямам зависимостта.
    Сега, за мен пушенето е умерена форма на удоволствие, не се лишавам, но подчертавам в тия граници
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14

    Default

    Жена ми каза,че след 3 години все едно не си пушил никога,ако няма някакви увреждания -пълно рециклиране аз не пуша от 6 години,да се пуши е голяма простотия
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Ами при мене стана така .....
    И аз си мислех че е невъзможно да спра , ама ето вече месец ще стане не пуша а и най интересното е че специално се полагам ( от спортен интерес в разни ситуации, където преди нямаше начин да не запаля , и странното е че няма проблеми .... не ми се пуши.... Имам 2-ма приятелчета дето от година ме караха да прочета една книжка с помощта на която са спрели да пушат ( ама те вярно от година не пушат ) Аз им викам добре - добре ще прочета , на себе си викам - "кви са тия глупости дето ме занимават с тях ) . Ама след поредното натравяне с цигари и изкашляне на половината вътрешности реших да спра да пуша , и си викам абе я дай да прочета пък какво толкова пише в тая книга Прочетох я и ето го резултата , до сега най много съм издържал 4-5 дена в предишните опити за спиране
    Винаги съм бил сигурен че спирането на цигарите няма нищо общо със силата на волята . И че трябва да дойде момента в който ще спра ( като под "момента" не знаех сам какво имам впредвид ))
    Като я прочетох и разбрах кой "момент" съм чакал - просто трябва човек да разбере и да си обясни някои неща . За половината неща които пише там , бях стигнал и сам , а останало го прочетох в книжката и така просто си го приближих този "момент".... книгата се казва "Лесен начин да спреш пушенето " на Алън Кар.Не е промиване на мозъци , просто човека ти помага да се определиш за някои неща .

    Веднага да кажа че не карам никой да я чете , просто споделям как ги спрях и наистина не ме измъчва липсата на цигари.

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    Та точно за дробовете питах особено ме интересуват те . А иначе да разлика има - преди не можех да се прозявам като хората , след прозявка следваше половин минутно кашляне
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

Page 1 of 47 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •