Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Смяна основни и биелни лагери 166 JTD 136к.с

  1. #1
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default Смяна основни и биелни лагери 166 JTD 136к.с

    Преди две седмици излизам в обедна почивка и тръгвам с колата за обяд,разстоянието е близо 8км.Но при паркиране на колата усещам нещо работи неравномерно.Хапнах връщам се обратно на работа,тракане и чудо,даже се усещаше нещо като скъсан ремък...и си викам айдеее ангренажа!
    Обаждам се аз на сервиза,където ми поддържат колата и викам платформа да вдигне колата,защото работата ми не е в Пловдив.След 2 дена ми казват,че имам основни и биелни лагери,които за за смяна.Аз им викам ОК ,но казвам отворете и главата вижте и клапаните,така и така е разглобен двигателя погледнете и мотовилките,бутала,бутални болтове.Те казват много труд ще се плати,аз викам няма проблем!След малко казват,че имало някакви стружки в маслото(като бронзови или медни),казвам им да направят профилактика на всички пътища и магистрали на маслото<предполагам,че са от 2 турбини които ми заминаха на "кино",защото като сменях и чистих турбо пътищата наистина имаше такива частици тогава.
    След престой една седмица в сервиза на 21.01 сутринта отивам да си взимам колата от тях и с нея после на работа.Колата запалена не бях я чувал толкова тихо и спокойно да работи до сега,викам си еее голям кеф(направо гали ухото)Плащам като поп и тръгвам.До работата от сервиза няма 8км. ,на 7км. пак взе да тропа(трака)откачих звана аз на сервиза да им кажа,те да не съм я настъпвал нещо!То сняг се сипеше аз ще се силя,даже и радиото бях спрял за да слушам двигателя,както и да е.Казаха да я закарам!Шефа ме оряза един надник заради тези идиоти.Но интересното е ,че като беше студена не се чуваше нищо по двигателя докато не позагря.
    Закарах я аз и си чакам някой да се обади да каже каква е хавата с колата,не ми издържаха нервите и в петък им се обадих 27.Казват ми,че имало крива биела и затова тракала,аз му викам аз като ти казах да свалите всичко и да прегледате... еее то много трудно се откривало това.Нали сте майстори,голям сервиз уж,аз за това ви карах.От нерви даже на разбрах какво ми каза ,че още са сменяли 2 ли 3 ли мотовилки,колянов вал шлайф.
    Та към въпроса ми от къде може да се изкривят тези мотовилки,и защо след смяната като беше студена работеше перфектно .
    Нямало е воден удар,не е оставяне без масло (освен на 1-вата турбина когато си замина,тогава даже и затегна),вода.
    Приемам абсолютно всякакви мнения,от какво може да се е случило и какво ново да очаквам!

  2. #2
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Колата най вероятно е превъртяла биелен лагер.След това почти винаги се раздува биелата и ако не са го забелязали и са сложили същата биела без корекции то е възможно да се получи ефекта като при тебе.Ако това е станало има вероятност да не може да излеза на следващ ремонт кол. вал откъм биелни лагери.Това е само мнение от разстояние!!!
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Каквото и да е след като са ти взели една камара пари за нищо - да си го отстранят! Позната история - пари на вятъра. . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Аз пари повече няма да им дам!А каквото ще да става.Чакам тая седмица да си я взема,и дано всичко е наред вече по нея.

  5. #5
    започва да се пристрастява MC_G's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    33

    Default

    Къде ти правят колата?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by MC_G View Post
    Къде ти правят колата?
    И на мен ми е интересно,макар, че може би се досещам,никакви пари повече разбира се.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Ratola

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Аз пари повече няма да им дам!А каквото ще да става.Чакам тая седмица да си я взема,и дано всичко е наред вече по нея.
    Обърна ли внимание, когато първия път се разтропа дали на тихи обороти светеше индикацията за ниско маслено налягане? И съответно при втория път?
    Може да е прав колегата, който предполага деформирали лагерни легла на биели.
    Според мен трябва основно да се прегледа маслената помпа. Може и тя да е станала причината за проблема преди и след ремонта.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Обърна ли внимание, когато първия път се разтропа дали на тихи обороти светеше индикацията за ниско маслено налягане? И съответно при втория път?
    Може да е прав колегата, който предполага деформирали лагерни легла на биели.
    Според мен трябва основно да се прегледа маслената помпа. Може и тя да е станала причината за проблема преди и след ремонта.
    И аз това си мислех -ако има проблем с тези лагери трябва да има ниско налягане и може би светеща лампа.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Не нищо не е светило,а и колата винаги преди да потегля като е студена поне една цигара време тропа на място.Просто си затропа и аз си нямам обяснение,маслото беше добре...нямам идея какво е станало.А какво да очаквам за други проблеми ,за да ги питам дали са гледали?

  11. #11

    Default

    Поредните мошеници - все повече няма разбиращи хора.
    Всички са се комерсиализирали и гледат на нас като на дойни крави без да си свършат работата - взимат едни пари от сладки приказки, без изобщо да са вникнали в проблема и остават трайни безвъзратни последици върху колите.
    Разбират тук-таме нещо, но се пишат на специалисти.
    За съжаление търси и сменяй целия двигател и това е.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Много си краен за двигател.

  13. #13
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Сега се сетих деня преди да се разтропа двигателя ми светна лампата за подгряване,близо 1мин.след като я бях запалил.Не знам дали има връзка?

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Независимо от това, че си си платил и е редно да получиш качествена услуга, твърде вероятно е хората от този сервиз просто да са неспособни да ти свършат работа.
    При така описаните събития, моето мнение е, че на този двигател трябва да му се обърне особено внимание от компетентен човек. Като се започне от състоянието на лагерните легла (основни и биелни), колянов вал, маслена помпа и чистота на магистралите..........
    В противен случай ядовете покрай проблема могат да продължат още дълго. И в крайна сметка това със смяната на двигателя да излезе много по-разумно.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Аз в редките случаи когато ходя в сервиз,казвам какво и има на колата,този който я приема вижда и чува,поставя накаква диагноза,аз ако сметна за необходимо го донасочвам.После държа след като я разглобят преди да почнат каквито и да е ремонти да ме информират какво са установили и колко ще струва и какви резервни части и на какви цени могат да ми ги осигурят,ако дават гаранция за частите ги слагат от сервиза,ако не дават гаранция и намеря на по -добри цени си ги купувам аз.След като са поели ангажимент да поправят колата трябва да си я взема работеща.Голяма част от нещата опират до уговорки,сервиза трябва да се съобразява с вас ,а не обратно.И винаги си взимам старите части, които са ми сменени,никога не ги оставяйте.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •