Page 2 of 47 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 691

Thread: За цигарите !!!

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Ами при мене стана така .....
    И аз си мислех че е невъзможно да спра , ама ето вече месец ще стане не пуша а и най интересното е че специално се полагам ( от спортен интерес в разни ситуации, където преди нямаше начин да не запаля , и странното е че няма проблеми .... не ми се пуши.... Имам 2-ма приятелчета дето от година ме караха да прочета една книжка с помощта на която са спрели да пушат ( ама те вярно от година не пушат ) Аз им викам добре - добре ще прочета , на себе си викам - "кви са тия глупости дето ме занимават с тях ) . Ама след поредното натравяне с цигари и изкашляне на половината вътрешности реших да спра да пуша , и си викам абе я дай да прочета пък какво толкова пише в тая книга Прочетох я и ето го резултата , до сега най много съм издържал 4-5 дена в предишните опити за спиране
    Винаги съм бил сигурен че спирането на цигарите няма нищо общо със силата на волята . И че трябва да дойде момента в който ще спра ( като под "момента" не знаех сам какво имам впредвид ))
    Като я прочетох и разбрах кой "момент" съм чакал - просто трябва човек да разбере и да си обясни някои неща . За половината неща които пише там , бях стигнал и сам , а останало го прочетох в книжката и така просто си го приближих този "момент".... книгата се казва "Лесен начин да спреш пушенето " на Алън Кар.Не е промиване на мозъци , просто човека ти помага да се определиш за някои неща .

    Веднага да кажа че не карам никой да я чете , просто споделям как ги спрях и наистина не ме измъчва липсата на цигари.

    ---------- Post added at 18:35 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

    Та точно за дробовете питах особено ме интересуват те . А иначе да разлика има - преди не можех да се прозявам като хората , след прозявка следваше половин минутно кашляне
    Дано да си успял, но един месец е твърде малък период.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #17
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Знам че нищо не е един месец , аз го твърдя съдейки по това как се отнасям към цигарите - в смисъл няма го това -- о боже как ми се пуши ... леле всичко бих дал за една цигарка и.т.н Преди като спирах , на втория ден бях като наркоманче готово на всичко за една доза ... а сега, като съм си прояснил някои неща всичко изглежда по друг начин .
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  3. #18
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 22:48.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Знам че нищо не е един месец , аз го твърдя съдейки по това как се отнасям към цигарите - в смисъл няма го това -- о боже как ми се пуши ... леле всичко бих дал за една цигарка и.т.н Преди като спирах , на втория ден бях като наркоманче готово на всичко за една доза ... а сега, като съм си прояснил някои неща всичко изглежда по друг начин .
    Гледам го и един колега - не знам дали не е чел същата книга, но се мъчи човека.
    В къщи не пуши, но в службата все припалва и много му е трудно на човека.
    Баси зависимостта е това - един път си направих една сметка и установих, че за времето което съм пушил съм дал през различните периоди толкова пари колкото за един апартамент.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    От понеделник, ама не от тоя, демек утре...ша ги отказвам.

    Според мойте сметки - 240 лв на месец,към 3200 на година, те ти още една алфичка и те така....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Някои колеги, писаха че не се знае кога ще се мре...е да ама защо да не умра малко по-красив
    По тази локика да не си купуваме нова кола, апартамент, а всичко да се дава за пиене, ядене

    Най ми е гот една готина мадама да мирише на френско пиче, не на фас!! Един прекрасен довод за жените! Моята пушеше доста когато се срещнахме, покрай мен и омразата ми към цигарите ги намали, една кутия я пуши 20 дена
    Last edited by rusiq86; 29-01-2012 at 20:19.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #22
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Цигарите са отживелица, след няколко години пушачите ще се крият защото на тях ще се гледа като на втора ръка хора. Аз не пуша от 98г т.е. от 18годишен, за което време съм спестил 25 хиляди лева, ама парите нещо ги няма

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #23
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Остават няколко месеца до края на светьт - те за пушенето се притесняват.
    Не ми се спори колко е вредно. Според някой теории дишането ни убива.
    Докато не го забранят сьс закон ще пуша, стремейки се да не натрапвм тоя си навик на околните.
    Баси , ами ако не дойде ( по някаква случайност де) края на света , значи ще си много прецакан )) Остава ти да се надяваш че наистина ще дойде края на света
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Най-добре хич да ни си почвал, или поне да си опитал и да не ти е харесало, инак след 30 години пушене кел файда да ги отказвам, файда най-вече за околните , ма аз се съобразявам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Всички "разкаяли се" да ми се обадят след 20 години без цигара,ако не ги друса Алцхаймера.
    Това е срока според СЗО.
    Цигарите не са наркотик,че да водят до пристрастяване.Това са глезотии на безволеви хора.
    За сведение съм пушил като комин и то от такава възраст,че ме е срам да го напиша.
    После ги спрях и години не посягах.
    Сега съм на позицията на колегата trustworthy.
    За сведение - лекар съм.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #26
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    [QUOTE=myato;1018903]Всички "разкаяли се" да ми се обадят след 20 години без цигара,ако не ги друса Алцхаймера.
    Това е срока според СЗО.
    Цигарите не са наркотик,че да водят до пристрастяване.Това са глезотии на безволеви хора.
    За сведение съм пушил като комин и то от такава възраст,че ме е срам да го напиша.
    После ги спрях и години не посягах.
    Сега съм на позицията на колегата trustworthy.
    За сведение - лекар съм.[/QUOTE







    Добре де , как да не са наркотик като се пристрастяваш към тях ???? И другото какво е СЗО?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  12. #27
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    [QUOTE=Orm;1018931]
    Quote Originally Posted by myato View Post
    Всички "разкаяли се" да ми се обадят след 20 години без цигара,ако не ги друса Алцхаймера.
    Това е срока според СЗО.
    Цигарите не са наркотик,че да водят до пристрастяване.Това са глезотии на безволеви хора.
    За сведение съм пушил като комин и то от такава възраст,че ме е срам да го напиша.
    После ги спрях и години не посягах.
    Сега съм на позицията на колегата trustworthy.
    За сведение - лекар съм.[/QUOTE







    Добре де , как да не са наркотик като се пристрастяваш към тях ???? И другото какво е СЗО?
    Ами те така.Физическа зависимост не се развива.Другото е глезотия.В това отношение алкохолът е по-напред с материала,ама за него никой не лае особенно.
    СЗО - Световна Здравна Организация.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Баш са си наркотик, доставят наготово нещо на организма дето и без друго си го произвежда, мозъка се научава да го чака да му се поднесе на тепсия, вместо да си го произвежда сам и от там необходимоста от пушенето.Не е вярно че е навик, баш си е зависимост, но съм съгласен че хора със слаба воля не могат да се откажат.Макар че - тука доктора ще каже - 4 години бях на фентанил, заради едно заболяване.Реших проблема и спрях ф. без проблем, ни болки ни необходимост някаква.Що така.А с цигарите не може.Мъка , мъка...
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Твърдо към никотина се изгражда физиологична зависимост.
    За разлика от хероина при никотина е необходимо доста по-дълго приемане, да кажем от 10 години нагоре.
    Зависимостта разбира се е доста по лека, тоест преживява се доста по-леко, но пак си има потене, сънуване на кошмари, физическа неразположеност и т.н.
    Никотинът е наркотик. Етиловият алкохол също, но при алкохола нещата стоят малко по-различно.
    Проблемът при теб е, че ти си пушил активно точно когато организмът ти се е развивал. Мъжкото тяло се развива /расте/ до към 25 тата си година. При всички положения си си нанесъл трайна вреда на организма.
    Никотинът от кръвта ти изчезва близо 24 часа след последната цигара. Катранът от белите ти дробове няма да изчезне до края на живота ти, но за тези години едва ли си "зацапал" голяма част от белодробната тъкан, но не е и малко. Успокоявай се с това, че за нормален живот ти стигат 25 % от нея. Природата винаги презапасява. Ако спортуваш обаче, са необходими до 75 % от дробовете ти!!!! Това е и причината спортуващите по-рано да осъзнават каква гадост всъщност са цигарите.
    Токсините наптрупани в вътреклетъчното пространство също няма как да бъдат напълно изчистени.
    Накратко, спирай веднага.
    Ако вече си на 65-75-80, щях да ти кажа да си пафкаш, само ще си тормозиш психиката с това отказване.
    Това е от мен, давай и успех.
    Аз пуших от 21 до 27 с прекъсвания, но когато пушех правех по две кутии на ден, без вечерните изпълнения.
    Спортът ме спаси.
    Last edited by Susscrofa; 29-01-2012 at 22:57.

  15. #30
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Както вече казах,към никотина не се резвива физическа зависимост.Внасяйки го от вън,подтискаш ендогенния синтез и при спирането организма трябва да компенсира рязко нивото,което води до известен дискомфорт.
    Психически обаче,човек си изгражда "ритуал" покрай паленето на цигара и точно този ритуал е това,което му липсва.Това в същност е психическата зависимост,която трябва да се преодолее от пушача и справянето с нея зависи от характеровите особенности на индивида.Вредното в цигорите не е никотинът,а бензпирена,фенолите и катраните.Те са причинителите на локалните и системни дегенеративни промени.Системата елиминираща ги е лимфната и циркулиращите в нея макрофаги.
    Хероинът,от друга страна предизвиква физическа зависимост от еднократен прием.
    Алкохолът е липоразтворим и преминава клетъчната мембрана по осмотичен градиент.Вътреклетъчно се метаболизира до цитотоксични кетони и освобождава свободни радирали,които свързвайки се произволно с клетъчните протеини и нуклеотиди водят до стохастични(случайни) ефекти.Механизмът е относително дозово зависим.
    Фентанилът е химичен анолог на опия и действа с рецепторен механизъм и вътреклетъчни медиатори,подобно на ендогенния ендорфин.За това и при липса на болков синдром,липсата му е лесно приемлива за организма.
    Приключвам до тук,щото ще стане реферат.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 2 of 47 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •