Преди две седмици излизам в обедна почивка и тръгвам с колата за обяд,разстоянието е близо 8км.Но при паркиране на колата усещам нещо работи неравномерно.Хапнах връщам се обратно на работа,тракане и чудо,даже се усещаше нещо като скъсан ремък...и си викам айдеее ангренажа!
Обаждам се аз на сервиза,където ми поддържат колата и викам платформа да вдигне колата,защото работата ми не е в Пловдив.След 2 дена ми казват,че имам основни и биелни лагери,които за за смяна.Аз им викам ОК ,но казвам отворете и главата вижте и клапаните,така и така е разглобен двигателя погледнете и мотовилките,бутала,бутални болтове.Те казват много труд ще се плати,аз викам няма проблем!След малко казват,че имало някакви стружки в маслото(като бронзови или медни),казвам им да направят профилактика на всички пътища и магистрали на маслото<предполагам,че са от 2 турбини които ми заминаха на "кино",защото като сменях и чистих турбо пътищата наистина имаше такива частици тогава.
След престой една седмица в сервиза на 21.01 сутринта отивам да си взимам колата от тях и с нея после на работа.Колата запалена не бях я чувал толкова тихо и спокойно да работи до сега,викам си еее голям кеф(направо гали ухото)Плащам като поп и тръгвам.До работата от сервиза няма 8км. ,на 7км. пак взе да тропа(трака)откачих звана аз на сервиза да им кажа,те да не съм я настъпвал нещо!То сняг се сипеше аз ще се силя,даже и радиото бях спрял за да слушам двигателя,както и да е.Казаха да я закарам!Шефа ме оряза един надник заради тези идиоти.Но интересното е ,че като беше студена не се чуваше нищо по двигателя докато не позагря.
Закарах я аз и си чакам някой да се обади да каже каква е хавата с колата,не ми издържаха нервите и в петък им се обадих 27.Казват ми,че имало крива биела и затова тракала,аз му викам аз като ти казах да свалите всичко и да прегледате... еее то много трудно се откривало това.Нали сте майстори,голям сервиз уж,аз за това ви карах.От нерви даже на разбрах какво ми каза ,че още са сменяли 2 ли 3 ли мотовилки,колянов вал шлайф.
Та към въпроса ми от къде може да се изкривят тези мотовилки,и защо след смяната като беше студена работеше перфектно .
Нямало е воден удар,не е оставяне без масло (освен на 1-вата турбина когато си замина,тогава даже и затегна),вода.
Приемам абсолютно всякакви мнения,от какво може да се е случило и какво ново да очаквам!